Net jei esate ir labai nekantri, skubėti darytis nėštumo testo, anot medikės, nėra reikalo. Anksčiausiai, kada galima tikėtis rezultato – praėjus 10 dienų po nesaugių lytinių santykių. Geriausia – 2-3 dienas vėluojant mėnesinėms. „Jei testas yra itin jautrus, galima bandyti jį atlikti ir po 6-7 dienų po santykių, bet geriausia palaukti“, – sakė ginekologė. Testo jautrumas dažniausiai yra nurodytas ant pakuotės ir žymimas skaičiais – kuo skaičius mažesnis, tuo testas jautresnis.

Ginekologė Linda Širšinaitienė
Be to, gali būti klaidingai teigiami testai, nes to paties hormono padidėja prie tam tikrų ligų. Sergant kasos vėžiu, kiaušidžių vėžiu, sergant inkstų ligomis, jei yra kokia nors infekcija ar uždegimas

Tai kaip veikia nėštumo testai? „Nėščios moters organizme išsiskiria specialus hormonas – žmogaus chorioninis gonadotropinas. Didėjant nėštumui, šio hormono kiekis dvigubinasi kas dvi-trys dienos. Nėštumo teste yra dvi juostelės, pripildytos reagentais. Pirma juostelė yra kontrolinė – ji parodo, kad testas yra geras ir tinkamas naudoti, o antra juostelė rodo nėštumo buvimą arba nebuvimą. Reagentas reaguoja su šlapime esančių chorioniniu gonadotropinu ir nusidažo rausvai“, – pasakojo specialistė. Lygiai to paties hormono padidėjimą rodo ir kraujo tyrimas, bet reikėtų atkreipti dėmesį ir į kitus niuansus: ar nėštumas gimdoje, ar laukiamasi dvynukų, ar ne, ar neįvyks ankstyvas persileidimas.

Dažnai moterys klausia, jei antra juostelė yra labai neryški, ar tai reiškia, kad esi nėščia? „Reikia žiūrėti ar testas patikimas. Jis galėjo būti sugadintas, tarkime, jei buvo apšviestas saulės spindulių, jei stovėjo drėgnoje vietoj. Be to, gali būti klaidingai teigiami testai, nes to paties hormono padidėja prie tam tikrų ligų. Sergant kasos vėžiu, kiaušidžių vėžiu, sergant inkstų ligomis, jei yra kokia nors infekcija ar uždegimas, tuomet šlapime padaugėja leukocitų ir testas gali suklaidinti“, – pasakojo ginekologė.

Po kiek laiko galima vertinti testą, anot medikės, reikėtų žiūrėti instrukciją. Dažniausiai rezultatą galima pamatyti maždaug po 3 minučių, bet tikrai nereikėtų laukti pusvalandžio.

„Rekomenduojama testui naudoti rytinį šlapimą, nes po nakties jis yra koncentruotas ir jame daugiausia to hormono išsiskiria, dėl to yra tikslesnis. Dar reikia žinoti, kad šio hormono kiekis maksimaliai padidėja 10 savaitę, o po to ima mažėti. Turėjau pacientę, kuri pamiršo, kada jos mėnesinės. Darėsi nėštumo testą, laukdamasi 16-17 savaičių. Jis buvo neigiamas. Atėjus pas mane, paaiškėjo, kad yra nėščia“, – pasakojo gydytoja.

Anot jos, tai tik įrodo, kad neigiamas nėštumo testas dar nereiškia, kad moteris nesilaukia. „Būna atvejų, kai moterys pastoja prieš pat mėnesines. Joms besivėlinant, pasidaro nėštumo testą, kuris nėštumo dar nerodo. Dar vienas atvejis – kai nėštumas yra ne gimdoje. Testas vis tiek bus teigiamas, tik hormono kiekis didės ne taip greitai“, – pasakojo L.Širšinaitienė.

Ji priminė ir kitus pagrindinius požymius, kurie gali byloti apie nėštumą – tai krūtų pabrinkimas, pakitęs skonis, pykinimas, nuovargis, jautrumas kvapams. Tiesa, visa tai atsiranda maždaug nuo 6 savaitės.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)