– Koks šiandien yra vyro vaidmuo visuomenėje?

– Jei vienu žodžiu, tai jis yra kintantis. Vyras vis dar eina „medžioti mamuto“, bet to jau nebeužtenka. Reikia, kad jis būtų ir jautrus, ir supratingas, ir lankstus. Visa tai įneša šiokios tokios sumaišties.

– Norime, kad vyrai būtų jautrūs, bet kartu sakome, kad „vyrai neverkia“?

– Tai irgi kinta. Jei pažiūrėsime į vyresnio amžiaus vyrus, tarp jų taisyklė, kad negalima rodyti savo jausmų, dar aktuali, tarp jaunesniųjų – mažiau. Be to, priklauso ir kur žmogus augo – provincijoje yra vienaip, bet jei paimsime jaunuolį iš Vilniaus, jam rodyti savo jausmu nebus nieko neįprasto. Be to, jausmai jausmams nelygu. Kai kuriuos jausmus vyrams stereotipiškai „normalu“ rodyti. Pyktis, agresija – niekas tokio vyro neapkaltins nevyriškumu.

– Tai yra blogai ar gerai?

– Kai klausai mokslininkų tyrimų, skirtumų tarp vyrų ir moterų smegenų lygmenyje nėra labai daug. Bet čia didelį vaidmenį atlieka kultūriniai skirtumai. Jei kalbėsime apie emocijas, su moterimis yra atvirkščiai. Jei moteris viešai verkia, viskas tvarkoj. O jei moteris agresyviai kažką daro, tai jau nevisai gerai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)