E grupė (plačiau E grupės apžvalga)
16 val. Rumunija – Ukraina
Į praėjusias pasaulio pirmenybes bilietą tik po baudinių paleidę ukrainiečiai šį kartą reikalus taip pat sprendė lemiamoje atrankos kovoje.
Bilietą į Europos čempionatą dvikovoje su Islandija rinktinei padovanojo 84-ą minutę įmuštas Michailo Mudryko įvartis.
Mačo atomazga puikiai iliustravo dabartinį rinktinės pajėgumą – komandoje šiemet apstu futbolininkų, galinčių individualiais veiksmais nuspręsti įvykių eigą.
Pajėgiuose Europos klubuose rungtyniaujantys ukrainiečių talentai šiemet turi šansą pakartoti sėkmę prieš trejus metus – ši rinktinė yra stipriausia nepriklausomos šalies istorijoje.
Tuo metu rumunai, praėjusias savo Europos pirmenybes pabaigę su vienu tašku ir dviem įvarčiais, šį kartą atvyksta su kur kas didesniais užmojais.
Į pirmenybes Vokietijoje E. Iordanescu auklėtiniai žengė įspūdingu stiliumi – atrankos grupėje nepralaimėjo nė karto, už nugaros palikdami Šveicarijos rinktinę.
Kelis rezultatus išplėšę paskutinėmis minutėmis, į artėjantį čempionatą rumunai atsiveža ir naujai iškeptą žvaigždę gynyboje – praėjusį sausį į Londono „Tottenham“ persikėlusį Radu Dragusiną.
E grupė. 19 val. Belgija – Slovakija
Geriausią savo šansą Belgijos rinktinė, panašu, praleido prieš kelerius metus.
Į Vokietiją ji atvyksta be būrio pasitraukusių žvaigždžių, palikusi užnugaryje Edeną Hazardą, Driesą Mertensą, Toby Alderweireldą ir dėl asmeninių priežasčių neatvykusį vartininką Thibaut Courtois.
Galima sakyti, kad belgų langas patriukšmauti stambiame turnyre jau užsivėrė – arčiausiai trofėjaus jie buvo 2018 m. pasaulio čempionate, kai liko treti.
Nauji talentai kol kas nėra tokie ryškūs kaip veteranai, todėl galima tikėtis, kad rinktinė šiemet ir vėl važiuos senuoju bagažu, kuriam turėtų pagelbėti Londono „Arsenal“ gretose sužibėjęs Leandro Trossardas.
Tuo metu prasibrovę jau į trečias Europos pirmenybes paeiliui, slovakai atrankoje galėjo pasilyginti su Portugalija, kuriai abu mačus pralaimėjo vos vieno įvarčio skirtumais.
Žvaigždžių puolime neturinti rinktinė remiasi tvirta gynyba, atrankos grupėje per 10 mačų praleidusia tik aštuonis įvarčius.
2016 m. slovakams užteko vos trijų įvarčių per trejas rungtynes, kad pirmą kartą istorijoje iškoptų į atkrintamąsias.
Šiemet galima laukti panašaus scenarijaus – italo vadovaujama rinktinė pajėgesnes puolimo linijas sieks įklampinti į gynybą, kuri yra pajėgiausia komandos grandis.
D grupė (plačiau D grupės apžvalga)
22 val. Austrija – Prancūzija
Dviejų pastarųjų pasaulio čempionatų finalininkai prancūzai šiemet turi tik vieną tikslą – užlipti ant nugalėtojų pakylos, ypač po to, kai pastarieji du pasirodymai Europoje baigėsi itin karčiai.
2016 m. rinktinę tarp namų sienų finale palaidojo per pratęsimą praleistas portugalų įvartis, o po penkerių metų prancūzai po baudinių pirmame atkrintamųjų etape nusileido kukliai Šveicarijai.
Kiek atjaunėję šiemet jie sieks atsigriebti – po pasaulio taurės Katare rinktinėje nebeliko ilgamečių lyderių Hugo Lloriso ir Raphaelio Varane’o.
Patirtį prancūzai į Vokietiją atsiveš prie varžovų vartų – atakos smaigalyje ir toliau žais 37-erių Olivier Giroud, kuriam tai veikiausiai bus paskutinis šansas iškovoti dar vieną trofėjų su rinktine.
Tuo metu laimėję paskutines šešerias rungtynes iš septynerių žaistų, austrai į Vokietiją atvyksta pakylėti užtikrintų R. Rangnicko idėjų.
Tvirtai sustyguota sudėtis, neturėdama garsių vardų, ryškiausias pergales su strategu pasiekė tik besilaikydama jo žaidimo plano, eilę metų nešusio rezultatus klubiniame futbole.
Dažnai saugais puolime besiremianti rinktinė varžovams žinutę pasiuntė praėjusį kovą, kai net 6:1 pervažiavo kitą Europos čempionato dalyvę Turkiją.
Austrams pergalingame mače tris įvarčius pridėjo Michaelas Gregoritschas, artėjančiame čempionate turėsiantis nemenką užduotį užpulti galingas prancūzų ir olandų gynybas.