Kaip praneša townandcountrymag.com, valgyklos patiekalus čia ruošia „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintų restoranų virėjai. Elegantiškuose bendrabučio kambariuose – vyšninio kietmedžio grindys ir faktūriniai tapetai, įrengti marmuro vonios kambariai. Sveikatingumo klube – kokybiški treniruokliai, taip pat budintys ir visada pasirengę padėti gydytojai bei dietologai. Platus sportinių užsiėmimų sąrašas, į kurį įtraukta viskas – nuo jodinėjimo ir fechtavimosi iki hiphopo šokių ir, kaip rašoma interneto svetainėje, „cirko pasaulio“. Suplanuotos išvykos į Klostersą (slidinėti), Monaką (buriuoti), Bazelį (į meno mugę) ir Neapolį (stebėti siuvimo meistrų).

Kai kurių mokykloje esančių dalykų galima tikėtis – čia įsikūrusi itin moderni laboratorija, daug dėmesio skiriama STEAM, pristatytas „Boston Dynamics“ sukurtas robotas, be abejo, į mokymo programą įtrauktas ir dirbtinis intelektas.

2022-aisiais Rosenberge pristatytas ir Ateities parkas – eksperimentinė patalpa ir laboratorija, kurioje įrengta milžiniška 3D kosminė buveinė, klimato sodas, kuriame imituojamos 2085 m. oro sąlygos, aukštųjų technologijų vertikalusis ūkis, „Audi e-tron“ automobilių parkas, o nuo šių metų gegužės – savarankiška, saulės energija varoma, apokalipsei paruošta plaukiojanti buveinė, žinoma kaip „Blue Nomad“.

Avangardiniai standartai taikomi kasdien edukuojant 230 Rosenbergo mokinių, kurie yra atvykę iš daugiau nei 50 valstybių ir yra 6–18 metų amžiaus. Klasėje mokosi ne daugiau kaip 8 mokiniai, todėl kiekvieno vaiko ugdymas yra individualus.

„Nėra geresnės mokyklos už šią, – sako Gademannai. – Kai mokinys atvyksta, jis yra prižiūrimas iš visų pusių – asmeniškai, akademiškai, socialiai ir emociškai. Mokiniui suteikiama viskas, kas geriausia, viskas yra aukščiausio lygio. Nemanau, kad tai įmanoma kur nors kitur.“

Žinoma, daugeliui kyla klausimų ir dėl didžiulio mokesčio už mokslą.

„Mes nekenčiame vidutinybių. Mums patinka meistriškumas. O tai kainuoja. Puikūs tarptautinio lygio mokytojai save vertina brangiai. Mūsų ištekliai kainuoja, – sako jie. – Nė vienam iš tėvų, kurie siunčia mokinį į Rosenbergą, nerūpi kaina. Jiems rūpi, ar jų vaikas gaus aukščiausio lygio išsilavinimą, ar gyvens visuomenėje, kuri orientuota į ateitį.“

„Mes nesame labai žinomi, bet tokiam sprendimui yra priežastis, – sako Gademannai. – Prabanga ir spindesys, akcentuojant tai, kad mūsų mokykloje lankosi vienas ar kitas karalius ar princas, nėra svarbūs, suprantate? Mes norime kalbėti apie asmeninius pasiekimus ir indėlį į visuomenę, o ne apie titulus.“

Mokyklos vadovai akcentuoja, kad mokiniai čia nesidomi nei reitingais, nei garsiais vardais.

„Į mokinius žiūrime kompleksiškai, – kitame interviu, kurį išspausdino spearswms.com, sakė Anita. – Stebime, kas jiems sekasi, kas jiems patinka, ką jie mėgsta ir kur jie gali sukurti pridėtinę vertė. Stengiamės tai skatinti parinkdami kursus, sporto šakas ir bendrojo ugdymo programas.“

Mokykloje daug dėmesio skiriama charakterio ugdymui, o filosofija grindžiama sąžiningumo, empatijos ir socialinės atsakomybės vertybėmis.

„Stengiamės formuoti mokinį, kuris žino, kas jam gerai sekasi ir kas jam patinka, tačiau viena iš svarbiausių dalių yra kuriama pridėtinė vertė, – sakė A. Gademann. – Nors mums patinka, kad mūsų mokiniai pasiekia puikius egzaminų rezultatus, iš tikrųjų norime, kad jie būtų kūrybingi. Pagrindinė mūsų mokyklos filosofija yra ta, kad mokiniai yra gamintojai, o ne vartotojai.“

Jos sutuoktinis Bernhardas pridūrė, kad, nepaisant didelių mokinių šeimų turtų, Rosenberge nėra „pasipuikavimo kultūros“ ar mokinių, „gyvenančių burbule ir nesuprantančių, kaip atrodo tikras pasaulis“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)