Ir tai nėra vienintelis šiuolaikinių tėčių užsibrėžtas tikslas. Psichologas A. Grižas atskleidžia įdomų faktą: „Terapijoje aš dažnai susiduriu su problema, kad atėję suaugę vyrai viduje pasąmoningai užsiprogramavę: aš būsiu geresnis arba kitoks negu buvo mano tėtis.“ 


Kalbėdamas apie didžiausius iššūkius, su kuriais susiduria būtent tėčiai, psichologas išskiria ir po skyrybų dažnai vyrų patiriamą skriaudą. Pasak jo, skyrybų atveju tėčiai dažnai būna diskriminuojami, jiems iki šiol daug sunkiau išsikovoti teises į savo vaiką. „Žinoma, ne visi tėčiai tą padaryti ir skuba, bet tiems, kurie to nori, tikrai tenka pakovoti už lygiateisę vaiko globą, – kalba A. Grižas. – Didžiausias pavojus kyla, jei tėvai išsiskyrę ir vienas iš jų prie vaiko ima engti buvusį partnerį, bando supriešinti juos. Tai vadinamasis vaiko atstūmimo sindromas. Tuomet vienas iš tėvų yra izoliuojamas nuo vaiko. Su tokia emocine smurto forma dažniausiai susiduria vyrai, tai yra didžiulis praradimas, jie labai stipriai kenčia, kai kurie tokiomis aplinkybėmis net pakelia prieš save ranką. Tai labai rimtas reiškinys, kuris vyksta visame Vakarų pasaulyje.“ 


Plačiau apie tai, kaip jaučiasi vyrai, tapę tėčiais, kas jiems svarbiausia ir sunkiausia tėvystės kelyje,  – interviu su psichologu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)