Gineso rekordų agentūra neseniai pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame išsamiai išdėstyta Giovanni gyvenimo istorija. Jis vedė daugiau nei šimtą moterų, tikriausiai, kaip skelbia užsienio šaltiniai – 105, 27 skirtingose JAV valstijose ir 14-oje kitų valstybių.
Kiekvieną kartą, kai su kuo nors susipažindavo, jis prisistatydavo vis kitu vardu. Dėl šios priežasties jo sutiktos moterys nepažinojo viena kitos, neatpažindavo net jo paties. Tiesa, iki šiol nėra aišku, ar Giovanni yra tikrasis vyro vardas.
Naujas „aukas“, teigiama, vyras reguliariai medžiodavo sendaikčių turguose. Jis išsyk pasipiršdavo moterims, su kuriomis susipažindavo.
Vigliotto savo moterims pranešdavo, kad gyvena kiek toliau, ir prašydavo jų susidėti savo daiktus, kad galėtų pervežti juos į naujuosius namus. Baldus ir kitus daiktus jis sukraudavo į sunkvežimį ir išveždavo žadėdamas kiek vėliau paskambinti. Dingęs be žinios, vyras daiktus pardavinėdavo sendaikčių turguose.
Vis dėlto „verslas“ Giovanni sekėsi ne visą gyvenimą. 105-oji Vigliotto palikta auka nusprendė jį susirasti pati. Su vyru ji taip pat buvo susipažinusi sendaikčių turguje, todėl nusprendė apvažiuoti visus juos, kurie buvo netoliese. Galiausiai moteris surado Giovanni Floridoje, kur jis pardavinėjo baldus. Ji pranešė apie tai policijai, amerikietis buvo suimtas.
Kaltės nepripažino
Likus mėnesiui iki pirmojo teismo posėdžio, apygardos kalėjime jį aplankė ir apklausė Pulitzerio premijos laureatas, žurnalistas Tomas Fitzpatrickas.
„Policija viską suprato neteisingai. Neprisimenu nė kelių atvejų, kad būčiau pats prašęs, jog už manęs moteris tekėtų. Šį klausimą man visada užduodavo jos pačios. Jie kaltina mane už manipuliaciją šiomis moterimis, bet aš elgiausi mandagiai“, – kalbėjo žurnalistui Vigliotto, detaliai apibūdindamas džentelmenišką elgesį su būsimomis žmonomis.
„Jei kiti JAV vyrai taip nesielgia su moterimis, tuomet man gaila šios šalies moterų. Nenuostabu, kad tiek daug jų norėjo už manęs ištekėti“, – sakė jis toliau poetiškai pasakodamas apie savo meilę joms, išlaikydamas nekalto romantiko poziciją.
Kai Giovanni įkalino, jam, kaip manoma, buvo 53 metai. Jis pats teigė, kad gimė 1929 m. balandžio 3 d. Sicilijoje, ir tvirtino, kad tikrasis jo vardas yra Nikolajus Peruskovas.
Savo ruožtu prokuroras teigė, kad tikroji Vigliotto pavardė – Fredas Jippas, o gimęs jis 1936 m. balandžio 3 d. Niujorke.
„Teismo procesas buvo tarsi teatro spektaklis, – vėliau rašė Fitzpatrickas. – Giovanni, visada ekscentriškas, kiekvieną dieną vaidino vis kitaip, vis labai erzindamas teisėją.“
Pasak „New York Times“, kiekvieną dieną teismo salė būdavo pilnutėlė, o daugiausia joje susirinkdavo moterys.
Pranešama, kad daugelis jų kiekvieną rytą 7 val. – likus trims valandoms iki teismo posėdžio pradžios – atvykdavo į teismą, kad gautų gerą vietą.
Teismo proceso metu Vigliotto sudarė lentelę, kurioje išvardijo 50 kitų savo slapyvardžių. Jis teigė, kad 1953 ir 1954 m. dirbdamas CŽV agentu pagal sutartį naudojo Fredo Jippo, Džono Mendozos ir Džono Bričionės vardus.
Tačiau jis neigė įvykdęs sukčiavimą ir, kaip pranešama, siūlė prisipažinti kaltu dėl bigamijos, jei kaltinimas sukčiavimu būtų panaikintas.
Prie slapyvardžių lentelės jis, remdamasis tik savo atmintimi, sudarė kitą sąrašą, kuriame nurodė 105 žmonų vardus, adresus ir datas, kada jas vedė. Jis prisipažino, kad su daugeliu jų susipažino sendaikčių turguose.
Žmonų liudijimai
Patricia Ann Gardiner, paskutinė Vigliotto auka, paliudijo, kad iš jos buvo išviliota 25 tūkst. JAV dolerių už turtą ir 11 tūkst. JAV dolerių už parduotą namą, kurį ji pardavė už mažesnę nei rinkos kainą po to, kai Vigliotto ją spaudė. Jis įtikino moterį, kad yra turtingas, ir pasakė, kad jie persikels į jo namą Havajuose.
Gardiner teigė, kad už Vigliotto ištekėjo po aštuonias dienas trukusių pasimatymų, tačiau praėjus dviem savaitėms po vestuvių jis ją paliko.
Gardiner atskleidė, kad sužinojusi, jog buvo apgauta, svarstė apie savižudybę. Vėliau jai buvo išmokėta 14 tūkst. JAV dolerių kompensacija.
Sharon Clark, žmona, kuri susekė Vigliotą, taip pat liudijo teisme. Ji ištekėjo už jo 1981 m. birželio 13 d., tačiau po trijų savaičių buvo palikta Kanadoje. Vigliottas pasisavino antikvarinių ir kitų daiktų už 49 tūkst. JAV dolerių.
45 metų Joan Bacarella iš Naujojo Džersio kalbėjo apie hipnotizuojantį Vigliotto žvilgsnį ir sakė, kad planavusi už jo ištekėti, kai tik išsiskirs su buvusiuoju. Tik šiuo atveju Vigliotto net nelaukė vestuvių; jis pavogė iš jos parduotuvės daiktų, kurių bendra vertė siekė 40 tūkst. JAV dolerių.
Vigliotto žmonų sąraše buvo ir Colleen Davis, kurią jis teigė vedęs 1958 m. Teismas peržiūrėjo savo įrašus ir aptiko 1958 m. kovo mėn. santuokos liudijimą, išduotą Colleen Davis ir 24 metų Fredo Jippo. Paaiškėjo, kad Fredo Jippo adresas buvo išgalvotas ir neegzistuojantis.
Teismo metu Vigliotto du kartus „supyko“ ant prokuroro ir, prieš išeidamas iš tribūnos, „apsipylė ašaromis“. Jo gynėjas, kurį jis vienu metu atleido, o paskui vėl pasamdė, buvo pripažintas kaltu dėl nepagarbos teismui už tai, kad ugningo apsikeitimo žodžiais metu prokurorui pasakė vulgarią repliką.
Vigliotto teismo procesai prasidėjo 1983 m. kovo 28 d. Finikse, Arizonoje. Balandžio 11 d. jis buvo nuteistas 28-iems metams kalėjimo už sukčiavimą ir 6-iems metams už bigamiją. Taip pat vyras turėjo sumokėti 336 tūkst. JAV dolerių bauda.