Turkai Europos futbolo čempionato aštuntfinalyje dramatiškai 2:1 (1:0) nugalėjo Austriją.

Turkija pirmavo po Meriho Demiralio įvarčių 1-ąją ir 59-ąją minutėmis, bet austrus viltis gaivino Michaelio Gregoritscho tikslus smūgis.

Lemiamomis minutėmis austrai užgulė varžovų vartus, o paskutinę pridėto laiko minutę jie buvo per plauką nuo įvarčio. Vis dėlto herojumi tapo itin pavojingą smūgį įspūdingai atrėmęs vartininkas Mertas Gunokas.

Po mačo šis 35-erių Stambulo „Bešiktaš“ nario epizodas buvo aptarinėjamas plačiausiai ir sulaukė palyginimo su Gordono Bankso epizodu, kai jis meistriškai išsaugojo vartus nuo Pele įvarčio 1970 m. pasaulio čempionate. Pastarasis epizodas buvo pramintas „amžiaus atremtu smūgiu“.

„Mūsų pusėje nebuvo reikiamos sėkmės. Jeigu būtume išplėšę pratęsimą, būtume laimėję. Turėjome laiko išlyginti rezultatui, bet buvo sunku, nes jie vartuose turėjo Gordoną Banksą“, – po nesėkmės kalbėjo Austrijos rinktinės treneris Ralfas Ragnickas.

„Tai tikra Gordono Bankso replika“, – pritarė komentatorius Lee Dixonas.

„Tai vienas įspūdingiausių atremtų smūgių Europos čempionatų istorijoje“, – patikėti negalėjo šio kolegas Chrisas Suttonas.

Po mačo vartininkui laurus atidavė ir geriausių rungtynių žaidėjų pripažintas M. Demirelis, kurio įvartis pirmąją mačo minutę tapo greičiausiu įvarčių Europos pirmenybių atkrintamųjų istorijoje.

„Negalėjau patikėti savo akimis“, – pripažino jis.

Turkija ketvirtfinalyje susitiks su Nyderlandų rinktine, kuri 3-0 eliminavo Rumuniją.