Sveikatos specialistai perspėja, kad nesigydant infekcija gali komplikuotis ir išplisti į kvėpavimo takus. Todėl norint atbaidyti virusus ar palengvinti ligos simptomus jau susirgus, rekomenduojama namuose visada turėti tokias laiko patikrintas ir nuo seno žinomas natūralias priemones, kaip kamparo aliejus.

Padės apsisaugoti nuo virusų

Norint išvengti susirgimų sveikatos specialistai atsiųstame pranešime pirmiausia rekomenduoja sveikai maitintis ir kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, gerai vėdinti patalpas, kuriose netrūktų drėgmės, nes sausame ore virusai ir bakterijos plinta greičiau.

Įsisiūbavus virusų sezonui verta dar akyliau laikytis tinkamos higienos. Tai ypač aktualu vaikams, lankantiems darželius, mokyklas, žaidimų aikšteles, kur virusai dauginasi itin greitai. Todėl neretai išvengti susirgimų padeda ne tik plaunamos rankos, bet ir dažnai keičiama ar plaunama lauko apranga – kepurė, pirštinės, šalikai ri viskas, kas dažnai kontaktuoja su nešvariais aplinkos paviršiais.

Tiesa, kasdien šalikų ar pirštinių plauti turbūt nepavyktų, todėl dažnai gelbėja drabužių dezinfekcija. Virusą sunaikinti galima kuriam laikui palikus drabužius lauke arba ant jų patepus lašelį antiseptinį ir dezinfekuojamąjį poveikį turinčios priemonės, kaip, pavyzdžiui, kamparo aliejus. Kamparu taip pat sėkmingai dezinfekuojamos namų patalpos – tereikia kurį laiką palikti aliejuje suvilgytų tamponėlių.

„Varvanti“ nosis

Šaltuoju metų laiku dažną vargina „varvanti nosis“. Deja, bet sloga, ypač darželinukų tėvų, nurašoma kaip nereikšmingas ir laikinas negalavimas. Tačiau sveikatos specialistai perspėja, kad net ir į užgultą nosį numoti ranka nederėtų. Negydant slogos, infekcija gali išplisti į sinusus, ryklę ar apatinius kvėpavimo takus.

Sloga yra ne šiaip „varvanti nosis“ – tai bakterijų ar virusų sukeltas uždegimas. Slogą daugelis skuba gydyti jūros vandeniu, tačiau sūrus vanduo gali išsausinti nosies gleivinę ir organizmą paskatinti dar aktyviau drėkinti bei gaminti gleives. Todėl reikėtų rinktis gydymo būdus, kurie ne tik lengvintų kvėpavimą, bet ir skystintų gleives, skatintų jų pasišalinimą. Iš kamparmedžio gaminamas vaistinis preparatas gali pagelbėti ne tik atbaidant virusus. Jis turi galingą poveikį ir pasireiškus pirmiesiems peršalimo ligų pranašams – slogai, neretai lydimai perštinčios gerklės, kosulio.

Inhaliacijos ir kompresai

Vaistinėje įsigytas kamparas efektyviai palengvina gerklės skausmą, sumažina gleivinės paburkimą, lengvina kvėpavimą, todėl plačiai naudojamas inhaliacijoms dėl nuskausminančių, perštėjimą slopinančių savybių. Tereikia į inhaliatorių ar į karšto vandens dubenį įlašinti kelis lašus kamparo aliejaus ir pakvėpuoti garais. Taip pat rekomenduojama nakčiai šalia lovos turėti aromaterapijos garintuvą (difuzorių) – visą naktį kvėpuojant skleidžiamais garais skystinamos gleivės ir palengvinamas atsikosėjimas, antiseptiškai veikiami kvėpavimo takai.

Atsikosėjimą lengvina ir kamparu ištrinta krūtinė, pėdutės. Praskiedus kamparo aliejų su migdolų, rozmarinų ar kitu aliejumi, įtrynus į krūtinę, kvėpavimo takus greit pasieks antiseptinį, antimikrobinį, uždegimą malšinantį poveikį turintys lakūs junginiai.

Dar nuo vaikystės turbūt daugelis pamena, kai susirgus kamparo aliejumi būdavo ištrinami ir kojų padukai bei uždedamos šiltos kojinės. Sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad šio veiksmingo būdo nereiktų pamiršti ir dabar, odą dirginantys ir kaitinantys aliejai veikia refleksinius kojų padų taškus, taip suaktyvindami gynybines organizmo galias. Tai itin paprastas, tačiau veiksmingas būdas, kuris padės sustiprinti organizmo gynybą ir stimuliuoti imuninę sistemą. Kamparo kompresai yra ypač naudingi gerklės skausmo ar kosulio kamuojamiems mažiesiems ligoniukams, kurie dar nemoka čiulpti pastilių ar skalauti gerklės. Tiesa, prieš dedant kompresą, odelę reikėtų patepti aliejumi ar kremu, kad preparatas nesudirgintų odos.

Yra daugiau nei 200 virusų, kurie sukelia slogos ir peršalimo ligas. Atsilaikyti prieš tokią armiją šaltuoju metų laiku, ypač kai susilpnėja mūsų imuninė sistema, dažnai nepavyksta. Tačiau naudojant natūralias gamtos dovanas galime sukurti apsauginį skydą ir padėti savo organizmui kovoti su bakterijomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)