Kalbos raidos specialistė Lauren Reinhardt sako, kad tėvai vaiko kalbos raidą turėtų stebėti nuo pat mažų dienų. Tiesa, daug kas priklauso nuo tam tikrų aplinkybių. Pavyzdžiui, berniukų kalbos raida yra du–tris kartus lėtesnė negu mergaičių, be to, daug priklauso nuo to, ar vaikas auga vienakalbėje šeimoje, ar ne. Specialistė pateikė paprastą schemą, pagal kurią tėvai gali pasitikrinti, kiek žodžių turėtų mokėti jų vaikas.

Vienerių metų

Sulig pirmuoju gimtadieniu vaikas turėtų mokėti ištarti bent vieną žodį. Kai kurie pasako ir du–tris.

18 mėnesių

Pusantrų metų vaiko žodynas plečiasi pakankamai greitai. Anot specialistės, tokio amžiaus mažyliai turėtų pasakyti apie 20 žodžių. Jie gali būti tariami netaisyklingai, bet pasakomi sąmoningai.

Dvejų metų

„Tokio amžiaus vaikai turėtų mokėti sudėlioti sakinį iš dviejų žodžių, pavyzdžiui, didelis kamuolys, mama ateik, geltona saulė“, – sako specialistė. Tam vaikas turi turėti pakankamą žodžių bagažą, kuriame būtų apie 50 žodžių. Kai kurie specialistai šį skaičių padidina iki 100.

Trejų metų

Trejų metų vaikas savo žodyne turėtų turėti apie tūkstantį žodžių. Žinoma, tėvams gali būti sunku suskaičiuoti, ar iš tiesų tiek žodžių vaikas moka. Tokio amžiaus vaikai turėtų mokėti sudėlioti sakinį iš 5-7 žodžių. Maža to, trejų metų vaiko kalba turėtų būti suprantama ne tik šeimos nariams, bet ir kitiems žmonėms. Specialistė priduria, kad šeimose, kur kalbama dvejomis ar daugiau kalbų, kiekviena kalba pasakytas tas pats žodis skaičiuojamas kaip atskiras žodis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (20)