Kadangi skrido su trimis vaikais, vyras su dviem įsitaisė greta esančioje eilėje, o Miglei su kūdikiu teko atsisėsti šalia vyresnės kartu skridusios poros. Vos pakilus į orą metukų sūnus pradėjo verkti – Miglė spėjo, kad jam užgulė ausytes.

„Buvau pasiėmusi gertuvę, bandžiau ją duoti sūnui, bet jis ją stūmė šalin ir toliau rėkė. Buvo labai nesmagu, kad mano vaikas vienintelis visame salone taip garsiai triukšmauja, tačiau niekaip negalėjau jo nuraminti. O tada situaciją dar labiau pablogino ponas, sėdėjęs šalia, – pasakojo ji. – Jis mane pradėjo koneveikti dar garsiau nei rėkė mano sūnus. Apsiputojęs ėmė šaukti, kad aš jam gadinu atostogas. Mano vyras bandė jį raminti, nes išsigando ir kiti mūsų vaikai, bet šiam buvo nė motais. Neveikė ir jo paties žmonos raginimas nutilti.“

Senjorų pora

Anot Miglės, tai tęsėsi geras penkias minutes ir spėjo įvaryti papildomo streso visai šeimai. Situaciją išsprendė galiausiai priėjusi stiuardesė. „Ji pasilenkė prie vyro ir labai tyliai kažką pasakė į ausį, atrodė, lyg būtų smarkuoliui kažkuo pagrasinusi. Būčiau norėjusi išgirsti jos žodžius, nes jie suveikė stebuklingai. Vyras iškart nutilo ir apsikeitė su žmona vietomis – dabar ji atsisėdo greta manęs, – pasakojo Miglė. – Ta ponia manęs atsiprašė už savo vyro elgesį ir nedrąsiai pasiteiravo manęs, ar aš dar žindau kūdikį. Nesu iš tų, kuriai patiktų viešai maitinti savo vaiką, bet ta ponia mane paragino pabandyti, nusitraukė nuo savo kaklo skarelę ir net pridengė mudu su sūnumi. Nors ir užjaučiu tą moterį dėl tokio vyro, bet esu be galo jai dėkinga, nes mano vaikas kaip mat nurimo ir po kurio laiko net užmigo.“

Savo istorija pasidalijusi Miglė vėliau panaršiusi internete rado kelias diskusijas šia tema ir ją gerokai nustebino, kad vis dar yra pasisakančių prieš keliones su mažais vaikais. „Man tik įdomu, ar kam nors yra pavykę užauginti vaiką be jo verkimo, be isterijų ar pykčio priepuolių? Arba dar įdomu – kodėl lėktuvas jiems atrodo kažkokia išskirtinė vieta? Ar jie lygiai taip pat putojasi ir parduotuvėse, gatvėje bei kitose viešose vietose pamatę verkiančius bamblius?“ – svarstė ji, o paklausta, ar ši patirtis neatmušė noro dar kada keliauti su visa gausia šeimyna, šypsodamasi atsakė, kad jau turi kitos kelionės bilietus.

Kelionė su vaikais

Ragina pasiruošti iš anksto

Pasiteiravus apie tokias situacijas „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė sakė pastebinti, kad lietuviai vis drąsiau keliauja su vaikais. „Dažniausiai kartu su mokyklinio amžiaus vaikais šeimos atostogauja per mokslo atostogas – tuo metu kelionių paketai yra išparduodami itin greitai, nes moksleivių tėvai iš anksto skuba šias atostogas suplanuoti. Vis dažniau keliauja ir didesnės šeimos, turinčios du ar daugiau vaikų, – dalijosi ji. – Tėveliai į keliones drąsiai leidžiasi ir su savo visai mažomis atžalomis. Jaunos šeimos su mažamečiais vaikais mėgsta žvarbius žiemos ar darganoto rudens mėnesius praleisti ten, kur šilta – renkasi Turkijos, Egipto, Italijos, Madeiros ar Ispanijos kurortus.“

Kelionė su vaikais

Pašnekovė neneigia, kad kelionė su mažais vaikais, ypač keliaujant lėktuvu, gali tapti nemenku iššūkiu, tad norintiems, jog skrydis praeitų sklandžiau, siūlo tam pasiruošti iš anksto. Paprašyta I. Aukštuolytė pasidalijo naudingais praktiškais patarimais – pradedant išskirtiniais patogumais dar oro uoste: „Kelionės metu reikėtų siekti, kad vaikas nepervargtų ir būtų mažiau irzlus. Todėl oro uoste galima užsisakyti tėvams su vaikais siūlomą prioritetinę paslaugą ir taip greičiau atlikti registracijos bei patikros procedūras. Šeimoms patogu rinktis ir viešbučius, kuriems suteikiamas VIP paslaugų paketas – į jį įskaičiuotos nemokamos paslaugos, individualus pervežimas, tad tiek iki viešbučio, tiek ir iki oro uosto nuvyksite greičiau, o mažylis per daug neišvargs.“

Jeigu vaikas labai neramus, specialistė rekomenduoja iš anksto pasirinkti vietas lėktuve pirmoje eilėje – ten šiek tiek daugiau vietos, tad bus lengviau vaiką pasūpuoti ar leisti jam pasivaikščioti.

Kelionė su vaikais

Taip pat galima pagalvoti ir apie tai, kaip ramiau ištverti patį skrydį. „Nors iki 2 metų vaikai neturi atskiros vietos lėktuve ir keliauja nemokamai, jiems priklauso nemokamas bagažas, todėl verta jį išnaudoti mažųjų poreikiams. Lėktuve rekomenduojama numatyti mažiesiems veiklų, kad vaikas kelionės būtų užimtas – knygos, žaislai, spalvinimo knygelės, įvairūs žaidimai, išmanieji įrenginiai ir pan. Į lėktuvo saloną taip pat galima pasiimti gėrimų buteliukų vaikams – jiems daroma išimtis“, – pataria I. Aukštuolytė.

Sudėtingiausia, anot jos, nuraminti vaikus ir kūdikius, kai jiems pradeda skaudėti ausytes lėktuvui kylant ir leidžiantis. Šiuo atveju itin pravers ledinukai, tad nepamirškite pasirūpinti ir jais. „Taip pat galima pasiūlyti vaikams įdomių veiklų ir taip nukreipti jų dėmesį. Lėktuvo įgulos dažnai taip pat turi niekučių, žaisliukų ir verkiančiam vaikui tai pasiūlo“, – dalijosi pašnekovė.