Šiais metais belaidžių ausinių asortimentą papildė ir naujosios „Xiaomi“ gamintojo ausinės: apie 75 eurus kainuojančios „Redmi Buds 5 Pro“ ir apie 45 eurus kainuojančios „Redmi Buds 5“. Kaip vertinti šį pasiūlymą? Dalis atsakymo yra straipsnio pavadinime, kita dalis išdėstyta žemiau.
Trumpai apie „Redmi Buds“ dėklus ir jų turinį
Naujųjų „Redmi Buds 5 Pro“ ir „Redmi Buds 5“ ausinių dizainas jūsų nenustebins – pasirinktas populiarus sprendimas, kurį naudotojai ypač vertina – ausinės su pailgu koteliu, ant kurio yra jutikliai – juos liesdami ar braukdami valdysite muziką, skambučius, ausinių garsą. „Xiaomi“ teigia, kad ausinių „Redmi Buds“ formą parinko įvedę tūkstančių žmonių ausų kanalų duomenis ir modeliavimo būdu išsiaiškinę idealiausią variantą, dėl to „Redmi Buds 5“ gerai priglunda ausyje.
Nors „Redmi Buds 5 Pro“ ir „Redmi Buds 5“ ausinės yra panašios, dėkliukai skiriasi. Paprastai tariant, „Redmi Buds 5“ dėklas yra gulsčias, tad dangtelis – platesnis, „Redmi Buds 5 Pro“ dėkliukas – stačias, labiau užapvalintas (dangtelis – siauresnis).
Ausinės „Redmi Buds 5 Pro“ ir „Redmi Buds 5“ turi IP54 apsaugos nuo dulkių ir drėgmės sertifikatą, kas reiškia, kad jos apsaugotos nuo stambesnių dulkių ir vandens purslų.
„Xiaomi“ siūlo tris spalvinius ausinių ir dėklų sprendimus: baltą, juodą ir dangaus melsvumo. Jei pasirinksite juodos spalvos „Redmi Buds 5 Pro“ ausines, jų dėklo apatinė dalis bus veganiškos odos faktūros. „Redmi Buds 5 Pro“ ausinių kotelis ant kurio išdėstyti jutikliai, pasižymi fantastiška marmuro tekstūra. Tai pasiekta panaudojus daugiasluoksnę dangą, imituojančią šią unikalią apdailą.
Ausinės lengvos bei labai gerai subalansuotos – kotelis trumpas, į ausį įstatomos dalies ir kotelio masių balansas 65:35. Taigi, „Redmi Buds 5“ optimizuotos taip, kad geriau priglustų prie ausies, gerai laikytųsi ausyje – šokinėjant ar bėgiojant, ausinės ausyje laikosi patikimai, nors dėl jų lengvumo, iš pradžių susidarė įspūdis, kad gali iškristi – taip niekada nenutiko.
Abiejų ausinių dėklai turi ploną stačiakampį LED indikatorių, rodantį įkrovimo būseną ir mirksintį, kai ausinės yra paruoštos susieti su telefonu bei susiejimo su telefonu mygtuką.
Uždarius dėklo dangtelį, jis šioje padėtyje laikosi tvirtai – nėra pavojaus, kad nešiojant ausines krepšyje, kuprinėje ar striukės kišenėje dangtelis atsidarys. Dėkliuko magnetai ausines pritraukia irgi tvirtai – jų iš ten neiškratysi. Dėklai turi USB-C jungtį. Be USB-C kabelio, pakuotėje yra du ausinių antgalių komplektai, tad galite išsirinkti tą, kuris labiausiai tinka jūsų ausies formai.
Funkcionalumas ir garsas
„Redmi Buds 5“ ir „Redmi Buds 5 Pro“ ausinėse sumontuoti skirtingi garsiakalbiai. Pirmosiose įstatyta po vieną 12,4 mm dinaminį garsiakalbį su titano membrana. „Redmi Buds 5 Pro“ ausinėse yra po du garsiakalbius: 11 mm žemų ir vidutinių dažnių garsiakalbis su titano membrana ir 10 mm keraminis aukštų dažnių garsiakalbis, užtikrinantis tikslesnį aukštų dažnių atkūrimą. „Redmi Buds 5 Pro“ ausinės, be SBC ir AAC kodekų, naudoja LDAC 5,0 (24 bitų, 96 kHz) kodeką. Puikus dažnių balansas, minimalūs iškraipymai, neerzinantys, švelnūs aukšti dažniai ir pakankamai gilūs žemi dažniai, ką patvirtina ir „Hi-Res Audio Wireless“ sertifikatas. Garso detalumas aukštas, net klausant įrašus, kuriuose instrumentų labai daug.
Štai ir ryškėja viena iš priežasčių, dėl ko „Redmi Buds 5 Pro“ ausinės yra gerokai brangesnės už bazinį modelį „Redmi Buds 5“.
„Redmi Buds 5“ ausinių garsas kitoks – žemų dažnių kiek mažiau, tačiau detalumas pakankamai aukštas. Aš net nepasakyčiau, kad jos skamba prasčiau, nors yra gerokai pigesnės – jos skamba kitaip ir tikrai bus naudotojų, kuriems šios versijos skambesys bus priimtinesnis.
„Redmi Buds 5 Pro“ skamba geriau nei kitos šio kainų diapazono ausinės. Šių ausinių skleidžiamą garsą galima vadinti subalansuotu, pakankamai detaliu. Žinoma, nelyginu „Redmi Buds 5 Pro“ ir „Redmi Buds 5“ ausinių su kelis kartus brangesnėmis ausinėmis (nors ne visada galiu suprasti, kodėl kai kurie gaminiai yra tokie brangūs ir taip nykiai skambantys), tačiau savo kainų kategorijoje „Redmi Buds 5 Pro“ skamba gerai.
Garsiakalbių skaičius, informacijos kodavimo skirtumai – ne vienintelė abiejų modelių kainų skirtumo priežastis. Kita – triukšmo slopinimo lygis.
Itin efektyvus triukšmo slopinimas
Bene įspūdingiausias „Redmi Buds 5 Pro“ ausinių bruožas – labai gera aktyvi triukšmo slopinimo sistema ANC. Jei „Redmi Buds 5“ ausinės nuslopina apie 46 dB garso triukšmą, tai „Redmi Buds 5 Pro“ pašalinių garsų slopinimo lygis siekia 52 dB. Praktiškai, „Redmi Buds 5 Pro“ pašalina bet kokius triukšmus („Xiaomi“ atstovai tvirtina, kad ausinės geba slopinti 99 proc. aplinkos garsų) ir leidžia maksimaliai mėgautis mėgstama muzika ar tylumoje klausytis audio knygos.
Abiejų modelių ANC sistema dirba trimis skirtingais režimais: lengvas, subalansuotas ir gilus. Pirmasis skirtas gana ramiai, tylesnei aplinkai; subalansuotas režimas pašalina garsiausius erzinančius ir muzikos suvokimą iškreipiančius aplinkos garsus; gilus režimas skirtas itin triukšmingoms vietoms, pavyzdžiui, einant šalia judrios gatvės.
Šalia triukšmo slopinimo režimų yra skaidrumo režimų reguliavimas. Skaidrumu šiuo atveju vadinami į ausines praleidžiami aplinkos garsai. Čia irgi siūlomos trys parinktys: įprastas, balso stiprinimas, paryškintas aplinkos garsas. Jau iš pavadinimų aišku, kad antruoju atveju mikrofonas praleidžia žmonių balsus, o trečiuoju ir dalį aplinkos triukšmo, kad būdami su savo muzika nesijaustume pernelyg atkirsti nuo pasaulio garsų.
„Xiaomi Earbuds“ programėlė
Kad galėtumėte kuo geriau išnaudoti šių ausinių galimybes, jums reikės specialiai ausinėms skirtos „Xiaomi Earbuds“ programėlės (prieinama „iOS“ ir „Android“ sistemoms) – ja labai patogu valdyti ausines, parinkti pageidaujamas funkcijas, pvz., kad ir susiejimo su dviem įrenginiais funkciją, leidžiančią ausinėms vienu metu būti prijungtoms prie telefono ir planšetinio kompiuterio, kad žiūrėdami vaizdo įrašą planšetiniame kompiuteryje, galėtumėte atsiliepti į telefono skambutį.
Programėlėje galima atlikti įvairius veiksmus: rasti kambaryje „pasimetusias“ ausines (ausinėms siunčiamas žadintuvo garsas), sureguliuoti ar pakeisti valdymo gestų reikšmes, parinkti norimus garso efektus, sureguliuoti triukšmo slopinimo lygio parametrus. Be to, galite įjungti ausinių aptikimo ausyje funkciją, kad muzikos atkūrimas būtų sustabdytas, kai išimate ausines iš ausų ir vėl paleistas, kai jas įsidedate.
Iš garso efektų reiktų paminėti „Redmi Buds 5 Pro“ ausinių erdvinio garso funkciją, kuri vienais atvejais gana smagiai praplečia erdvę, kitais atvejais nereikalinga, nes pats įrašas pasižymi plačia erdve. Be to „Redmi Buds 5 Pro“ turi 10 juostų ekvalaizerį, kuriuo galima paryškinti įvairius dažnius. Deja, „Redmi Buds 5“ ausinėse nėra ekvalaizerio su šliaužikliais, kuriuos labai mėgsta sukinėti kai kurie naudotojai, – čia tembrų reguliavimas primityvesnis: galima paryškinti arba aukštus, arba vidutinius, arba žemesnius dažnius.
Ausinėse sumontuoti geri mikrofonai („Redmi Buds 5“ turi du, o „Redmi Buds 5 Pro“ – tris mikrofonus). Jie ne tik atlieka tiesioginę funkciją (perduoda mūsų balsą pašnekovui), bet ir dirba su dirbtinio intelekto valdoma foninio triukšmo šalinimo sistema ANC. Pašnekovas visada teisingai suvoks jūsų pasakytas frazes net jei esate ypač triukšmingoje aplinkoje, kuri paprastai kelia problemų dėl to, kad triukšmas užgožia balsą. Jei jūsų ausyse „Redmi Buds 5“ ar „Redmi Buds 5 Pro“ ausinės, tokių problemų nebus.
„Redmi Buds“ baterijų energijos nepritrūks
„Redmi Buds 5“ ir „Redmi Buds 5 Pro“ ausinėse sumontuotos 54 mAh baterijos, o dėkliukas turi 480 mAh bateriją. Taigi kalbant apie energetinius resursus, skirtumų tarp pigesnio ir brangesnio ausinių modelių nėra.
„Xiaomi“ teigia, kad visiškai įkrovus „Redmi Buds 5“ ar „Redmi Buds 5 Pro“ ausines, jos veiks apie 10 valandų (su išjungta ANC funkcija), ir tai atrodo teisinga. Naudojant triukšmo slopinimą, ausinių veikimo laikas sumažėja, tačiau ne taip smarkiai – iki 6–7 valandų. Nereiktų pamiršti, kad ir kiekvienas kitas parametras (garsumas, erdvinis garsas ir t. t.) gali turėti įtakos ausinių veikimo laikui. Tačiau su dėklu, kuriame sumontuota 480 mAh baterija, ausinių veikimo laikas pailgėja iki 38 valandų. Šis parametras man daug svarbesnis, nes niekada su ausinėmis nevaikštau 5–6 val. be pertraukos – vis tiek yra kažkokie tarpai, kai ausinės ilsis, o tuo pačiu ir įsikrauna dėkle. Dėkliuko su jame esančiomis ausinėmis įkrovimas trunka apie 2 valandas. Ausinių įkrovimas dėkle – apie valandą.
„Redmi Buds 5“ ir „Redmi Buds 5 Pro“ vertinimas
„Redmi Buds 5 Pro“ ausines drąsiai galima pavadinti precedento neturinčiu kainos ir kokybės santykiu – naudojamos technologijos yra išties aukšto lygio, o kaina – vidutinių kainų segmento lygio. Puikiai veikianti išmani triukšmo slopinimo sistema ANC, aukštos kokybės belaidžio ryšio kodekas LDAC užtikrina didesnį bitų srautą nei naudojant standartines „Bluetooth“ garso perdavimo technologijas bei geresnės kokybės muziką.
Beveik 38 valandų autonominis darbas (su dėklu), tad nestebintų, jei šios ausinės kainuotų kiek daugiau nei 100 eurų, tačiau „Redmi Buds 5 Pro“ kainuoja tik 75 eurus. Paprastesnė versija „Redmi Buds 5“ dar pigesnė – 45 eurai.
Už mažiau nei 100 eurų, o „Redmi Buds 5“ atveju mažiau nei 50 eurų gausite tikrai gerai dirbančias belaides ausines su geru skambesiu, efektyviu triukšmo slopinimu ir įvairiomis maloniomis funkcijomis, įskaitant ausies aptikimą ir galimybę vienu metu prisijungti prie dviejų įrenginių.
Patrauklus naujos „Redmi Buds 5“ linijos dizainas, ergonomiška abiejų modelių konstrukcija – jos paprasčiausia labai patogios, stilingos ir funkcionalios.
Apžvalgą parengė nepriklausomas autorius R. Kažimėkas