1. Kokio vyro aš noriu?

Pirmiausia, ką reikėtų padaryti prieš ieškant ar bent jau stengiantis sutikti sau tinkamą vyrą, reikia sužinoti, koks tas vyras turėtų būti. Nors ir banaliai skamba, bet kai nežinome, ko ieškome, tai ir sutinkame bele ką arba visą laiką susipažįstame su panašaus tipažo vyrais, kurie turi panašias problemas, nes susižavime ir į santykius įpuolame vedamos pirmojo įspūdžio ar genamos praeities šmėklų. Pirmiausia įsivardykite kelias pagrindines savybes, kurios, jūsų manymu, yra būtinos norimam vyrui. Tai gali būti patikimumas, humoro jausmas, stabilumas ar kita. Tada apgalvokite, kaip galite tas savybes įvertinti ir tos savybės turėtų būti vertinamos faktais ir atliktais darbais, o ne vyro pasakytais žodžiais ar mūsų sukurtomis fantazijomis. Kai žinosite esminius dalykus, kurie jums yra svarbūs antrojoje pusėje, pamėginkite dar sufantazuoti: kokį darbą galėtų dirbti žmogus, kuris turi jūsų norimas asmenines savybes, kur jis mėgsta leisti laisvalaikį, kokius pomėgius turi ir pan. Taip jums taps aiškiau, kur galima sutikti tinkamą vyrą.

Svarbu nepamiršti, kad idealių vyrų nebūną ir vienas vyras negali būti ir šeimyniškas, ir labai verslus, ir meniškos sielos, ir ūkiškas, todėl ir yra svarbu išskirti bazines savybes ir susitaikyti su tuo, kad svajonių princai gyvena tik pasakose, o tam tikros būdo savybės vienose situacijose būna patrauklios, o kitose erzinančios, tarkime, kai sugenda mašina iš poeto mažai naudos, o kai norisi romantikos mažai kuo gali padėti bankininkas, bet per daug neužsižaiskime etiketėmis. Gyvenime gali būti visaip. Svarbiausia, pasikartosiu, vyrą vertinti pagal jo gyvenimo faktus, o ne pagal kalbas, tarkime, jei vyras teigia, kad labai nori šeimos ir myli vaikus, bet nesirūpina vaiku iš buvusių santykių, tai nieko gero nežada.

2. Kokios moters norėtų man tinkamas vyras?

Ne tik jūs turite išsirinkti sau tinkamą vyrą, bet ir tam vyrui jūs turite atrodyti patraukli ir tinkama į partneres, todėl naudinga pirmąjį klausimą apversti ir pagalvoti, kokios moters norėtų jūsų norimas vyras ir kiek teoriškai atitinkate tokio vyro kriterijus. Tarkime, vyras, kuris daug dėmesio skiria karjerai ir darbui, gali norėti šeimyniškos, prisitaikančios moters, kuri būtų pasiryžusi aukoti savo interesus vardan šeimos. Taigi reikia įvertinti, kiek jūs esate tinkama kandidate ir kiek jums teks savęs atsisakyti santykiuose.

3. Kokios vertybės man santykiuose bus svarbiausios?

Šitoje vietoje reikia nuspręsti, kokiu tikslu aš noriu kurti romantinius santykius, ar man antra pusė reikalinga šeimos kūrimui, ar gyvenimo paįvairinimui ir pramogoms, ar dar kažkam. Santykiai su vienu žmogumi negali užtikrinti visų mūsų poreikių patenkinimo, todėl svarbu žinoti pagrindinius santykių judėjimo prioritetus. Tam, kad santykiai būtų darnūs ir sėkmingi, žmonių vertybės santykiuose turi sutapti, tai yra skeletas, ant kurio statoma visa kita.

Pora

4. Kokių ribų aš neleisiu peržengti antrai pusei?

Naudinga iš anksto apgalvoti trijų lygių ribas: ko aš niekada neleisiu savo antrai pusei (pvz.: ką suprasiu kaip fizinį, psichologinį, finansinį ar seksualinį smurtą); dėl ko bus galima pasiderėti (pvz.: kaip leisti laisvalaikį, ar su kokiais draugais daugiau leisti laiko kartu); kas man nėra svarbu (pvz.: kas rūpinsis buitimi ar planuos atostogas). Kai mes neturime ribų santykiuose, tada kitas asmuo labai lengvai mumis gali manipuliuoti ar net išnaudoti, o kai mūsų ribos per ne lyg griežtos ir nepralaidžios, tada kitam žmogui sunku prie mūsų prieiti ir tapti artimu.

Dažniausiai mūsų niekas nemokina, kaip rinktis sau tinkamą antrą pusę ir kurti šeimą, nors kartais tai svarbiausias mūsų gyvenimo pasirinkimas. Todėl rinkitės atsakingai, pasikliaukite ne tik savo širdimi, bet ir protu.