Serbai pusfinalyje susikaus Lietuvos krepšininkais, kurie po dramatiškos kovos ir pratęsimo 95:85 įveikė Italiją. Kitą pusfinalio porą sudarys Ispanijos ir Prancūzijos komandos.

Tris kėlinius aikštėje vyko lygi kova (67:63), tačiau lemiamo ketvirčio metu serbai susikrovė 15 taškų persvarą (87:72) ir įrodė savo pranašumą.

Serbijos rinktinę į priekį vedė: Zoranas Ercegas 20 (3/3 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 5/5 baudos), Miroslavas Raduljica 16 (6/9 dvitaškiai, 4/6 baudos), Nemanja Bjelica 14 (10 atk. kam.), Milošas Teodosičius 12 (0/6 tritaškiai, 14 rez. perd.), Stefanas Markovičius 11 taškų.

Čekų neišgelbėjo net įspūdingas abiejų jų lyderių pasirodymas: Janas Vesely pelnė 23 taškus (10/12 dvitaškiai, 3/7 baudos) ir atkovojo 10 kamuolių, Tomašas Satoransky – 20 taškų (4/6 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 3/3 baudos). 11 taškų pridėjo Blake'as Schilbas.

Rungtynių eiga:

Serbų starto penketas: Milošas Teodosičius, Stefanas Markovičius, Nikola Kaliničius, Nemanja Bjelica ir Ognjenas Kuzmičius.

Čekų starto penketas: Tomašas Satoransky, Pavelas Pumprla, Blake'as Schilbas, Piotras Benda ir Janas Vesely.

Rungtynes uraganiškai pradėję čekai užklupo varžovus nepasiruošusius ir po dviejų iš eilės greitų Blake'o Schilbo išpuolių diktavo savo sąlygas – 5:12. Įsižaidusius čekus į priekį patempė šešis taškus iš eilės pelnęs Janas Vesely (13:18), tačiau spurtavę serbai netrukus persvėrė rezultatą savo naudai – 19:18. Po pirmo kėlinio lygu – 21:21.

Antrasis kėlinys irgi vyko taškas į tašką, bet po sėkmingos Miroslavo Raduljicos atkarpos puolime Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniai pirmavo 32:28. Visgi kovingieji čekai nesutriko ir po Vojtecho Hrubano tolimo šūvio vėl pavijo savo oponentus – 36:36. Prieš didžiąją pertrauką dvi tritaškes atakas iš eilės surengė Zoranas Ercegas ir Serbijos rinktinė buvo priekyje – 45:42.

Trečią ketvirtį pakiliau pradėjo serbai, kurie po dar vieno Z. Ercego tritaškio padidino savo persvarą iki 7 taškų – 57:50. Po taiklaus Bogdano Bogdanovičiaus baudos metimo komandas skyrė jau dviženklis atstumas – 63:53. Tiesa, čekai nė negalvojo pasiduoti ir, vedami Tomašo Satoransky, gerokai sumažino savo atsilikimą – 67:63.

Lemiamo ketvirčio pradžioje – Serbijos atstovų spurtas 8:1, kurį vainikavo Milošo Teodosičiaus prasiveržimas ir dvitaškis su pražanga – 75:64 (likus žaisti 7 min.). Nepaisant visų T. Satoransky ir J. Vesely pastangų, Nemanjos Bjelicos tolima bomba leido serbams išlaikyti 10 taškų pranašumą – 80:70 (likus 5 min.). Maža to, įsimėtė ir B. Bogdanovičius, tad skirtumas toliau augo – 87:72. Galutinis rezultatas – 89:75.

Galingai pirmenybėse žaidžiantys serbai laimėjo visus septynis žaistus mačus, o aštuntfinalyje 94:81 nugalėjo suomius, tuo metu tikru turnyro atradimu tapę čekai šventė keturias pergales iš septynių galimų – bene įspūdingiausią jų iškovojo būtent aštuntfinalyje, kai net 80:59 sutriuškino favoritais laikytus kroatus.

Beje, čekai šiame čempionate jau yra pajutę ir Lietuvos rinktinės jėgą – grupės varžybose jie lietuviams nusileido po pratęsimo 81:85.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (108)