– Ar jūs patartumėte kurti verslą kartu su sutuoktiniu ar sutuoktine?

– Ne, ir tuoj paaiškinsiu kodėl. Verslas yra ta vieta, kuri dalinama skaudžiai, nes įprastai yra vienas, kuris jį kuria ir puoselėja ir nė truputėlio to pyrago pasidalinti nenori. Kitas tuo metu prižiūri šeimą, puoselėja namus. Tada prasideda svėrimas, kas to indėlio įdėjo daugiau. Jei nėra iki vedybinės ar povedybinės sutarties, galiu pasakyti, kad prireiks ne vienerių metų, kad šį klausimą išspręstume.

– Sutartys padėtų?

– Taip, jose galima pilnai apsirašyti, ką sutuoktiniai susitaria, kieno bus verslas, kaip bus dalijamos akcijos, kam išmokami dividendai, kokiomis proporcijomis. Tokios sutartys sutrumpintų bylinėjimosi trukmę ir išlaidas.

– Kaip dažniau yra: ar lietuviai turi tas sutartis, ar kuria verslą remdamiesi jausmais?

– Deja, dažniau antras variantas. Sakyčiau, lietuviai dar turi savo viduje tokių mitų, neva sutartys užprogramuos skyrybas. Taip nėra. Maža to, kiekvienu atveju galima sutartis pritaikyti pagal esamą situaciją. Tai išties palengvina verslo pasidalijimą skyrybų metu. Nes kartais žmonės bylinėjasi 5-8 metus, o galiausiai privedama įmonė prie bankroto. Galiu drąsiai pasakyti, kad kai kalba per skyrybas pasisuka apie verslą, ir vyrai, ir moterys tampa kone laukiniais, aršiais gyvūnais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją