Portalas parents.com surašė šešias dažniausiai pasitaikančias priežastis, dėl kurių paskutinėmis nėštumo savaitėmis moterys paprastai pajunta parengiamuosius (kartais tikruosius) sąrėmius.
1. Ankstyvas gimdymas
Gimdos susitraukimai gali būti priešlaikinio gimdymo (tokio, kuris įvyksta nepasibaigus 36-ai nėštumo savaitei) ženklas. Jiems būdingas maudimas (ne įprastas skausmas), juntamas gimdos sienelės įsitempimas, kuris užsitęsia ir nepraeina. Jei spazmai kartojasi kelias valandas iš eilės, nėščiosios būklę turėtų įvertinti medikas.
2. Pervargimas
Kad ir kaip nesinorėtų lėtinti gyvenimo tempo trečiuoju nėštumo trimestru, pernelyg varginant organizmą, gimda gali imti susitraukinėti, kitaip sakant, galite pajusti netikruosius sąrėmius. Literatūroje anglų kalba jie vadinami Braxtono Hickso susitraukimais. Tai – parengiamieji gimdos judesiai, kuriuos atlikdamas organizmas tarsi apšyla prieš gimdymą. Norint, kad jie praeitų, dažniausiai užtenka iškelti kojas ir atsipalaiduoti. Parengiamieji sąrėmiai paprastai prasideda spontaniškai, sukelia šiokį tokį diskomfortą ir trunka nuo 30 sekundžių iki 2 minučių.
3. Dehidratacija
Pirmiau minėtus parengiamuosius sąrėmius gali sukelti ir dehidratacija, todėl nėščiosioms svarbu gerti pakankamai vandens. Nutinka ir taip, kad parengiamieji sąrėmiai prasideda pernelyg prisipildžius šlapimo pūslei, todėl reikėtų pasistengti dažniau šlapintis.
4. Lytiniai santykiai
Parengiamuosius sąrėmius gali sukelti lytiniai santykiai. Tokiu atveju sąrėmiai veikiausiai prasideda todėl, kad patiriant orgazmą ir dėl spermoje esančių prostaglandinų poveikio gimda ima susitraukinėti. Tokie parengiamieji sąrėmiai turėtų greitai liautis.
5. Nėštumo komplikacijos
Jei gimdos susitraukimai ganėtinai skausmingi, be to, prasideda vaginalinis kraujavimas, privalu nedelsiant kreiptis į gydytoją. Nepraeinantys spazmai gali signalizuoti apie rimtą problemą.
6. Prasidėjęs gimdymas
Gimdos susitraukimų priežastis gali būti ir džiuginanti: galbūt netrukus galėsite pažvelgti į savo kūdikį! Iš pradžių susitraukimai gali būti nereguliarūs, bet kai ateina metas gimdyti, nusistovi reguliarus sąrėmių ritmas.
Vykti į ligoninę dažniausiai patariama tada, kai sąrėmiai išsitęsia iki minutės ir kartojasi ne rečiau kaip kas 4–5 minutes.