Nors krovininis laivas, gabenęs visą dalyvių techniką iš Marselio uosto į šalia Raudonosios jūros esančio Džedos miesto uostą atvyko anksčiau, sunkiausio pasaulio maratono organizatoriai lenktyninių, serviso ir pagalbinių automobilių atsiėmimą suorganizavo sausio 1-ąją ir 2-ąją dienomis. Technikos atidavimui buvo skirtos dvi dienos tam, kad visi dalyviai turėtų vienodas sąlygas ir vienodai laiko pasiruošti Dakaro ralio startui sausio 5-ąją.

„Eilėje teko pastovėti apie pusantros valandos, bet džiugu, kad visus 4 automobilius radome tvarkingus, neapgadintus“, – džiaugėsi „Agrorodeo“ komandos lenktynininkas Vaidotas Žala.

Sportininkas pasakojo, kad nors automobiliai išoriškai atrodė sveiki ir nebuvo matyti jokių pažeidimų, „Agrorodeo“ komandos inžinierius Edvardas vis vien patikrino „Mini John Cooper Works“ modelio variklio kompiuterį ir išsiaiškino, ar uosto personalas su automobiliu elgėsi tinkamai. Inžinierius iš variklio kompiuterio gali matyti kokiu greičiu važiavo automobilis, kokiais sūkiais dirbo variklis. Duomenys parodė, kad uoste nebuvo viršytas 40 km/val. greitis, variklis dirbo žemais sūkiais.

Atsiėmusios techniką komandos išvažiavo į vadinamąjį nulinį bivaką, kuriame jos apsistos iki Dakaro ralio pradžios sausio 5-ąją. Tačiau kai kuriems dalyviams nuotykiai prasidėjo vos išvažiavus iš uosto. Štai Antaną Juknevičių sustabdė Saudo Arabijos policija.

„Pradžioje bandėme susikalbėti gestai ir paaiškinti, kad mes čia ne šiaip jų gatvėmis važinėjame, tačiau pavyko ne taip lengvai, tad paprašėme, kad pakviestų savo viršininką. O viršininkas mus pamatęs išsišiepė, savo gyvenimo istoriją papasakojo ir pasiūlė palydą“, – juokėsi A. Juknevičius.

Vaidotas Žala Džedos uoste atsiėmė Dakaro techniką

Dakaro ralis Saudo Arabijoje vyks pirmą kartą. Ši šalis nesenai atsivėrė turistams, tad gatvėmis zujantys sportiniai bolidai – toli gražu ne įprastas vaizdas vietiniams gyventojams. Džedos miesto patruliai turės kelias dienas apsiprasti, mat Dakaro ralio dalyviai kelias dienas gyvens ir važinės šio didmiesčio apylinkėmis.

„Dabar pagrindinis mūsų darbas bus tiesiog pasitikrinti automobilio techninę būklę, ar nėra jokių nesklandumų. Nors pirminė išorinė apžiūra buvo teigiama, mechanikai vis vien turi užtikrinti, kad automobilis būtų visiškai paruoštas pirmiesiems testams. Sausio 2-ąją bus planuojama oficialių Dakaro testų diena, ten bus galima išbandyti automobilį po mėnesio kelionės. Tai yra vertinga, nes jei kas nors išlystų, būtų proga pasitvarkyti iki Dakaro starto“, – artimiausių dienų planus pasakė „Agrorodeo“ komandos sportininkas Vaidotas Žala.

Oficialūs Dakaro ralio testai vyks sausio 2 ir 3 dienomis. „Agrorodeo“ komanda Saudo Arabijos smėlynus ir „Mini“ automobilį bandys antrąją naujų metų dieną, o trečiąją skirs technikos patikrai. Sausio 4 dieną podiumo procedūra oficialiai pradės 2020-ųjų metų Dakaro ralį, o sausio 5-ąją sportininkai išvažiuos į pirmąjį greičio ruožą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)