Taigi pirmosios pagalbos priemonės užspringus (paminėsiu ir keletą konkrečių pavadinimų – pavyzdžiui, „LifeVac“ ar „DeChoker“) yra skirtos atverti oro takus, kai juos blokuoja svetimkūnis ir neleidžia kvėpuoti. Šie įtaisai sukelia slėgį, kuris turėtų pašalinti svetimkūnį ir atblokuoti kvėpavimo takus.

Tačiau tokios priemonės neprilygsta tradiciniams gaivinimo veiksmams! Šios priemonės nėra įtrauktos į oficialias gaivinimo rekomendacijas, todėl yra būtina mokėti prireikus atlikti gaivinimo manevrus.

Atlikti moksliniai tyrimai nurodo, kad šiomis priemonėmis sukeliamas didžiulis slėgis, kuris teoriškai turėtų pašalinti svetimkūnį, tačiau kalbant apie vaikų gaivinimą ir stresines situacijas viskas daug sudėtingiau, nes vaikas gali būti neramus.

Vaikas springsta

Prietaiso kaukė turėtų sandariai uždengti vaiko burną ir nosį, o tai padaryti kartais yra sudėtinga ir patyrusiems gydytojams. Taip pat turėtų būti parinktas ir tinkamas kaukės dydis, o su šiomis priemonėmis siūlomos tik kelių dydžių kaukės. Taip pat būtina mokėti tinkamai jomis naudotis, nes kitaip galima pakenkti ir svetimkūnį tik nustumti tolyn.

Įsidėmėtina ir tai, kad priemonės nėra pritaikytos kūdikiams (vaikams iki 12 mėnesių) arba sveriantiems mažiau nei 10 kg.

Tokių priemonių į savo gaivinimo rekomendacijas nėra įtraukusi nė viena iš didžiausių gydytojų asociacijų, todėl pirmiausia rekomenduojama mokėti atlikti gaivinimo manevrus: krūtinės suspaudimus mažesniems, sutrenkimus tarp menčių – didesniems vaikams ir Heimlicho manevrą.

Ar verta tokias priemones turėti namuose? Nežinome. Pirmiausia būtina mokėti atlikti gaivinimo veiksmus, o įtaisą naudočiau nebent tuomet, kai gaivinimo veiksmai po keleto ciklų nebūtų efektyvūs.

Springimas

Nepamirškime, kad situacija stresinė ir laiko gaišti negalima, todėl tokios priemonės turėtų būti pasiekiamos ranka ir būti išpakuotos. Didžiausia klaida būtų bėgti ieškoti ar pulti išpakuoti tokią priemonę, nors gaivinimo veiksmų reikia imtis čia ir dabar. Jeigu jau nusprendžiate įsigyti tokią priemonę, tuomet susipažinkite su naudojimosi instrukcijomis, pasitreniruokite, kaip ją reiktų naudoti, ir žinokite tikslią vietą namuose, kur ji padėta.

Būkite sveiki!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją