Prausti su natūraliomis priemonėmis

„Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad būtina skirti didelį dėmesį renkantis vaiko odos priežiūros priemones. Pamaitinta, išpuoselėta odelė geriau išlaikys vidinę drėgmę, pasisavins maitinamąsias medžiagas, bus švelni ir gyvybinga.

Elvyra Ramaškienė

„Rekomenduojama prausimuisi naudoti specialius švelnius prausiklius, dušo gelius ar aliejukus, skirtus vaikams ir kūdikiams. Negalima vaikų prausti šarminiais muilais, vonios putomis, nes šios priemonės labai sausina odą, pašalindamos apsauginį hidrolipidinį barjerą. Siekiant sudrėkinti ir pamaitinti odą, po maudynių patariama naudoti kūno ir veido kremus“, – rekomenduoja farmacininkė.

Visas minėtas priemones reikia rinktis kuo natūralesnes, augalinės kilmės, be konservantų, dažiklių, dirbtinų kvapiklių, be parabenų, silikonų, mineralinių aliejų, be parafinų ir alergenų. Produktai turėtų būti dermatologiškai patikrinti laboratorijose.

Būtinybė – kremas su SPF

E.Ramaškienė pabrėžia, kad vaiko odelę vasarą ypač reikia saugoti nuo saulės poveikio. Tyrimai rodo, kad didžiosios daugumos saulės sukeltų odos problemų priežastis slypi būtent jauname amžiuje. Kitaip tariant, įtaka, kurią saulė padaro iki 18 metų amžiaus žmonėms, vėliau gali virsti skaudžia liga, nors padariniai išryškėja tik po kelių dešimtmečių.

Vaistininkė Elvyra Ramaškienė
UV spindulių ilgainiui lemia pigmentinių apgamų, gerybinių navikų, odos vėžio ir melanomos atsiradimą, todėl šiltuoju sezonu vaiko odą būtina tepti apsauginiais kremais ar losjonais su 50 SPF apsauga

„UV spindulių ilgainiui lemia pigmentinių apgamų, gerybinių navikų, odos vėžio ir melanomos atsiradimą, todėl šiltuoju sezonu vaiko odą būtina tepti apsauginiais kremais ar losjonais su 50 SPF apsauga. Tiesa, reikėtų rinktis produktus, skirtus tik kūdikiams ir vaikams“, – aiškina farmacijos specialistė.

Pasak jos, kai kurių vaikų neapsaugota oda gali itin jautriai sureaguoti į saulę ir iššaukti taip vadinamąją saulės alergiją, todėl, jeigu pastebėjote, kad vaiko odą ėmė berti raudonais taškeliais ar dėmelėmis, saulėje būti nebegalima. Bėrimui nepraėjus, kuo skubiau rekomenduojama kreiptis į gydytoją.

Nepersistengti

Eurovaistinės“ atstovės teigimu, perdėta vaikų odos priežiūra taip pat gali pakenkti. Per dažnas ir per ilgas maudymas, kūno prausimas, intensyviai trinant kempine, labai išsausina odą.

„Tėvai taip pat yra linkę vaiką maudyti karštesniame vandenyje nei reikia. Tai nėra vaiko organizmui tinkamiausias sprendimas – vaikas turėtų būti maudomas ne karštoje, o šiltoje vonioje. Taip palaikomas jo kūnui ir odai įprastas balansas bei išvengiama odos išsausėjimo“, – teigia E. Ramaškienė.

Pasak jos, vaiko, kurio oda sausa, nederėtų dažnai maudyti. Optimaliausias variantas – 1-3 kartus per savaitę po 10-15 minučių, nenaudojant muilo ir šampūno. Jei nenaudojamas aliejaus, po maudynių vaiko odelę švelniai nušluostykite ir visą kūnelį patepkite vaikams ar kūdikiams skirtu kremu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)