Dortmunde pirma šių ekipų akistata baigėsi BVB pergale 1:0.

Londone rungtynės prasidėjo 10 minučių vėliau: svečių autobusas strigo Londono transporto kamščiuose, dėl to kiek vėliau nei planuota BVB pasiekė „Stamford Bridge“ stadioną.

Pirmame kėlinyje kiek dažniau kamuolį kontroliavo svečiai iš Dortmundo, tačiau įvartį mušė šeimininkai: 43-ią minutę Raheemas Sterlingas iš keliolikos metrų nepaliko vilčių BVB vartų sargui Alexanderiui Meyeriui (1:0).

Po pertraukos 47-ą min. teisėjas iš Nyderlandų Danny Makkelie skyrė 11 m baudinį į BVB vartus: arbitras po VAR pagalbos baudos aikštelėje įžvelgė Mariuso Wolfo žaidimą ranka.

Prie kamuolio stojęs puolėjas Kai Havertzas nepataikė į vartus, kamuolys pataikė į virpstą, tačiau šeimininkai sulaukė arbitro pagalbos.

D. Makellie stabdė žaidimą ir leido „Chelsea“ puolėjui kartoti smūgį, nes dalis žaidėjų anksčiau laiko įbėgo į baudos aikštelę.

Žaidėjai 11 m baudinio metu
Dortmundo "Borussia" žaidėjai priekaištauja teisėjui Danny Makkelie

Antrą kartą prie 11 žymos stojęs vokietis tokio šanso nebepraleido ir tiksliai kamuolį nukreipė į vartus – 2:0.

Arbitras pridėjo papildomas 6 minutes, progą turėjo M. Wolfas, smūgiavęs iš keliolikos metrų, tačiau „Chelsea“ vartų sargas Kepa Arrizabalaga buvo užsiėmęs tinkamą poziciją.

„Mėlynieji“ kontroliavo situaciją paskutinėmis minutėmis ir pasiekė revanšą 2:0 (1:0).

Įspūdingai į ketvirtfinalį žengė „Benfica“, kuri namuose net 5:1 (2:0) sutriuškino „Brugge“ ekipą. „Benfica“ ir pirmame mače šventė pergalę (2:0).

38-ą minutę šeimininkus į priekį išvedė Rafa Silva, prieš pat pertrauką rezultatą dvigubino 21-erių puolėjas Goncalo Ramosas (43').

Antrame kėlinyje G. Ramosas (57') pelnė savo antrą įvartį, varžovų triuškinimą tęsė Joao Mario (71') ir Davidas Neresas (77').

Paguodos įvartį 87-ą min. svečiams iš Belgijos pelnė Bjornas Meijeris.

Rezultatai

„Chelsea“ 2 – 0 „Borussia“

44' [1:0] Raheemas Sterlingas

53' [2:0] Kai Havertzas (11 m baudinys)

„Benfica“ 5 – 1 „Brugge“

38' [1:0] Rafa Silva

45' [2:0] Goncalo Ramosas

57' [3:0] Goncalo Ramosas

71' [4:0] Joao Mario

77' [5:0] Davidas Neresas

87' [5:1] Bjornas Meijeris

Milano „Inter“ – „Porto“ 1:0

Atsakomosios aštuntfinalio rungtynės – kovo 7-8 ir 14-15 dienomis. Kovo 17-ą dieną bus traukiami Čempionų lygos ketvirtfinalio ir pusfinalio burtai.

2022-2023 metų sezono Čempionų lygos finalas vyks birželio 10-ą dieną Stambulo „Ataturk Olympic“ stadione.