Nors ir džiaugiatės, kad netrukus susitiksite su savo mažyliu, jūsų tyko daug nežinomųjų: ką reikėtų susipakuoti? Koks gimdymo palatos etiketas? Ar yra kas nors, ką pamiršote ar apie ką nepagalvojote?

Daugiau nesijaudinkite – pagalba jau po ranka, rašo thesun.co.uk.

Nepriklausoma konsultuojanti akušerė Odette Abououf turi daugiau nei 20 metų patirtį, yra priėmusi daugiau nei 1200 kūdikių ir pati yra keturių vaikų mama.

Ji pasidalijo svarbiausiais patarimais, kaip reikėtų elgtis artėjant gimdymui ir ko reikėtų vengti...

Pasiruošimas gimdymui

Pasiruošimas gimdymui prasideda gerokai anksčiau, nei įžengiate į gimdymo palatą, tačiau jis neturi kelti įtampos.

„Devyni nėštumo mėnesiai suteikia moterims marias laiko pasiruošti kūdikio gimimui“, – teigė Odette.

„Iki 36 nėštumo savaitės susidarykite gimdymo planą ir įsidėkite jį į krepšį, kurį imsite į gimdymo namus, arba turėkite jį savo nėštumo užrašų priekyje“.

„Jūsų gimdymo data yra 40 nėštumo savaitė, tačiau tai tik apytikslis laikas, kada jūsų kūdikis turėtų ateiti į šį pasaulį.“

„Normalus gimdymas gali prasidėti bet kuriuo metu nuo 37 iki 42 nėštumo savaitės.“

„Ant šaldytuvo durelių pasikabinkite veiksmų sąrašą, kuris padės prisiminti, ką reikia daryti, kai pajusite sąrėmius ir išvyksite iš namų bent 24 valandoms.“

Skutimasis ir „avarijos“

Moterys iš draugių bei giminaičių išgirsta daugybę istorijų apie gimdymą ir valandų valandas sėdi internete naršydamos po informacijos gausą.

„Dažnai moterys nerimauja dėl dalykų, kurie, akušerių nuomone, yra visiškai normalūs“, – pažymi Odette.

„Moterys būgštauja ne tik dėl rimtų problemų, bet ir dėl tokių smulkmenų, kaip nenuskustos kojos ar nenulakuoti kojų pirštų nagai.“

„Akušerės nesitiki, kad jūs būsite apsiskutusi ar nusilakavusi nagus. Nusiskutusios kojas buvo mažiau negu pusė mano prižiūrėtų gimdyvių, o dar mažiau jų buvo nusilakavusios kojų nagus.“

„Moterys taip pat nerimauja dėl stūmimo fazės ir svarsto, ar tos girdėtos istorijos apie tai, jog tuo metu „norisi į tualetą“, yra tiesa ar ne.“

„Kartais moterims dėl to gali būti taip gėda, kad jos atsisako stumti vaisių, ypač jei jas stebi akušerė ir gimdymo partneris.“

„Akušerės paprastai su palengvėjimu atsidūsta, jei stūmimo metu tai įvyksta, ir laiko tai geru ženklu.“

„Tai visiškai normalu ir, žinoma, natūralu.“

„Nemanau, kad man yra tekę matyti, jog akušerė būtų šokiruota ar pasibjaurėjusi, tai yra jos darbo dalis“, – ramino Odette.

Keiksmai? Taip pat visiškai normalu!

Moterys gimdymo metu nepadarys nieko bloga, o akušerės gali būti patys maloniausi ir paslaugiausi žmonės, tačiau egzistuoja keletas dalykų, kurių gimdyvėms reikėtų vengti.

„Gali būti visko, tai ne jūsų kaltė, tai gimdymas!“ – teigė Odette.

„Keiktis gimdymo metu? Visiškai normalu! Laužti savo gimdymo partnerio pirštus? Na, juk jūs gimdote, tad viskas atleidžiama.“

„Tačiau gimdymo planai... Daugelis akušerių susiraukia, kai pamato keturių lapų gimdymo planą, surašytą smulkiu šriftu.“

„Jei jis bus itin ilgas, akušerės sugaiš daug laiko, kol jį perskaitys, be to, jos gali pamiršti kai kuriuos svarbiausius punktus.“

„Geriausia, jei gimdymo planas užimtų vieną A4 formato lapą, kuriame aiškiai ir papunkčiui būtų išdėstyti svarbiausi dalykai.“

„Be to, rengdamos gimdymo planą, vartokite konkrečias formuluotes, pavyzdžiui, „Aš noriu“ arba „Aš nenoriu“, o ne „Aš veikiausiai nenorėčiau“.

Ką susidėti į krepšį

Kai mąstote, ko jums galėtų prireikti ligoninėje, atsižvelkite į svarbiausius praktinius dalykus, kurių jums ir jūsų kūdikiui prireiks bent 24 valandoms.

Taip pat įsimeskite keletą malonių daikčiukų, kurie padėtų sukurti savaitgalinio SPA pojūtį, pavyzdžiui, masažo aliejų, patogias šlepetes, muzikos, žvakių, dušo želė ir higienos reikmenis“, – sakė Odette.

„Maitinimas ligoninėje skiriamas tik jums, bet ne jūsų partneriui, todėl pasirūpinkite užkandžiais ir gėrimais savo vyrui.“

„Ne kartą esu mačiusi gimdyves ir jų partnerius su trimis lagaminais, dviem kuprinėmis, automobiline kėdute, trimis pagalvėmis, miegmaišiu, rankine, plastikiniais pirkinių maišais, vežimėliu... sąrašą galima tęsti ir tęsti.“

„Pasistenkite neprisikrauti pernelyg daug daiktų, nes jums daug ko neprireiks, o palatą užgriozdinti labai lengva“, – pabrėžė ji.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją