Vidutinio greičio etapus reikia įveikti sekundės tikslumu, tik tokiu atveju negausi jokios baudos. Išlaikyti organizatorių užduotą greitį labai sunku, nes jis keičiasi kas kelis kilometrus ar ne šimtus metrų.

Pavyzdžiui, kopas reikia įveikti vidutiniu 60 km/val. greičiu, o akmenų trialą 40 km/val.

Žinoma, nedaugelis tai spėja padaryti. Vadinasi, po to reikia lėkti greičiau. O tokios vietose organizatoriai gali užfiksuoti ekipažo vidutinį greitį ir jeigu jis nėra idealus – skirti baudas. Važiuojant tokiuose ruožuose, labai svarbu nepaklysti, neprakirsti padangos, nes tuomet pelnysi labai daug baudos taškų.

Kartais automobilių vidutinis greitis siekia apie 80-90 km/val., tad tokiuose ruožuose reikia būti itin atidiems. Per pastarąsias dienas įvyko ne viena „klasikų“ avarija, buvo iškviestas medikų sraigtasparnis, tačiau ekipažai smarkiai nenukentėjo.

Pavyzdžiui, ir penktasis greičio ruožas klasikinių automobilių įskaitos dalyviams buvo nutrauktas dėl to, kad į dvi dalis atskyrus visą Dakaro ralio dalyvių parką, motociklininkus, keturratininkus ir „klasikus“ nusiuntus į vieną pusę, o automobilių, sunkvežimių ir bagių epipažus – į kitą, nebeliko laisvų sraigtasparnių, galinčių kilti į pagalbą nukentėjusiems. Tad buvo priimtas sprendimas daliai dalyvių varžybas stabdyti. Tiesa, „Heston Airlines“, važiuojantys ganėtinai sparčiai, iki tol jau buvo savo greičio ruožą įveikę ir spėję finišuoti.

„Vydamiesi vidutinį greitį aną dieną važiavo maksimaliu greičiu, – pasakoja „Heston Airlines“ komandos narys Valdas Valiukevičius. – Pasirodė, kad mūsų senutė „Toyota“ dykumoje gali lėkti maksimaliu 120 km/val. greičiu. Tačiau ir toks greitis jai nemenkas, nes automobilis trumpas ir aukštas, bet kuriame posūkyje gali jį paguldyti.“

V. Valiukevičius sako, kad turimo greičio rezervo pakaks, svarbu, kad automobilis išgyventų iki finišo. Juk jau pirmomis dienomis ekipažas daug problemų.

„Tačiau dabar viskas veikia puikiai. Šiandien esame absoliučios įskaitos 19 vietoje, kas mus labai džiugina ir intriguoja kovoti dėl aukštesnių pozicijų. Tai nebus lengva, nes turime daug labai rimtų pasiruošusių varžovų iš Ispanijos ir Prancūzijos, kurie turi didelę tokių lenktynių patirtį. O mes esame naujokai. Tad su šturmanu Pauliumi Kavaliausku mokomės kiekvieną dieną ir vis atrandame galimybių patobulėti“, – akcentavo „Heston Airlines“ pilotas.

„Heston Airlines“ ekipažas važiuoja 1987 metais pagamintu automobiliu „Toyota Land Cruiser 71“. Automobilis iki šiol jau yra įveikęs penkis Dakaro maratonus. tris kartus juo finišavo prancūzai, du kartus lietuviai. 2000 metais šiuo automobiliu pirmieji lietuviai pasiekė Dakaro maratono finišą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją