Artėjant Rugsėjo 1-ajai, žinoma moteris prisiminė ir savo pačios mokyklos laikus – ji naujų mokslo metų nekantriai laukdavo dėl netikėtos priežasties, rašoma pranešime spaudai.

„Mano tėveliai taikydavo labai gerą praktiką, kad aš laukčiau kiekvienos Rugsėjo 1-osios. Prieš mokslo metus mes įsigydavome įvairių naujų mokyklinių priemonių, išsirinkdavau naujų drabužių. Tad kas gi nenorėtų eiti į mokyklą su nauja kuprine, pasirodyti su nauja suknele ar bateliais, išbandyti naujus flomasterius“, – su šypsena veide pasakoja Indrė.

Kiekvienos mokslo metų pradžios ji laukdavo ir dėl bendraklasių, kurių pasiilgdavo per vasarą. Tad tėvų pastangos ir draugų ilgesys „imdavo viršų“ ir skatino norą eiti į mokyklą.

Paklausta apie savo mėgstamiausias pamokas, moteris tikina – meilę mokomiesiems dalykams kuria mokytojų asmenybės.

„Mokytojai gali sudominti vaikus savo sritimi, net jei ši ir nelabai jiems sekasi. Man labiausiai patikdavo vokiečių kalbos pamokos – ne tiek dėl paties dalyko, kiek dėl mokytojos, kuri kartu buvo ir gyvenimiškos patirties mokytoja. Iki šiol palaikome su ja ryšius, bendraujame, susitinkame“, – dalijasi I. Stonkuvienė.

Į parduotuvę – tik su pirkinių sąrašu

Prisiminusi savo vaikystės malonų laukimą, kada galės išbandyti naujuosius mokyklinius pirkinius, Indrė ir su savo vaikais nelaukia paskutinės minutės – mažųjų atžalų kuprinės jau paruoštos.

„Neverta laukti paskutinės minutės ir chaotiškai ruoštis mokslų pradžiai. Šiais metais apsipirkome vos prekybos centruose prasidėjo mokyklinės mugės. Daugybę vaikams patinkančių priemonių radome „Pepco“ parduotuvėse, mėgstu pasinaudoti specialiais pasiūlymais – kvaila būtų nesistengti sutaupyti, kai į mokyklą reikia išleisti ne vieną vaiką. Atsinaujinome kuprines, visas mokyklines priemones“, – vardija visuomenininkė.

Ji save vadina „papunkčiui moterimi“, tad į parduotuvę visuomet skuba su pirkinių sąrašu.

„Ko gero, visiems pažįstama situacija, kai išėjus į parduotuvę pieno, sugrįžti namo su keturiais maišais, bet be pagrindinio pirkinio, – šypsosi Indrė. – Todėl ir mokyklinių prekių su vaikais važiuojame pasiruošę, aptarę reikalingų priemonių sąrašą.“

Indrė Stonkuvienė su vaikais Cecilija ir Pranciškumi

Vyresnėlė Cecilija jau savarankiškai renkasi daiktus, jos ir mamos skoniai dažnai skiriasi, tad patarti Indrė gali tik jaunėliui Pranciškui. Vis tik ji juokiasi, kad ir šiais metais sūnui rinkdama mokyklines priemones pasinaudojo „3 už 2 kainą“ pasiūlymais: „Tie rašikliai, pieštukai ar drožtukai berniukams turi tendenciją pasimesti“.

Pasirinkimą lemia pragmatiniai motyvai

Su vaikais ieškodama tinkamiausių mokyklinių prekių, Indrė vadovaujasi skirtingais kriterijais.

„Rinkdama ilgą laiką naudojamas priemones, žiūriu į kokybę, patogumą. Pavyzdžiui, rašiklių, plunksnakočių pasirinkimas yra itin platus, tad labai svarbu, kad vaikams būtų patogu naudoti išsirinktus. O sąsiuvinius, kurie užsipildo labai greitai, jų reikia didelio kiekio, renkamės pagal grožį ir kainą“, – pristato I. Stonkuvienė.

Trumpesnis pirkinių sąrašas buvo renkantis drabužius – jos abu vaikai į mokyklą eis su uniformomis. Tad reikėjo tik pasirūpinti sportine apranga ir keliais drabužių deriniais toms kelioms dienoms per savaitę, kai į mokyklą bus galima eiti be uniformos.

„Jau turiu patirties, kad vaikai labai greitai auga, todėl neperkame per daug, nesirenkame itin brangių drabužių, nes netrukus vėl reikės pirkti naujų, – pasakoja Indrė ir priduria, kad Cecilija šią vasarą jau įvertino ir mamos drabužius. – Anksčiau mano drabužiai jai nepatikdavo, o dabar jau kartais randa mano spintoje kažką patinkančio ir nešioja. Aš džiaugiuosi – pasijuntu lyg stiliaus ikona.“

Svarbiausia – tinkamas požiūris

Indrė negaili patarimų ir tėvams, šiais metais išleisiantiems savo atžalas į pirmąją klasę.

„Svarbiausia – neįbauginti vaiko, per daug rimtai nežiūrėti, nesukelti vidinės panikos, o tai dažnai nesąmoningai yra linkę daryti tėvai. Nereikia nuo pirmųjų dienų kelti įtampos, juk mokslų kelias tęsis 12 metų“, – kalba žinoma moteris.

I. Stonkuvienė taip pat pataria tėvams kurti šventę savo būsimiems mokyklinukams, kad jie lauktų mokslo metų pradžios, pasakoti, kad prasidės nauji mokomieji dalykai, naujos pamokos, lauks senieji draugai ir naujos pažintys.

Dar vienas svarbus jos patarimas – leisti vaikams patiems išsirinkti kuprinę, naują penalą, rašiklį, sąsiuvinius, ieškoti jų mėgstamų personažų, spalvų ir taip paskatinti jų norą eiti į mokyklą.

„Tėvams dar patarčiau neliūdėti ir nepykti dėl nepakeičiamų dalykų – nors ir patys nelaukia mokslo metų pradžios, stengtis keisti požiūrį. Tik tada ir vaikai lauks Rugsėjo 1-osios, kad mokykloje išmoktų naujų dalykų, išbandytų naujuosius pirkinius“, – šmaikštauja pašnekovė.