Po Italijos rinktinei pralaimėto Europos futbolo čempionato finalo trys 11 m baudinių nerealizavę anglų žaidėjai – 23-ejų Marcusas Rashfordas, 21-erių Jadonas Sancho ir 19-metis Bukayo Saka – sulaukė rasistinių užgauliojimų socialiniuose tinkluose.

Anglijos rinktinės fanais save laikančių asmenų futbolininkai įžeidinėti ir dėl tamsios jų odos spalvos, ir dėl „nemokėjimo žaisti“, interneto chuliganai prisigalvojo ir kitų būdų skaudinti žaidėjus. Pavydžiui, išeivių iš Nigerijos šeimoje Anglijoje gimusiam B. Sakai linkėta „išsigrūsti ten, iš kur atkeliavo jo tėvai, ir niekada nebesugrįžti.“

Viena ryškiausių Anglijos futbolo žvaigždžių, 27-erių „Tottenham Hotspur“ puolėjas H. Kane'as tylėti nebegalėjo.

Pirmadienio vakarą jis „Twitter“ platformoje kreipėsi į tautą, tiesiai šviesiai pareiškęs: „Žaidėjai nusipelnė užuojautos ir palaikymo, o ne rasistinių išpuolių iš jūsų pusės. Visi trys vaikinai dirbo ir stengėsi visą vasarą ir išdrįso žengti mušti baudinius, kai įtampos buvo labai daug. Jeigu jūs ką nors įžeidinėjate socialiniuose tinkluose, jūs nesate Anglijos rinktinės sirgaliai ir jūsų mums nereikia.“

„Tai yra neatleistina“, – pridūrė Anglijos rinktinės treneris Garethas Southgate'as, o gynėjas Tyrone'as Mingsas mintį išplėtojo kiek labiau. – Atsikėlęs ryte po rungtynių ir matydamas savo brolius įžeidinėjamus už tai, kad jie išdrįso žengti mušti baudinių ir bandyti padėti savo šaliai, supratau, kad tai pykina. Tačiau tai nestebina.“

Rasistinius išpuolius pasmerkė ir Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas, o policijos pareigūnai pradėjo visą eilę tyrimų su pažadu, kad tokio tipo elgesys nebus toleruojamas.

Kaip pirmadienio vakarą per savo atstovą informavo pats „Twitter“ socialinis tinklas, per paskutines 24 val. po rungtynių jis ištrynė daugiau nei 1000 įrašų ir suspendavo neįvardijamą skaičių paskyrų, pažeidusių elgesio socialiniuose tinkluose taisykles.

„Aš tikiuosi, kad ir patys socialiniai tinklai iškuops šituos asmenis, praradusius protą interneto erdvėje, – kalbėdamas su BBC pažymėjo vienas iš geriausių istorijoje Anglijos rinktinės puolėjų Alanas Sheareris. – Taip, sirgaliai rašo daug gražių ir pozityvių dalykų, tačiau yra ir labai daug negatyvo. Tai yra šlykštu, aš negaliu suprasti, kas yra atsitikę su kai kuriais žmonėmis.“

Į susidariusią situaciją viešai sureagavo ir vienas iš trijų baudinio nerealizavusių žaidėjų – M. Rashfordas.

„Manchester United“ puolėjas išplatino ilgą viešą laišką, kuriame pažymėjo: „Aš jaučiuosi taip, lyg būčiau nuvylęs visus. Galiu priimti kritiką dėl savo pasirodymo,nes mano smūgiuotas baudinys nebuvo pakankamai sėkmingas, jis turėjo būti realiuoztas. Tačiau aš niekada neatsiprašinėsiu dėl to, kas aš esu ir iš kur aš kilęs. Aš nesu jautęs didesnio pasididžiavimo, nei dėvėdamas aprangą su „Trimis liūtais“ ant krūtinės ir matydamas savo šeimą palaikančią mane dešimčių tūkstančių sirgalių būryje. Aš esu Marcusas Rashfordas, 23-ejų juodaodis iš Pietų Mančesterio. Ačiū už visas malonias žinutes, aš grįšiu stipresnis.“

Mančesterio priemiestyje gimusio ir augusio M. Rashfordo tėvai taip pat augę Anglijoje. Tik futbolininko močiutė yra kilusi iš Karibų jūros salų regiono – ji į Jungtinę Karalystę atvyko iš Sent Kitso salos.

Primename, kad „Wembley“ stadione vėlų sekmadienio vakarą vykusiose Euro 2020 finalo rungtynėse Italijos rinktinė prieš šeimininkę Angliją pranašumą įrodė po 11 m baudinių serijos. Pagrindinis mačo laikas baigėsi lygiosiomis 1:1.

Tiek prieš rungtynes, tiek jų metu ir mačui pasibaigus Anglijos rinktinės gerbėjai kėlė neramumus. Bandė prasibrauti į stadioną be bilietų, atakavo policijos pareigūnus, švilpė per Italijos himną, mušėsi tarpusavyje, o vėliau visas Londonas kuriam laikui tapo dideliu šiukšlynu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (120)