Besiteisinantiems, kad kitaip kalbėti tiesiog neapsiverčia liežuvis, lytiškumo ugdymo ekspertė, VU UMI doktorantė Akvilė Giniotaitė gali duoti puikių patarimų: „Kad ir kaip juokingai beskambėtų, jums reikia tiesiog pradėti praktikuotis, pratinti savo lūpas, savo burną sakyti tuos žodžius, ties kuriais jūs stringate. Iš pradžių pratinkitės prie žodžių, paskui tarkite frazes ir galiausiai sakinius. Atsistokite prieš veidrodį arba plaudami indus kartokite: penis penis penis penis... Tol, kol šis žodis nebeskambės kaip kažkas netinkamo.“
Na, ar dabar jau esate pasiruošę ir tikrai sugebėsite teisingai apie reprodukcinius vyro ir moters organus papasakoti savo vaikams?
Štai kontrolinis klausimas – ar žinote, kuo skiriasi makštis nuo vulvos? Jei pastarasis pavadinimas jums pasirodė negirdėtas – pats metas susipažinti, tik per daug neteiskite savęs teisindamiesi, mat anatominė tikrovė nuslepiama net medicininiuose vadovėliuose.
2022.01.26 22:00
Suteikdami „nekaltus“ pavadinimus intymioms vietelėms savo gėdą perduodame ir vaikams: o ar žinote, kaip iš tikrųjų jas reiktų vadinti?
(7)www.DELFI.lt
FOTO:
Intymiausioms savo kūno vietoms skiriame keisčiausius epitetus – nuo šmaikščių iki nejuokingai šiurkščių. Vadiname jas visaip kaip, tik ne tikraisiais vardais. Blogiausia, kad tikrų anatomiškų pavadinimų nepasakome savo vaikams: „Jonuk, einam prausti tavo peliuko?“ Skamba juokingai? Bet taip nėra.