„Vilnius Football Academy“ bei Lietuvos jaunimo iki 19 metų rinktinės atletinio rengimo specialistas mato jau ties profesionalios futbolo karjeros slenksčiu esančių žaidėjų kelią ir kylančius sunkumus.
Ne tik mato, bet ir stengiasi padėti ir pasiruošti iššūkiams futbolo aikštėje tiek arti vyrų futbolo esantiems jaunuoliams, tiek ir vaikams, puoselėjantiems futbolo svajonę.
Pats jėgas vyrų futbole išbandęs E. Lukoševičius traukėsi iš profesionalaus futbolo, tačiau nuo jo nenutolo.
Šiuo metu 34-erių E. Lukoševičius – sertifikuotas specialistas, prisidedantis prie Lietuvos rinktinės pamainos bei „VilniusFA“ auklėtinių ugdymo.
„Ateina 17-18 metų žaidėjas, atliekame testą, na, galvoju, duosiu jam specialių pratimų sprogstamai jėgai, greičiui ugdyti. Bet matau, jaunuolis negali to padaryti. Kai kurie nėra ragavę pačių paprasčiausių šabloninių pratimų. Susiduriame su pratimo suvokimu, negaliu duoti pratimo su kažkokiu svoriu, kurį reikėtų atlikti galingai, techniškai.
Neretai juos atliekant jaunuolius lydi skausmai. Tai yra problema“, – tinklalaidėje „Po švilpuko“ kalbėjo E. Lukoševičius.
„Lėtiniai skausmai tampa kasdienybe. Kineziterapeutai kažkiek atstato ir padeda, bet problemos neišsprendžia.
Žaidėjas priverstas žaisti su skausmu. Kyla klausimas, koks jo potencialas, jei jis žaistų nekamuojamas tokių sveikatos problemų? Tai veikia futbolininko psichologiją, jis žino, kad sprintavus jaus skausmą, tad pradeda saugotis, aikštėje neatiduoda 100 proc. jėgų. Tai stabdo perspektyvių žaidėjų progresą.
Mano pirminis patarimas – susitvarkyti sveikatos bėdas, nes jų kūnas – jų įrankis kasdienėje sportinėje veikloje. Į tai turi atkreipti futbolininkų akademijos ir klubai“, – kalbėjo E. Lukoševičius.
Anot pašnekovo, futbolo treniruotėse jau 11-12 metų vaikus turėtų prižiūrėti atletinio rengimo treneris.
„Tokio amžiaus vaikus jau reikia pradėti mokyti paprasčiausių fizinių pratimų. Patikėkite manimi, į treniruotes ateina laikysenos sutrikimų turintys vaikai: pečiai sukritę į priekį, pėdos sukrypusios į vidų.
Kaip tokiam galime leisti žaisti futbolą? Nieko nuostabaus, vėliau juos lydi įvairūs skausmai. Tokiame amžiuje svarbu ištaisyti tas problemas ir tik tada taikyti specializuotus pratimus.
Kitaip neišugdysime aukšto meistriškumo žaidėjų, jei jų kūnai nebus paruošti aukšto intensyvumo krūviams“, – pastebėjo E. Lukoševičius.
Neretai po vaikų futbolo savaitės treniruočių savaitgalį dar laukia futbolo turnyrai. Koks sveikas balansas tarp fizinių krūvių ir poilsio? Kaip neperlenkti lazdos?