Pirmiausia kopriklausomus, t. y. nuo priklausomybę turinčio artimojo priklausomus, žmones ji ragina pripažinti savo situaciją ir ieškoti pagalbos sau.

Apie tai, kaip ištrūkti iš sekinančios padėties, K. Mikalauskaitė kalbėjosi su „Delfi Šeima“.

– Kaskart įvairiose socialinių tinklų grupėse kam nors paklausus patarimo, ką daryti ir kaip toliau gyventi su priklausomybę turinčiu žmogumi, pasipila raginimai kuo greičiau nuo tokio bėgti. Ar ir jūs taip patartumėte? Ar vis tik yra ir šviesių išeičių?

– Nors tam tikrose situacijose atitolimas gali būti būtinas asmens sveikatai ir saugumui užtikrinti, geriausias sprendimas priklauso nuo unikalaus kiekvienos situacijos konteksto. Šviesios išeitys tikrai egzistuoja, tačiau dažnai reikalauja daug pastangų, kantrybės ir profesionalios pagalbos.

Rezultatas priklauso nuo daugelio veiksnių: priklausomybės sunkumo, priklausomybę turinčio asmens noro keistis, šeimos dinamikos, galimybių gauti pagalbą ir pan. Sprendimas, ką daryti tokioje situacijoje, turėtų būti individualus, apgalvojus tiek emocinius, tiek praktinius aspektus. Vis tik, tokioje situacijoje be galo svarbus abipusis noras dėti pastangas siekiant sveikų, pasitenkinimą keliančių santykių.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją