Pirmajame kėlinyje komandos apsikeitė įvarčiais. Pirmieji savo žodį 30-ą min. Mikkelio Damsgaardo lūpomis tarė svečiai.
Danas nukreipė kamuolį po skersiniu baudos smūgiu iš daugiau nei 20 m. Tai buvo pirmas rezultatyvus tiesioginis baudos smūgis šiose Europos pirmenybėse ir pirmas anglų praleistas įvartis turnyre.
Šeimininkų gretose atsakyti mėgino Raheemas Sterlingas, kuriam nemelavo trečias kartas. Tiesa, įvarčio puolėjas nepasiekė, nes bandydamas gelbėti situaciją 39-ą min. į savo vartus įsimušė Danijos kapitonas Simonas Kjaeras.
Po pertraukos abi ekipos veržėsi į atakas ir sukūrė ne vieną pavojingą progą, vis dėlto pasižymėti nepavyko, o artėjant pagrindinio laiko pabaigai žaidimas ėmė rimti.
Tačiau paskutinėmis minutėmis anglai visiškai užspaudė oponentus jų baudos aikštelėje.
Gintis danams teko ir pratęsime, vis dėlto milžinišką teritorinę persvarą susikūrusiems futbolo pradininkams prireikė ir teisėjo įsikišimo.
Arbitras iš Nyderlandų Danny Makkelie įžvelgė Joakimo Maehle pražangą prieš R. Sterlingą baudos aikštelėje. Epizodas dar painesnis dėl to, jog aikštėje tuo metu buvo du kamuoliai, tačiau žaidimas nebuvo sustabdytas.
Bent jau ilgametis Londono „Arsenal“ strategas Arsene'as Wengeras buvo įsitikinęs, jog teisėjas suklydo, o socialiniuose tinkluose žaibiškai plinta perfrazuotas anglų šūkis „football diving home“, apeliuojant į tai, jog R. Sterlingas esą suvaidino kontaktą su varžovu specialiai nerdamas žemyn.
11 m baudinio Harry Kane'as nerealizavo, tačiau lemiamą įvartį pelnė pakartotiniu smūgiu.
Londono „Tottenham Hotspur“ snaiperiui tai buvo ketvirtas tikslus smūgis čempionate, leidęs priartėti prie rezultatyviausių žaidėjų sąrašo lyderių Cristiano Ronaldo iš Portugalijos ir Patriko Schicko iš Čekijos, pasižymėjusių po penkis sykius.
Anglija 2 – 1 Danija
30' [0 – 1] Mikkelis Damsgaardas
39' [1 – 1] Simonas Kjaeras (į savo vartus)
104' [2 – 1] Harry Kane'as
Prieš pat rungtynių pradžią žiūrovus stadione ir prie televizorių ekranų pralinksmino ant vejos pasirodęs radijo bangomis valdomas automobiliukas.
Tiesa, jokie vaikai šįkart neišdykavo: tokiu originaliu būdu D. Makkelie buvo pristatytas kamuolys žaidimo pradžiai.
Sudėtys
Lyginant su ketvirtfinaliu, šeimininkų starto sudėtyje buvo atliktas tik vienas keitimas. Vietoje „Manchester United“ naujoko Jadono Sancho nuo pirmų minučių į kovą vėl pasiųstas Londono „Arsenal“ saugas Bukayo Saka.
Savo ruožtu, Danija pasitelkė absoliučiai identiškas pajėgas kaip ir praėjusiame etape.
Situacija
Kritikos dėl lėtoko starto čempionate sulaukusi Anglijos ekipa kaip reikiant įsibėgėjo atkrintamosiose varžybose, iš kurių paeiliui eliminavo Vokietiją (2:0) ir išsišokėlę Ukrainą (4:0).
Garetho Southgate'o auklėtiniai vieninteliai visame turnyre per penkis mačus nepraleido nė įvarčio, o apskritai atrakinti jų gynybos varžovai negalėjo septynerias rungtynes iš eilės.
Savo ruožtu, danai pirmenybių pradžioje išgąsdino milijonus žiūrovų, kuomet širdies smūgį pirmame susitikime su Suomija patyrė ekipos lyderis Christianas Eriksenas.
Nors saugas daugiau padėti komandai nebegali, o be jo likę tautiečiai pralaimėjo dukart iš eilės, vėliau Kaspero Hjulmando vadovaujama ekipa tapo sunkiai sulaikoma. Aštuntfinalyje po jos kojomis krito Velsas (0:4), ketvirtfinalyje – Čekija (1:2).
FIFA reitinge anglai užima ketvirtą, danai – 10-ą poziciją.
Per visą istoriją tarpusavio susitikimuose 13 kartų triumfavo Ūkanotojo Albiono atstovai, keturis – vikingų ainiai, dar penki mačai nugalėtojų neišaiškino.
Įdomu, jog pastaroji danų viešnagė „Wembley“ stadione baigėsi šeimininkų nesėkme. Komandos buvo susidūrusios pernai UEFA Tautų lygoje. Tuomet Danijoje rungtynės baigėsi be įvarčių, o Londone svečiai buvo pranašesni 1:0.
Danai Europos pirmenybių pusfinalį pasiekė trečią kartą, o 1992 metais iškovojo vienintelę čempionų taurę.
Futbolo pradininkai pusfinalyje varžėsi taip pat trečią kartą, bet titulo Senajame žemyne vis dar nėra laimėję.
Primename, kad antradienį pirmajame pusfinalyje Italija per 11 m baudinių seriją 4:2 įveikė Ispaniją. Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi rezultatu 1:1.