Galbūt dar ankstoka spręsti – pasiteisino ar ne naujasis turnyro formatas, bet pirmieji vertinimai turėtų būti pakankamai pozityvūs: jau pirmajame etape matome daugiau favoritų tarpusavio susidūrimų ir jų paslydimų. Be to, dar labiau išaugo pergalės kaina – lygiosios ir iškovotas vienas taškas guodžia nebent tik autsaiderius.
Tą parodo ir pirmojo turo statistika: iš 18 susitikimų tik 3 baigėsi, t. y. vos kas šeštas, taikiai (beje, visi 0:0), o kitus 15 laimėjo vienas ar kitas klubas. Jei lygintume su praėjusio sezono pradžia, kai dar buvo žaidžiama pagal senąją tvarką, per pirmas 16 dvikovų buvo užfiksuotos net 5 lygiosios, t. y. beveik kas trečiame stadione.
„Šis formatas verčia mus laimėti. Iš lygiųjų dabar mažai naudos... Aišku, jei negali laimėti, reikia pasiimti bent kažką“, – pareiškė Madrido „Atletico“ strategas Diego Simeone.
Kitas dabar dar gal nejuntamas naujojo formato pliusas neabejotinai yra tas, kad, skirtingai nei anksčiau, dabar po keturių ar penkių turų ekipos dar negalės būti ramios, jog jos – jau kitame etape. O taip nutikdavo, kai aštuonias grupes sudarydavo po keturis klubus ir favoritai laimėdavo kelis pirmus mačus. Tuomet pirmąjį etapą jie dažniausiai užbaigdavo leisdami pasireikšti savo atsarginiams.
Panaikinus grupes ir visiems lenktyniaujant vienoje turnyro lentelėje surinktų 12 ar 15 taškų nebelabai užteks. Tuo labiau, kad teks sužaisti ir po daugiau rungtynių – po aštuonerias (po sykį su aštuoniais skirtingais oponentais) vietoje šešerių (po du kartus su tais pačiais trimis varžovais).
Britų sporto analitikos kompanija „Opta“ skaičiuoja, kad per aštuonis turus reikia sukaupti 16 iš 24 galimų taškų ir tai suteiks 98 procentų tikimybę būti pirmajame aštuonete. O 10 taškų turėtų garantuoti (99 proc.) vietą tarp pirmų 24 komandų.