Pirmame kėlinyje abi komandos žaidė atsargų futbolą, tačiau iš rūbinės žengę portugalai vos per 8 minutes pelnė du įvarčius ir pasiuntė kovinguosius valus į nokdauną: po kampinio įvartį galva įmušė Cristiano Ronaldo, o prabėgus kelioms minutėms po pastarojo nesėkmingo smūgio Wayne'ą Hennessey nuginklavo prie pat vartų tykojęs Nani.

Šiame mače pasižymėjęs C. Ronaldo savo kraityje turi jau 9 tikslius smūgius ir visų laikų Europos čempionato rezultatyviausių žaidėjų sąraše pavijo vienvaldį lyderį Michelį Platinį. Be to, Madrido „Real“ žvaigždė tapo pirmuoju futbolininku nuo 1964-ųjų, po įvartį įmušusiu dviejuose skirtinguose EURO pusfinaliuose.

Šias rungtynes dėl geltonų kortelių buvo priversti praleisti Benas Daviesas ir Aaronas Ramsey iš Velso bei Williamas Carvalho iš Portugalijos, o šios ekipos gynybos ramstis Pepe žaisti negalėjo dėl traumos.

Finale, kuris sekmadienį vyks Paryžiaus priemiestyje esančiame „Stade de France“ stadione, portugalai žais prieš pasaulio čempionę Vokietiją arba šeimininkę Prancūziją.

Rezultatas:

Portugalija 2 – 0 Velsas
50' [1 – 0] Cristiano Ronaldo
53' [2 – 0] Nani

Portugalijos rinktinė: Rui Patricio, Bruno Alvesas, Cedricas Soaresas, Jose Fonte, Raphaelis Guerreiro, Joao Mario, Renato Sanchesas (74' Andre Gomesas), Adrienas Silva (79' Joao Moutinho), Danilo Pereira, Nani (86' Ricardo Quaresma) ir Cristiano Ronaldo.

Velso rinktinė: Wayne'as Hennessey, Jamesas Chesteris, Jamesas Collinsas (66' Jonathanas Williamsas), Ashley Williamsas, Chrisas Gunteris, Neilas Tayloras, Joe Allenas, Joe Ledley (58' Samas Vokesas), Andy Kingas, Garethas Bale'as ir Halas Robsonas-Kanu (63' Simonas Churchas).

Pusfinalį Velso rinktinė pasiekė aštuntfinalyje 1:0 palaužusi Šiaurės Airiją, o ketvirtfinalyje kiek netikėtai 3:1 eliminavusi belgus. Tuo metu Fernando Santošo auklėtiniai po pratęsimo 1:0 pranoko Kroatiją ir tik 11 metrų baudinių loterijoje 1:1 (5:3) iš turnyro išmetė lenkus. Apskritai, per visas pirmenybes portugalai iki trečiadienio vakaro dar nė vienerių rungtynių nebuvo laimėję per pagrindinį jų laiką.

Jeigu Velso komanda buvo Europos futbolo čempionato debiutantė, tai Portugalijos ekipa šiame turnyre žaidžia jau septintą kartą, o pusfinalyje kovojo net penktą. Tiesa, trofėjaus virš galvos šios šalies futbolininkai dar nė sykio nekėlė – vienintelį žaistą finalą, kuris 2004 metais vyko gimtinėje, jie nelauktai 0:1 pralaimėjimo Graikijai. Galbūt šie metai bus auksiniai?

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (646)