Vis dėlto net ir tokiu metu, „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovės Aušros Vareikienės teigimu, būtina nepamiršti prieš išeinant iš namų vaiką patepti emolientais arba apsauga nuo saulės, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Bendraudama su klientais pastebiu, kad dažnai teiraujamasi, kaip apsaugoti vaiką nuo aplinkoje esančios taršos, kuri gali dirginti jautrią vaikų, ypač kūdikių, odą. Patariu savo vaikus prieš einant į lauką partepti kremu. Emolientai sudaro tarsi apsauginį odos skydą ir neleidžia patekti blogosioms dalelėms“, – pasakoja klinikai „Mama, aš sergu“ atstovaujanti gydytoja.
Pasak jos, sklando mitas, kad patepus odą kremu į ją negali patekti taip reikalingas vaikams vitaminas D. Vis dėlto, gydytojos teigimu, vitaminą D papildomai duoti būtina ne tik pirmaisiais kūdikio metais, nes gyvename tokioje klimatinėje zonoje, kur saulės tikrai nėra pakankamai.
„Tikėdamiesi, kad gausime reikiamą vitamino D kiekį iš saulės, klystame, galime padaryti tik priešingą efektą ir negrįžtamai nudeginti vaiko odą. Vaikams svarbu nuolat vartoti vitaminą D, o saulėje būti tik tiek, kiek ji maloniai šildo“, – sako gydytoja.
Renkantis apsaugą vaikams nuo saulės, A. Vareikienė sako, kad dažniausiai klientai renkasi SPF 50+ priemones, kurios yra stipriai saugančios nuo saulės, mažesnę apsaugą renkasi tie, kurių vaikai jau vyresni nei 12 metų.
„Atkreipkite dėmesį, ar apsauginiu kremu tepsite atviroje aplinkoje, ar viduje. Jeigu būsite gamtoje, o jūsų priemonė yra purškiama, ant odos jos liks labai nedaug, atviroms vietoms rekomenduojame rinktis kremą – kiek jo užtepsite, tiek ir liks. Dulksna naudinga tuomet, kai reikia apsaugoti labai judrų, nemėgstantį kremo vaiką“, – pataria A. Vareikienė.
Pašnekovės akcentuoja, kad einant į gamtą svarbu ir apsauga nuo uodų bei erkių.
„Nors uodų dar nėra, erkės aktyvios nuo pat vasario, todėl labai svarbu pasirūpinti, kad būtų galimybė jų išvengti. Nebaisu, kad vaikui įkąs vienas kitas uodas, tačiau erkės gali padaryti daug žalos. Didesniems vaikams siūlau rinktis apyrankes nuo vabzdžių įkandimo, mažesniems – purškiamas priemones. Svarbiausia, kad ant jų būtų nurodyta, jog tinkamos vaikams“, – atkreipia dėmesį gydytoja dr. I. Plėštytė-Būtienė.
Gydytoja sako, kad geriausias patarimas mamoms, kurios nežino, kaip rūpintis vaiku šiltuoju metų laiku, ypač, jeigu tai pirmoji vasara, – domėtis, skaityti knygas, žurnalus apie vaikų priežiūrą. Naudinga, jeigu vaikų priežiūros žiniomis gali pasidalyti mama ar vaikus jau auginanti draugė, giminaitė.