Tinklapio „Blizganti tvarka“ autorė Vestina Delfi skaitytojams pataria tarpušvenčio periode nesikoncentruoti į visus namus ir nedaryti generalinės tvarkos. Svarbiausia, sako ji, apsitvarkyti virtuvę, svetainę, vonią, o spintų, sandėliukų ir kitų rečiau lankomų patalpų tvarką palikti ateičiai, kai šventinis laikotarpis bus pasibaigęs. Juk svarbiausia, tikina Vestina, nesusigadinti dėl to gražiausių metų švenčių.
„Kiekvienam namų šeimininkui ar šeimininkei rekomenduoju kartas nuo karto lengvai pasitvarkyti ir nepalikti visų darbų vienam kartui. Pavyzdžiui, kol laukiate kavos, kurią gamina aparatas, sudėkite indus į indaplovę. Išsimaudę vonioje, visada nuvalykite ir kraną, ir spintelę, ant kurios sudėtos priemonės. Tai neužtruks daug laiko – kuo daugiau darbų pasidarysite dienos eigoje, tuo mažiau teks atiduoti jėgų vėliau“, – teigia pašnekovė.
Pataria, kaip elgtis su dovanų pertekliumi
Dažnuose namuose po švenčių chaoso prideda ir padidėjęs daiktų kiekis – dovanos ir mažesnės dovanėlės ne tik džiugina, bet ir tampa tikru galvos skausmu minimalizmo mylėtojams.
„Kad atsiradę daiktai namuose nekeltų streso, rekomenduoju turėti jiems vieną paskirtą vietą, o atradus laiko visus juos išrūšiuoti, sudėti į vietas. Jei matome, kad tokių pačių daiktų – ne vienas, o galbūt jie nebus naudojami (pasitaiko ir tokių atvejų), siūlau juos atiduoti/parduoti ir nelaikyti namuose galvojant, kad kažkada galimai jų prireiks“, – sako Vestina.
Patarimą tinklapio „Blizganti tvarka“ autorė turi ir kalbant apie vaikų gautus naujus žaislus.
„Labai tikiuosi, kad dauguma šeimų prieš šventes jau apmažino naujų žaislų kiekį prieš dovanojant naujus. Na, o jei to padaryti jie nespėjo, tai matyt protingiausia po švenčių kartu su vaikais peržiūrėti ir atrinkti nebenaudojamus žaislus. Jei nesinori jų kažkam perleisti, visada galima dalį sukrauti į dėžę, paskui kas kelis mėnesius vis perrūšiuoti – vaikai pamirš, kad juos turėjo, tad patirs džiaugsmą iš naujo“, – pataria Vestina.
Tvarkymasis gali tapti malonia veikla
Apibendrindama pašnekovė sako, kad į namų tvarkymą – nesvarbu, ar šventiniu laikotarpiu, ar bet kuriuo kitu metu – reikėtų nežiūrėti pernelyg rimtai.
„Visada šis darbas mielesnis, kai atliekamas lengvai, nespaudžiant savęs, padarant tiek, kiek pavyksta. Juk dabar smagiau džiaugtis laiku su šeima ir draugais, – šypteli Vestina. – Be to, tvarkytis visada linksmiau, kai į ruošą įsitraukia visa šeima. Galima pažvelgti į tai kaip į žaidimą, paskatinti vaikus dalyvauti tvarkymosi lenktynėse ar įsijungti smagią kalėdinę muziką. O po švarinimosi seanso – apdovanoti save ir artimuosius skania vakariene arba filmu“.