Vaikų stovyklos – ne tik linksmai, bet ir kryptingai praleista vasara

Suprantama, kad nuo visų nelaimingų nutikimų vaikų apsaugoti neįmanoma, tačiau „Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento vadovas Artūras Juodeikis atsiųstame pranešime teigia, kad tėvai turėtų atkreipti dėmesį, jog apsauga būtų maksimali.

„Žinoma, visų pirma svarbu su pačiais vaikais pasikalbėti apie saugų elgesį, rodyti jiems tinkamą pavyzdį ir išklausyti, kaip jie patys pasielgtų vienoje ar kitoje situacijoje, bei tai aptarti. Ypač svarbu daugiau dėmesio saugumui skirti vasarą – natūralu, kai žmonės atsipalaidavę, jie labiau ir išsiblaškę, o ypač tai galioja vaikams.

Atėjus vasarai tėvai pradeda ieškoti galimybių, kaip vaikams ne tik linksmai, bet ir kryptingai praleisti vasarą. Tam puikiai pasitarnauja vaikų vasaros stovyklos, kurių pasirinkimas yra išties didelis – tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje“, – teigia ekspertas.

Noras saugoti vaikus auga

Anot jo, prieš leidžiant vaiką į stovyklą, svarbu atkreipti dėmesį, pasidomėti, kokios yra apsaugos galimybės – ar vaikai bus apdrausti nuo nelaimingų nutikimų, o galbūt tuo reikia pasirūpinti patiems atskirai.

„Mūsų duomenimis, vaikai išties susižeidžia vasaros stovyklose, o tai įvertindamos pačios stovyklos kreipiasi dėl galimybės apsaugoti vaikus pamainos metu. Pernai per vasarą apdraudėme daugiau nei 6300 vaikų“, – skaičiais dalijasi A. Juodeikis.

Kaip teigia ekspertas, draudimas gana dažnai būna įskaičiuotas į stovyklos kelialapio kainą, pastebima, kad stovyklų atstovai kasmet jaučia vis didesnį poreikį drausti vaikus. Draudikas teigia, kad šiemet galimai apdraustų jaunuolių skaičius bus dar didesnis nei pernai, nes jau dabar jis siekia beveik 3000, nors dar praėjo tik vienas vasaros mėnuo.

Vaikiškos traumos, bet nevaikiškos sumos

Ekspertas pastebi, kad vaikai patiria įvairių kasdienių traumų – žaisdami sportinius žaidimus, supdamiesi, tiesiog išdykaudami.

„Žvelgiant į nelaimingus nutikimus, juos galėčiau apibūdinti kaip itin būdingus vaikams – suposi ir nugriuvo, susižeidė žaisdami su bendraamžiais, bėgiodami, žaisdami futbolą ar krepšinį. Tai vaikiški dalykai – labiausiai pastebime kasdienes situacijas ir tai rodo, kad nelaimingi nutikimai gali nutikti bet kada ir bet kur. Kalbant apie sumas – išmoka stovyklose patirtoms traumoms padengti gali siekti ir 1 tūkst. eurų“, – sako draudimo ekspertas.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad ne visos stovyklos į savo krepšelius yra įtraukusios vaikų draudimą nuo nelaimingų nutikimų. Tokiu atveju ekspertas pataria pasirūpinti patiems tėvams.

„Sumos išties ne visada būna vaikiškos, todėl jei stovyklos į krepšelius nėra įtraukusios draudimo pasiūlymo, geriausia pasirūpinti vaiko apsauga – tam gali pasitarnauti asmens draudimas. Jis galioja visus metus visame pasaulyje, todėl apima daugelį veiklų, kur vaikas dalyvauja ištisus metus, Tai reiškia, kad apsaugo ir stovyklų metu. Žinoma, ypač svarbu su išvykstančiu vaiku pasikalbėti apie saugų elgesį, kad traumų tiek jūsų vaikui, tiek kitiems jo bendraamžiams pavyktų maksimaliai išvengti“, – sako A. Juodeikis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)