Portugalijos ir Slovėnijos aštuntfinalio akistatoje nebuvo įmušta įvarčių ne tik per 90, bet ir per 120 minučių. Pratęsimas baigėsi rezultatu 0-0, todėl komandoms teko mušti baudinius.

Baudinių serijoje herojumi tapo portugalų vartininkas Diogo Costa, kuris atrėmė visus tris slovėnų smūgius. Tikslūs Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandeso ir Bernardo Silva smūgiai leido Portugalijai laimėti 3-0.

Baudinių serijoje pasižymėjęs C. Ronaldo reabilitavosi po to, kai 105-ąją minutę jam nepavyko realizuoti po slovėnų pražangos baudos aikštelėje paskirto 11 metrų baudinio. Tuomet įspūdingai portugalo smūgį atrėmė vartininkas Janas Oblakas.

39-erių Portugalijos superžvaigždė nesulaikė emocijų: dėl neįmušto įvarčio puolėjas apsipylė ašaromis, o komandos draugai turėjo jį nuraminti.

Antrajame pratęsimo kėlinyje daugiau pavojingų progų sukūrė Slovėnijos rinktinė, kurios puolėjas Benjaminas Šeško po apmaudžios Pepe klaidos netgi išbėgo vienas prieš varžovų vartus, tačiau nuginkluoti vartininko Diogo Costa slovėnų talentas nesugebėjo.

Dramatiškai aštuntfinalio barjerą perlipę Portugalijos futbolininkai ketvirtfinalyje susitiks su prancūzais.

Portugalija 0 - 0 Slovėnija (po pratęsimo)
Baudinių seriją 3-0 laimėjo Portugalija.

Grupės varžybose Portugalija nugalėjo Čekiją ir Turkiją, bet pralaimėjo Sakartvelui.

Slovėnija grupėse etape visus mačus sužaidė lygiosiomis: su Anglija, su Serbija ir su Danija.