LVJC šiuo metu galima rinktis iš 120 skirtingų neformaliojo ugdymo veiklų – tai didžiausią būrelių ir kitų užsiėmimų pasirinkimą siūlanti įstaiga Lietuvoje. Centro veiklose kas savaitę apsilanko 5400 vaikų ir jaunimo, centre dirba 123 profesionalūs neformalaus ugdymo mokytojai.

„Neformalusis ugdymas yra viena iš keleto pagrindinių mūsų veiklos krypčių. Jai skiriame ypač daug dėmesio, kadangi esame įsitikinę: saviraiškos, pasaulio pažinimo poreikiai yra vieni kertinių augančiam piliečiui. Puikiai suprantame, kad sparčiai besivystančioje visuomenėje vaikui nebepakanka tiesiog dainų ir šokių, todėl į veiklas integravome socialinio emocinio ugdymo programą, jos tikslas – veiklų metu ugdyti savarankiškumo, pasitikėjimo savimi, atsakomybės, kūrybiškumo ir kitus gebėjimus“, – pažymi LVJC direktorius Valdas Jankauskas.

2018-aisiais daugiausia lankytojų LVJC, kaip įprasta, pritraukė plaukimo užsiėmimai baseine, kur lankosi apie 4000 plaukikų – tiek lankančių plaukimo būrelį, tiek į baseiną atvykstančių su savo mokyklinėmis klasėmis. Vandens užsiėmimai tapo dar malonesni, kadangi buvo pakeisti didžiojo baseino filtrai.

„Pastebime, kad vaikai vis noriau renkasi šiuolaikiškas – technologijų, tokias kaip fotografija ar techninė kūryba, taip pat su sveika gyvensena susijusias veiklas. Smarkiai išpopuliarėjo kulinarija, beje, įdomus niuansas – dauguma šio būrelio lankytojų yra berniukai. O sporto būreliai išlieka veiklų klasika – jie visada atranda savo auditoriją“, – pastebi V.Jankauskas.

Praėjusiais metais centras, siekdamas didinti paslaugų prieinamumą, sudarė galimybę LVJC teikiamas paslaugas įsigyti elektroniniu būdu. Neformaliojo švietimo krepšeliu, kuris šiuo metu siekia 15 eurų, pernai pasinaudojo 2688 LVJC klientai.

Be neformaliojo vaikų ir jaunimo ugdymo, LVJC rengia užsiėmimus suaugusiesiems ir šeimai bei užsiima projektine veikla. Iš viso LVJC 2018 m. įsitraukė į 40 nacionalinių ir tarptautinių projektų, kuriuos vykdant buvo suorganizuota apie 230 renginių bei pritraukta apie 80 tūkst. dalyvių. Tarp praėjusiais metais sėkmingiausių – socialinio emocinio ugdymo, skęstamumo prevencijos, darnaus vystymosi projektai.

Tuo tarpu centro organizuojamuose kvalifikacijos tobulinimo mokymuose, seminaruose bei kituose renginiuose pedagogams pernai dalyvavo daugiau nei 6500 mokytojų.

Šiais metais centras ketina toliau didinti būrelių įvairovę, gerinti sąlygas lankytojams – šiuo tikslu bus atnaujintos centro vidaus patalpos. Viena iš pagrindinių užduočių, kurias sau užsibrėžė LJVC – dar efektyviau teikti paslaugas, ypač užrašant vaikus į baseino užsiėmimus.

LVJC taip pat prisidėjo prie to, kad Ukrainoje, kaip ir Lietuvoje, būtų pradėtas taikyti naujas neformaliojo vaikų švietimo finansavimo modelis. Šis modelis, prie kurio rengimo prisidėjo ir LVJC, Lietuvoje leido išplėsti neformalaus ugdymo paslaugų įvairovę, pagerinti kokybę, sudaryti galimybę paslaugų plėtrai regionuose. Vykdydamas bendrus su Ukraina projektus, LVJC perdavė savo ekspertinę patirtį šiai šaliai, ir jau nuo šių metų rugsėjo mėn. keturiose Ukrainos savivaldybėse bus vykdomi bandomieji krepšelio modelio projektai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)