Ir anglai, ir šveicarai ieško, kaip jiems sukurti savo komandas. Grupės favoritai neblizga: nei anglai, nei šveicarai. Ir slovėnai, kad ir įmušę mums du įvarčius, nelabai blizga“, – kalbėjo buvęs Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas.

Ir pridūrė: „Aš tikiu ir manau, kad mes galime gerai sužaisti Šveicarijoje. Mažiausiai – lygiosiomis, o galime ir laimėti.“

Lietuvos rinktinė Šveicarijoje žais kitas Europos čempionato atrankos rungtynes. Susitikimas vyks lapkričio 15 d. Sankt Galene.

Per tris pirmuosius atrankos mačus lietuviai surinko 6 taškus. Rugsėjį išvykoje nugalėjo San Mariną, praėjusį ketvirtadienį namuose 1:0 estus, o sekmadienį 0:2 Vilniuje pralaimėjo slovėnams.

Iš šešių grupės ekipų tiesiai į 2016-ųjų Europos pirmenybes pateks dvi komandos. Trečią vietą užėmusi ekipa sužais papildomas rungtynes dėl teisės žaisti finaliniame etape.

A. Liubinskui būnant treneriu Lietuvos rinktinė 1994-aisiais Slovėnijos futbolininkus 2:1 įveikė Maribore.

Paprašėme įvertinti Lietuvos rinktinės rungtynes su Estija ir Slovėnija. Treneris daugiausia kalbėjo apie pastarąjį susitikimą.

„Šeši taškai po trejų rungtynių nėra tragedija. Bet su kuo nesinori sutikti, tai su mintimi, kad Lietuvos rinktinė – jauna komanda. Aš paėmiau ir suskaičiavau. Kokia ta mūsų komanda jauna? Startinės sudėties amžiaus vidurkis – 26,5 metai. Slovėnijos komandos starto sudėties vidurkis – 29 metai. Tai koks čia komandos pajauninimas? O aš sakau vis tą patį – rinktinėje turi žaisti geriausi žaidėjai. Nesvarbu, kiek jiems metų. Optimali komanda yra patirties ir jaunimo entuziazmo lydinys. Turėjo šioje komandoje atsirasti vieta ir Deividui Šemberui, ir Mariui Stankevičiui“, – kalbėjo futbolo ekspertas.

Prieš Estijos rinktinę, A. Liubinsko nuomone, Lietuvos futbolininkai laimėjo neįspūdingai.

„Estai atrodė gal net ir tvarkingiau“, – sakė jis.

Trenerio nuomone, gynėjai klydo ir per rungtynes su Estijos komanda, bet tos jų klaidos labiausiai išryškėjo per mačą su slovėnais, kurio 33-iąją ir 37-ąją minutėmis svečiai pelnė įvarčius.

„Mūsų gynybos linija – silpnoka. Tokias klaidas daryti yra tragedija. Per pirmą įvartį vidurio gynėjai buvo Dievas žino kur. O dar juk turėjome du atraminius saugus. Dar aiškiau gynybos bėdos išryškėjo, kai buvo praleistas antras įvartis. Juk pirmas krašto gynėjo uždavinys yra neleisti varžovui skersuoti, priversti priešininką, kad jis „imtų po savimi“ ir skersuotų kita koja. To Egidijus Vaitkūnas nepadarė. Ir kokią poziciją tada užėmė Tadas Kijanskas? Todėl – toks rezultatas“, – kalbėjo A. Liubinskas.

Antrą įvartį Slovėnijos rinktinė įmušė, kai skersuotas kamuolys pasiekė Milivoje Novakovičių, kuris visiškai laisvas tik antru smūgiu įveikė lietuvių vartininką Giedrių Arlauskį.

„Mes turime puolėją-taraną Deividą Matulevičių. Tai dabar mėginu atgaminti – kiek kartų mūsų krašto gynėjai, praėję kraštu ir skersavo? Kiek kartų tai padarė krašto saugai? Ant pirštų tai galima suskaičiuoti“, – teigė A. Liubinskas.

Jo nuomone, kraštuose žaidžiantys futbolininkai turėjo rungtyniauti kitaip. Tačiau tuoj pridūrė, kad tai jau trenerio reikalas, kokią taktiką jam pasirinkti.

„Kadangi aš manau, kad geresnio puolėjo nei D. Matulevičius mes šiuo metu neturime, tai ar buvo daug žaidėjų, kurie jam kaišiojo kamuolius į zoną? Taip, kaip slovėnai M. Novakovičiui? Iš šios sudėties tai gali atlikti tik Arvydas Novikovas. Jis žaidė krašte, Karolis Chvedukas – vidury. Ir kiek K. Chvedukas atliko perdavimų? Neturime žaidėjų? Tai M. Stankevičiaus krašto saugo pozicijoje kodėl nepanaudoti?“, – retoriškai klausė futbolo ekspertas.

Lietuvos rinktinės treneris ir futbolininkai teigė, kad mačas galėjo pakrypti visiškai kitaip, jeigu lietuvių įvartis, kurio teisėjas neįskaitė dėl nuošalės būtų įmuštas nepažeidus taisyklių.

Tada, suklydus Slovėnijos rinktinės vartininkui S. Handanovičiui, kamuolį, po D. Matulevičiaus smūgio skriejusį į vartus, pataisė nuošalėje buvęs K. Chvedukas.

„Na, jei ten nuošalė buvo fiksuota D. Matulevičiui, tai mat jį dievai. Bet jeigu tas įvartis buvo neįskaitytas dėl K. Chveduko noro pasižymėti... Vyresni žaidėjai žino, kada jie nuošalėje, kada ne. Jis jaunas – gal ir nežinojo. Bet tai tu palik tą kamuolį, kertantį vartų liniją – ne tavo nuopelnas tas įvartis, kam tu jį lieti?“, – nepatenkintas K. Chveduku buvo futbolo ekspertas.

Jis įsitikinęs, kad jeigu Lietuvos rinktine tuo metu būtų ėmusi pirmauti, rezultatas galėjo būti visiškai kitas.

„Taip, tada būtų visai kita situacija. Mums tada jau tereikėtų tik apsiginti, nereiktų mušti įvarčio ir slovėnai mūsų aikštės pusėje neturėtų tiek daug laisvės“, – sakė futbolo specialistas.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!