Socialiniame tinkle „Facebook“ čempionate dirbusi Kaja Elena pasidalino įrašu, kuriuo teigia, jog renginio metu grubiu elgesiu pasižymėjo sporto žurnalistas Ervinas Kvitkauskas ir Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) prezidentas Vytautas Jasutis.

Pranešime teigiama, jog Kaja Elena Brilė buvo išmesta iš „Žalgirio“ arenos, kuomet susiginčijo su E. Kvitkausku, kuris esą trukdė darbui.

Vėliau konfliktas įsiplieskė tarp merginos ir LČF prezidento V. Jasučio, kuris pareikalavo atiduoti akreditaciją. Konflikto metu, anot merginos, sklido necenzūrinė leksika iš pačio E. Kvitkausko.

Pateikiame merginos įrašą, kurį mergina publikavo feisbuko grupėje „Feminizmas“.

„Pasidalinsiu patirtimi apie tikrus išgyvenimus, kaip su tavimi susidoroja galios pozicijoje esantys vyrai, nes tokiais atvejais viešinimas yra vienintelis ginklas.

Tikriausiai ne viena mūsų šią savaitę žiūrime Europos dailiojo čiuožimo čempionatą ir žavimės, koks tai gražus sportas... Tokius epitetus nuolat ir nuolat girdžiu iš žmonių, kurie nėra susidūrę su jo užkulisiais.

Lietuvoje konkrečiau – su dailiojo čiuožimo federacija. Ši organizacija iš vidaus jau menkai besiskiria nuo skandalais pagarsėjusios futbolo federacijos, bet visi, priklausomi nuo jos galios skirti, paskirti, finansuoti ir t.t., nedrįsta apie ją šnekėti (galimai, asmeninė nuomonė).

Nes ai, nu kaip nors. O toks požiūris ir toliau maitina jos viršūnėje esančius „galinguosius“. Kuriems tu, kaip šįvakar ir parodė LČF prezidentas Vytautas Jasutis, esi niekas.

Taigi šįvakar gerbiamas prezidentas V. Jasutis leido sau išmesti mane, jo organizacijos paskirtą darbuotoją, iš „Žalgirio“ arenos už tai, kad atsikirtau jo GIRTAM draugui ir neleidau jam prie manęs kabinėtis.

Konkrečiau, dirbau prie ledo gyvo renginio metu su savo paskirta komanda. Draugas Ervinas sukiojosi aplinkui ir trukdė muzikos leidėjui, taip pat paaiškino, kad mes („announcerių“ ir muzikos komanda) esam „niekas“.

Priėjus prie jo ir paprašius GRAŽIAI, kad netrukdytų muzikos leidėjui vykdyti mūsų nurodymų, į veidą trenkė alkoholio tvaikas, o atsakymas buvo „p**dink”. Žodis po žodžio išsivystė žodinis konfliktas.

Galiausiai, priėjęs prie manęs jis griebė už akreditacijos juostelės, kurią buvau užsidėjusi ant kaklo, ir puolė ją fotografuoti su žodžiais „parodyk, kas tu čia tokia ir kodėl čia sėdi“. Aš jį, žinoma, atstūmiau, vėl apsižodžiavom. Šalia sėdinčios mano vadovės iš Suomijos buvo šoke.

Pamatęs, kad nesileidžiu, draugas Ervinas nubėgo skųstis. Iš pradžių atėjo moteris iš LČF (Lietuvos čiuožimo federacijos) ir paprašė parodyti akreditaciją – tipo, kodėl čia iš viso esu. Parodžiau. Viskas tiko, ji išėjo, tik Ervinas buvo nepatenkintas. Vėl išbėgo ieškoti guodėjų“, – rašoma merginos įraše.

Anot jos, E. Kvitkauskas grįžo su visa apsauginių komanda.

„Ir spektaklis prasidėjo. Iš pradžių apsauginiai tiesiogine ta žodžio prasme jėga mane išsitempė iš mano darbo vietos. Sakiau, kad šiuo metu dirbu su savo komanda ir paprašiau, kad leistų pašnekėti su savo vadove.

Ji sėdėjo už poros kėdžių ir vedė čiuožimo varžybas. Vyrai nesiklausė, neleido su niekuo kalbėtis ir ištempė mane į koridorių. Ten apstojo ratu, pasirodė ir LČF prezidentas, kuriam, kaip supratau, pasiskundė Ervinas (girtas vyras).

Apstoję mane ratu, jie pradėjo reikalauti atiduoti akreditaciją ir grasinti, kad patys pasiims, jei nepaklusiu. Aš pasakiau, kad neatiduosiu, nes apsauga neturi jokios teisės ją pasiimti.

Tuomet LČF prezidentas pasakė, jog aš vilkiu jų striukę ir turiu čia pat ją nusirengti ir atiduoti. Ir šaukė: „Renkis, tuoj pat!” Striukės mums, kaip darbuotojams ir savanoriams, buvo išdalintos dar savaitės pradžioje.

Aš pasakiau, kad nebenoriu su jais daugiau bendrauti ir noriu eiti namo. Tada jie atsakė, jog mane „sulaiko“. O jeigu priešinsiuosi, „uždės antrankius“. LČF prezidentas buvo šalia ir viską stebėjo. Vėl, prieš mano valią, jie nusitempė mane į apsaugos kambarėlį. Aš tuomet pati paskambinau į policiją ir pasakiau, jog prie manęs kabinėjasi girtas vyras ir mane sulaikė apsauga be jokios priežasties.

Išgirdę, jog atvažiuoja policija, vyrai (apsauga ir Jasutis) ėmė skubiai tartis, ką daryti, ką sakyti policijai.

Atvyko policija, išklausė abi puses. Ir žinot, ką šitoj vietoj padarė gerbiamas LČF prezidentas V. Jasutis? Jis pasakė pareigūnams, jog „žodžiu“ čia ir dabar nutraukia mūsų sutartį ir pareikalauja, kad atiduočiau akreditaciją.

Nesvarbu, kad jo draugas Europos čempionato gyvos transliacijos metu vaikšto su alkoholio kvapeliu. Nesvarbu, kad jis visus, ką netingi, siuntė n****. Nesvarbu, kad jis trukdė dirbti visai ISU (Tarptautinės čiuožimo sąjungos) paskirtai komandai.

Aš atidaviau akreditaciją ir jie išmetė mane į lauką su Jasučio žodžiais, jog apie mane parašys policijai pareiškimą. Tuo tarpu jo girtas (galimai, mano asmeninis įspūdis, nors tai man patvirtino ir savanorių vadovė) draugelis Ervinas toliau liko prie ledo ir „dirbo“.

Čia vietoj LČF pažado, jog mes dirbdami galėsime stebėti čempionatą.
O kodėl aš ten iš viso buvau? Nes LČF ieškojo žmonių, kurie supranta dailųjį čiuožimą ir gali padėti vest Europos čempionato renginius“, – teigia K. E. Brilė.

Pasak merginos, buvo pažadai pasirašyti sutartį ir sumokėti. Patikėjusi pažadais dailiojo čiuožimo ekspertė paėmė neapmokamas atostogas ir, anot jos, penkias dienas dirbo po 10-13 valandų.

„Keista, bet bestovint ten, tarp aukštų vyrų, besitariančių tarpusavyje, kaip geriausiai su manim susidoroti, kad policijai nekiltų įtarimas, protas tapo keistai šaltas.

Supratau, kad išgyvenu situaciją, išgyvenamą tūkstančių moterų visame pasaulyje. Kai negali pasakyti žodžio prieš. Kai girti negirti vyrai palaiko vienas kitą. Kai argumentai ar patirtys nesvarbu, svarbu užstoti savo draugelį ir paskui jam vyriškai paplekšnoti per petį, kaip gerai susitvarkė su „mergaite“.

Taip, norėčiau parašyti policijai pareiškimą, bet nedrįstu. Nes Ervinas Kvitkauskas yra žinomas sporto žurnalistas. Nes Vytautas Jasutis yra LČF prezidentas. Nes policijos pareigūnai, kurie atvyks, irgi vyrai, kuriems ant tavęs nusispjaut. Nes tavo vieta, kaip parodė šis vakaras, yra būti ten, kur esi naudingas, bet neduok Dieve, kelti balsą ar priešintis galios pozicijoje esantiems VYRAMS. Taigi prašau tik pasidalinti mano istorija, kad kitos moterys suprastų, jog nėra vienos. Tai nutinka netikėčiausiose situacijose, netikėčiausiose vietose. Turim būti stiprios. Mano Europos čempionatas užsibaigė su ašaromis, o V. Jasutis šįvakar sveikino ir fotografavosi su šokių ant ledo medalininkais“, – teigė mergina feisbuko grupėje „Feminizmas“.

Vadina „provokacija“


Tuo metu čiuožimo federacijos vadovas kaltinimus vadina provokacija.

„Tai visiška provokacija. Ji atsidūrė ant teisėjų platformos, kurioje negalėjo būti jokių pašalinių žmonių.

E. Kvitkauskas paprašė palikti platformą ir paprašė parodyti akreditaciją. Ji nenorėjo parodyti jos, tad automatiškai buvo išprašyta iš arenos.

Teisėsauga įvertins situaciją, buvo atvykusi policija, pradėtas ikiteisminis tyrimas, juk padarytas viešosios tvarkos pažeidimas.

Viskas vyko atviroje erdvėje, matė tūkstančiai žiūrovų, yra arenos kameros, kurios fiksavo tą situaciją. Reikėjo būti drąsiai, kad darytum tokį pareiškimą tikintis, kad niekas nieko neišsiaiškins.

Mano pozicija buvo paprasta – nutraukti jos akreditaciją, kuri iš esmės ir negaliojo arenoje, nebuvo laiko kažką aiškintis“, – kalbėjo V. Jasutis.

Vytautas Jasutis

Ragina ištirti galimo smurto ir priekabiavimo atvejį


Internete pasklidus įrašui apie galimą smurto ir priekabiavimo atvejį „Žalgirio“ arenoje vykusio Europos dailiojo čiuožimo čempionato metu, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas tikina, jog situaciją reikia kuo skubiau ištirti. Pasak jo, pasitvirtinus čempionate dirbusios moters liudijimui, turi būti nedelsiant priimti griežti sprendimai smurtautojų atžvilgiu.

„Reakcija į bet kokias smurto apraiškas turi būti greita, giežta ir principinga. Tokia yra Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pozicija“, – sekmadienį įraše „Facebook“ dėstė G. Jakštas.

Ministras galimo smurto aukas ragina netylėti ir kreiptis į atitinkamas institucijas.

„Kaip visuomenė jau esame stipriai pažengusi pirmyn, nes tokios istorijos nebenutylimos, o drąsiai keliamos viešumon. Drąsinu visas galimo smurto aukas netylėti, kreiptis į institucijas ir įsitikinti, kokios didelės pagalbos sulauksite ir iš žmonių, ir iš atsakingų organizacijų“, – rašė G. Jakštas.

Valstybinė darbo inspekcija pradeda tyrimą dėl galimo priekabiavimo Europos dailiojo čiuožimo čempionato metu

Internete pasklidus įrašui apie galimą nelegalaus darbo ir priekabiavimo atvejį Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusio Europos dailiojo čiuožimo čempionato metu, Valstybinė darbo inspekcija pradeda tyrimą.

„Valstybinė darbo inspekcija, gavus informaciją apie galimai nelegalų darbą ir priekabiavimą darbe Europos dailiojo čiuožimo čempionate, pradeda tyrimą“, – sekmadienį įraše „Facebook“ dalinosi Valstybinė darbo inspekcija.

Sekmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ didelio dėmesio sulaukė dailiojo čiuožimo čempionate dirbusios merginos įrašas, kuriame teigiama, jog renginio metu grubiu elgesiu pasižymėjo sporto žurnalistas Ervinas Kvitkauskas ir Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) prezidentas Vytautas Jasutis. Mergina nurodo, kad buvo nepagrįstai išmesta iš „Žalgirio“ arenos, kuomet susiginčijo su E. Kvitkausku, kuris esą trukdė darbui.

Norite pranešti naujieną ar išsakyti savo nuomonę? Kviečiame rašyti el. paštu pilieciai@delfi.lt

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (86)