Vokietija 5 – 1 Škotija

10’ [1:0] Florian Wirtz

19’ [2:0] Jamal Musiala

44’ – raudona kortelė, Ryanas Porteousas (Škotija)

45+1’ [3:0] Kai Havertz (11 m baudinys)

68’ [4:0] Niclas Fullkrug

87’ [4:1] Antonio Rudiger (įvartis į savo vartus)

90+3’ [5:1] Emre Can

Antrąsias rungtynes vokiečiai žais birželio 19 dieną prieš Vengriją. Tą pačią dieną škotai egzaminuos Šveicariją.

Euro 2024 Vokietija - Škotija rungtynių statistika

Birželio 15-osios (šeštadienio) tvarkaraštis:

16:00 val. Vengrija – Šveicarija

19:00 val. Ispanija – Kroatija

22:00 val. Italija – Albanija

Rungtynių eiga:

90+3 min. Emre Canas deda paskutinį tašką rungtynėse. Penktasis Vokietijos rinktinės įvartis – 5:1.

87 min. Škotijos rinktinės garbės įvartis. Po standartinės situacijos Antonio Rudigeris nesėkmingai nukreipė kamuolį į savo vartus – 4:1.

80 min. Vokietijos futbolo legendą Toni Kroosą keičia Emre Canas.

76 min. Niclas Fullkrugas muša dar vieną įvartį, bet šį kartą teisėjas fiksuoja nuošalę.

74 min. stadione aidi plojimai antro įvarčio autoriui Jamalui Musialai, kurį keičia Thomas Miuleris.

69 min. škotų triuškinimą tęsia Niclas Fullkrugas – 4:0!

48 min. Geltona kortele baudžiamas škotas Ralstonas.

Antrojo kėlinio pradžia

Pirmojo kėlinio pabaiga – Vokietija 3:0 Škotija

45 min. Grubi Ryano Porteouso pražanga baudos aikštelėje prieš Gundoganą. Raudona kortelė ir vienuolikos metrų baudinys į škotų vartus, kurį realizuoja Kai’us Havertzas – 3:0.

31 min. Vokietijos rinktinės saugas Andrichas už grubią pražangą baudžiamas geltona kortele.

19 min. Šeimininkai čempionatą pradeda su fejerverkais. Tobulas Gundogano perdavimas, Havertas paridena kamuolį Musialai, o šis nuostabiu smūgiu dvigubina vokiečių pranašumą – 2:0.

10 min. Įvartis! Pirmąjį įvartį čempionate pelno Vokietija. Po Joshua Kimmicho perdavimo kamuolį į vartų tinklą siunčia Florianas Wirtzas – 1:0.

Startinės sudėtys:

Vokietija: Neueris, Kimmichas, Rudigeris,Tahas, Mittelstadtas, Andrichas, Kroosas, Musiala, Gundoganas, Wirtzas, Havertzas.

Škotija: Gunnas, Tierney, Porteousas, Hendry, Robertsonas, McGregoras, McTominay’us, Ralstonas. Christie, McGinnas, Adamsas.

Vokiečiai šį čempionatą pasitinka su viltimi grįžti į elitą. Nuo tada, kai 2014 m. šalis tapo pasaulio čempione, sekė vien nusivylimai. Per dešimtmetį Vokietija dukart neįveikė pasaulio pirmenybių grupių etapo, praėjusiame Europos čempionate krito aštuntfinalyje, nekaip sekėsi ir Tautų lygoje bei draugiškose varžybose.

Vokietija ir Škotija Europos čempionate susitiks po 32-ejų metų pertraukos, o daugiausiai įtakos tam turėjo pačių škotų atgimimas. Vadovaujami Steve’o Clarke’o pateko į antrąjį Senojo žemyno čempionatą iš eilės ir yra pasirengę nustebinti.

Jėgų škotams bandys įpūsti sirgaliai – nors organizatoriai jiems į atidarymo mačą skyrė 10 tūkst. bilietų, į Miuncheną jų turėtų suplūsti net 200 tūkst.

Europos futbolo čempionatas vyks iki liepos 14 dienos.