Anot inspektorės, renkantis vaikui kėdutę svarbu atkreipti dėmesį į pagrindinį parametrą – kokiam vaiko svoriui ji yra skirta. „Svoris yra svarbiausia, nes priešingu atveju, vairuotojas gali nesuvaldyti dviračio. Kitas svarbus dalykas – vaikas būtinai privalo dėvėti šalmą. Nėra jokių išimčių“, – tvirtino pašnekovė.
Jei šalmas yra būtinas, šviesą atspindinti liemenė – ne. „Jei kalbame apie vaiką, kuris yra kaip keleivis ant dviračio, liemenė jam nėra privaloma. Jei kalbame apie vairuotoją, liemenė visada yra reikalinga, jei važiuojama tamsoje. Jei važiuojama šviesiu paros metu, liemenė privaloma tik tuomet, kai dviratininkas važiuoja važiuojamąja kelio dalimi. Yra tokių vietų, kur dviračio takai yra kelio dalyje. Pavyzdžiui, Vilniuje Gedimino pr. Jei tokia juosta važiuojama dieną, reikalinga arba liemenė, arba žibintai“, – eismo taisyklėmis dalinosi A.Dijokaitė.
Šiandien, kai gatves užvaldė ne tik dviračiai, bet ir elektriniai paspirtukai, inspektorė sako, kad pastatyti vaiką šalia savęs ant tokio paspirtuko ir važiuoti kartu tikrai nėra saugu. „Nėra nustatyta jokių taisyklių, bet aš manau, kad tai yra pavojinga. Numatyta, kad visų motorinių priemonių – motociklų, mopedų, keturračių, triračių – keleiviais gali būti asmenys tik nuo 12 metų. Jaunesnius vežti draudžiama. Eismo taisyklės nenumato, ką galima vežti elektriniais dviračiais ar paspirtukais, bet jei pagal galią jis gali būti priskiriamas mopedui ir gali viršyti numatytą greitį, tuomet vaiko vežioti negalima. Tai yra labai nesaugu ir taip neturėtų būti“, – teigė inspektorė.
Vis dėl to dažniausią pažeidimą ji matanti gatvėje, kai tėvai veža vaikus be šalmų. „Šalmas tokiose situacijose yra privalomas. Jei vaikas pats vairuoja dviratį, tuomet jam iki 18 metų, jei jis važiuoja važiuojamąja kelio dalimi, šalmas taip pat yra privalomas. Suaugusiems nuo 18 metų jis rekomenduojamas“, – primena inspektorė.