Korepetitorių paslaugų kainos didmiesčiuose

Papildomai mokytis kviečiantys mokytojai savo paslaugas reklamuoja įvairiuose internetiniuose puslapiuose. Paieškos laukelyje suvedę norimą mokytis dalyką ir miestą, kuriame šios paslaugos reikia, sulauksite daugybės paieškos rezultatų.

Korepetitoriai nurodo savo vardą, pavardę, mokymo stažą, miestą, kuriame dirba, dažnu atveju prideda savo nuotrauką ir nurodo kontaktą, kuriuo galima kreiptis. Mokytojai įvardina ir moksleivių tėvams kone rūpimiausią punktą – kainą, kuri bus imama už valandą teikiamų paslaugų.

Didmiesčiuose dominuojančios korepetitorių paslaugų kainos: brangiausiai kainuoja mokytis biologijos, chemijos ir informacinių technologijų – už valandą prašoma sumokėti 15 eurų, dažnu atveju ir daugiau. Keliais eurais pigesnės yra matematikos bei lietuvių kalbos ir literatūros pamokos.

Korepetitorių pamokos

Mažų miestelių korepetitoriai iš auksinių indų nevalgo

Kėdainiuose gyvenanti matematikos mokytoja vaikus papildomai moko jau beveik 30 metų. Mokytoja yra įsitikinusi, kad korepetitoriaus pagalba vaikui yra labai naudinga: „Jei vaikas yra motyvuotas išlaikyti egzaminą, rodo pastangas ir turi užsibrėžęs tikslą, tokiu atveju korepetitorius gali padėti.“

Matematikos žinovė prideda, kad į jos pamokas neretai ateina ir mokytis nenorintys vaikai: „Yra daug tėvų, kurių noras, kad vaikas mokytųsi matematikos papildomai, yra didesnis už paties vaiko norą mokytis.“

Paklausta, ką daro tokiu atveju, pašnekovė teigia bandanti mokinius motyvuoti: „Jei matau, kad vaikas atėjo nenoromis, bandau jį kalbinti, sakyti, kad jo mokymosi reikia ne tėvams, o jam pačiam, kad tai jam reikės mokytis, įgyti profesiją. Bet jei matau, kad tai vis tiek nepadeda, tuomet apie situaciją kalbu su tėvais – pinigų niekas neturi daug, tad nereikia jų laidyti bevertėms investicijoms.“

Nors mokytojai kasmet netrūksta papildomai norinčių mokytis vaikų, o kartais dėl vietos stygiaus visų norinčiųjų negali priimti, visgi korepetitorės darbo ji pelningu nepavadintų.

„Mano atveju, už korepetitorės darbą gaunamas atlygis neviršija to, kurį gaunu mokykloje. Žinoma, jei kiti korepetitoriai nedirba mokykloje, o visą dieną priiminėja vaikus, gal tuomet jų gaunamos sumos būna didesnės“, – patirtimi dalijasi mokytoja.

Teko bėgti iš mokinio namų

Porą metų su žemesniųjų klasių mokiniais dirbanti korepetitorė Silvija yra lietuvių filologijos studentė, pasirinkusi padėti mokiniams gilintis į lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos žinias.

„Korepetitorės darbas buvo idealus būdas „pasimatuoti” mokytojos profesiją: galėjau suvokti, ar man patinka darbas su jaunais žmonėmis, ar turiu pakankamai kūrybiškumo ir kantrybės paaiškinti mokomą dalyką“, – sako mergina. Ji priduria, kad pirmiausia ėmėsi mokyti savo studijuojamo dalyko, o vėliau ir matematikos. Anot jaunosios korepetitorės, kalbos, kad filologai nesupranta matematikos, yra mitas.

Korepetitorių pamokos

Tačiau kad ir kokia kilniaširdiška bebūtų korepetitoriaus veikla, visgi darbo metu kyla įvairiausių pavojų. Silvija sutiko pasidalinti savo patirtimi.

„Korepetitoriaus darbas kartais būna nesaugus. Nesinori skirti lyčių, tačiau galiu teigti, kad daugiau pavojų gresia merginoms. Tai skambučiai ir žinutės nuo asmenų, susidomėjusių toli gražu ne papildomomis pamokomis jų atžaloms. Taip pat reikėtų atsargiai elgtis pirmą kartą vykstant mokyti į naują vietą“, – pasakoja studentė.

„Psichologinio pasiruošimo reikalauja ir tam tikrų mokinių amžiaus grupių mokymas. Paaugliai kartais būna konfliktiški ir agresyvūs, drastiški pokyčiai vyksta ir lytinės brandos atžvilgiu. Viena nejaukiausių patirtų situacijų buvo jauno gimnazisto pasiūlymas lytiškai suartėti“, – sukrečiančia patirtimi dalijasi Silvija. Išgirdusi tokį pasiūlymą jai teko pamoką nutraukti.

Korepetitorių pagalbos reikia dėl neįdomių pamokų

Korepetitorė Silvija patvirtina, jog korepetitorių paslaugos yra paklausios: „Tėvai linkę ieškoti kvalifikuotos pagalbos savo vaikams.“

„Korepetitorių pagalbos mokiniams tikriausiai reikia dėl to, kad pamokoje mokiniai nuobodžiauja. Rutiniškos pamokos (be skaidrių, interaktyvių užduočių, su pavargusiais mokytojais) šiuolaikinius vaikus atgraso, jie negali įsitraukti, dėl to kenčia mokslų kokybė“, – svarsto Silvija ir priduria, kad korepetitorius gali pasiūlyti daugiau asmeninio dėmesio, lankstumo ir inovatyvumo.

Korepetitorių pamokos

Mokytoja tapti svajojanti mergina mano, kad švietimo sistema per mažai motyvuoja mokytoją atsidėti tokiam sunkiam darbui: „Jeigu turėtų daugiau laiko ir sulauktų pagalbos, tarkime, mokytojų asistentų, mokytojai galėtų pasiruošti kiekvienai pamokai, o ne dirbti pagal daugiametį ir jau pasenusį planą.“

Mokėti korepetitoriams yra pigiau nei už mokslą universitete

Asmenys, kurie didele dalimi prisideda prie vaiko mokymosi, yra tėvai. Kaip jų akimis atrodo korepetitorių darbas?

„Mano dukra Dovilė mokyklą baigė 2017-aisiais. Visos dvyliktos klasės metu ji lankė trijų dalykų korepetitorius: matematikos, istorijos ir anglų kalbos“, – sako šiaulietė Ramunė.

Kiek per mėnesį kainuodavo korepetitorių paslaugos? „Į matematikos ir istorijos užsiėmimus Dovilė eidavo kartą per savaitę, o į anglų kalbos – du. Sudėjus visų mėnesio užsiėmimų kainas, bendra suma siekdavo 70 eurų: istorijos ir matematikos korepetitorių paslaugos kainuodavo daugiau nei 15 eurų, o anglų kalbos mokytojai už pamoką mokėdavome 20 eurų“, – šeimos finansus skaičiuoja moteris.

Pinigai

Anot pašnekovės, korepetitorių poreikis kvestionuojamas nė nebuvo: „Mano dukra labai sąmoninga. Ji aiškiai suprato, kokiuose dalykuose nesijaučia stipriai, ir užsirašė į papildomus užsiėmimus. Dar nuo penktos klasės Dovilė svajojo universitete mokytis teisės, šeimoje šį norą palaikėme ir nestabdėme dukros.“

Ramunė pridėjo, kad leisdama pinigus korepetitoriams ji laikėsi vienos minties: „Su vyru paskaičiavome, kad mokėti korepetitoriams yra pigiau, nei mokėti už mokslą universitete. Korepetitorių darbu esame patenkinti. Dukros taip norėtas studijas finansuoja valstybė.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (25)