Svarbiausia, teigia tinklapio „Blizganti tvarka“ autorė Vestina, indaplovę valyti reguliariai – jei ją naudojate kasdien, tuomet tai padaryti reikėtų bent kartą per mėnesį.

„Pirmiausia reikėtų išvalyti indaplovės dugną, surinkti likusius maisto likučius ir pan. Tuomet labai svarbu nepamiršti išimti filtro ir jį perplauti su šiltu vandeniu ir indų plovikliu“, – akcentuoja pašnekovė.

Anot Vestinos, indaplovės nemalonų kvapo dažniausia ir labiau tikėtina priežastis tokia ir yra – neišvalytas filtras.

„Žinoma, svarbu nepamiršti ir visos likusios indaplovės valymo. Būtina kruopščiai išvalyti visas gumas esančias ant durelių, nes ten gali pradėti rastis pelėsis – jei reikia, galima naudoti paprastą dantų šepetėlį. Indaplovės vidų rekomenduojama valyti tik su šiltu vandeniu, tuo tarpu išorės valymui galima naudoti ir nestiprų valiklį“, – sako pašnekovė.

Indaplovę svarbu valyti reguliariai

Dažnai žmonės rekomenduoja išplauti indaplovę su actu, vis dėlto Vestina ragina į tokį pasiūlymą žiūrėti atsargiai.

„Actas yra rūgštinis, tad ilgainiui gali pažeisti gumines indaplovės dalis. Taip pat actas nėra geriausias kalkių šalintojas – jei vanduo yra kietas, indaplovės viduje vis tiek kaupsis daug kalkių, kurias būtina gerai išvalyti. Mano rekomendacija - naudoti specialius indaplovių valiklius. Kitu atveju ir garantija gali nebegalioti, jei indaplovė bus pažeista namuose pasigamintais valikliais“, – akcentuoja tinklaraščio „Blizganti tvarka“ kūrėja.

Ji sako, kad nereikėtų indaplovės plauti ir su indų plovikliu – jis labai putoja, tad vėliau gali būti labai sunku išskalauti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją