Kinijos moksleiviams Gaokao yra svarbiausias egzaminas baigiant mokyklą, praneša chinosity.com. privalo gerai išlaikyti visi, pretenduojantys į studijas universitete. Savo ruožtu „Business Insider“ šį egzaminą vadina „liūdnai pagarsėjusiu“.

Moksleivio dienotvarkė – įspūdinga

Kiekvieno šios mokyklos moksleivio žadintuvas suskamba 5.30 val. ryto. Jie turi 15 minučių pasikloti lovą, susitvarkyti kambarį, nusiprausti ir apsirengti. 5.45 val. mokiniai turi būti pasiruošę bėgti krosą. Hengshui mokiniai paprastai grupėmis bėgioja mokyklos stadione, po apylinkes ar ant bėgimo takelio.

Rytiniai skaitymai prasideda lygiai 6 val. ryto ir trunka 30 minučių. Tai rytinis ritualas, kurį praktikuoja visos Kinijos mokyklos. Mokiniai klasėje skaito užrašus, vadovėlius, žodynus ar kitas svarbias knygas.

Tada ateina metas greitiems pusryčiams. Prie darbo stalo svarbu grįžti iki 7 val.

Kitas 30–40 minučių dera skirti pasiruošimui ryto užsiėmimams. Tai gali apimti medžiagos ruošimą, dienos planų sudarymą. Likusį laiką galima peržvelgti ankstesnius užrašus ir užsirašyti klausimus, kurie kyla. Mokymosi metu svarbu turėti pasiruošus daug vandens ir sveikų užkandžių, kad procesas būtų lengvesnis.

Hengshui mokykla Kinijoje

Trys pirmosios pamokos vyksta nuo 7:45 iki 10:05 val.

Po to padaroma 25 minučių pertrauka. Ši pertrauka skirta fiziniams pratimams. Mankšta yra geriausias būdas įveikti rytinį mieguistumą.

10:30–12:00 val. ateina laikas kitoms dviem pamokoms, po to – pietūs. Oficiali vyresniųjų klasių mokinių pietų valanda Hengshui yra 12:00 val., tačiau daugelis renkasi valgyti vėliau, kad galėtų skirti daugiau laiko mokymuisi. Po pietų ateina laikas trumpam poilsiui – dažniausiai tai būna trumpas pietų miegas.

13:55 val. laikas pabusti iš miego.

14:05–15:35 val. efektyvaus mokymosi laikas.

15:35–15:55 val. metas dar vienai mankštai.

Veido masažas nuramina akis po ilgų mokymosi valandų. Šį masažą atlieka moksleiviai ir studentai visoje Kinijoje.

15:55–18:15 val. pamokų metas.

18:15 val. prasideda vakarienė. Vakarienės metu Hengshui mokiniai skiria dvidešimt minučių naujienų peržiūrai.

19:15–21:50 val. Po vakarienės ateina laikas vakariniam savarankiškam mokymuisi. Hengshui mokiniai šį laiką išnaudoja namų darbams atlikti ir būsimiems testams peržvelgti.

21:50–22:10 val. mokymosi diena baigiasi. Laikas susitvarkyti stalą, nusiprausti prieš miegą.

Specialistai kone karines mokyklos sąlygas vertina prieštaringai

Kritikai sako, kad šis mokymosi modelis slopina individualumą, nes verčia mokinius mokytis ilgas valandas karinės stovyklos sąlygomis. Jie taip pat tvirtina, kad mokiniai menkai pasirengę suaugusiųjų gyvenimui po studijų, rašo caixinglobal.com.

Pagal „Hengshui High“ sistemą, visas kiekvieno mokinio tvarkaraštis kruopščiai sudarytas minutės tikslumu. Mokymasis kasdien prasideda 5.30 val. ryto ir baigiasi 22.00 val. vakaro, per mėnesį yra tik viena laisva diena.

Mokiniai maitinasi miestelyje, valgo tik tai, kas patiekta, ir dėvi tik mokyklos patvirtintus drabužius, įskaitant pižamas. Griežtai kontroliuojamos net šukuosenos.

Mokyklos šalininkai teigia, kad dėl nuožmesnio mokymo mokiniai geriau išlaiko stojamuosius egzaminus. Jie taip pat vadina šią mokyklą vilties švyturiu nepalankioje padėtyje esantiems kaimo mokiniams, kuriems mokykla suteikia galimybę išbristi iš skurdo.

Hengshui mokykla Kinijoje

Vis dėlto pradinio ugdymo direktorius Fangas Hongfengas sakė, kad šis modelis yra „atsilikęs“ ir prieštarauja provincijos siekiui skatinti holistinį mokymąsi.

Provincijos švietimo pareigūnai kritikavo šią mokyklą už tai, kad ji įdarbina gabius gimnazistus dar prieš jiems laikant stojamuosius egzaminus. Tokia įdarbinimo praktika, anot jų, pažeidžia vietos taisykles.

Tyrėjai teigia, kad Hengshui vidurinė ir kitos aukštosios mokyklos, kuriose daugiausia dėmesio skiriama mokinių paruošimui gaokao, didina Kinijos miestų ir kaimų švietimo atotrūkį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)