Galingai rungtynės sostinės LFF stadione pradėję Vladimiro Čeburino auklėtiniai per mažiau nei pusvalandį įmušė du įvarčius – abu kartus pasižymėjo puikiai progas realizavęs puolėjas Liviu Antalis (17 ir 26 min.).

Antrame kėlinyje svečiai atsakė vienu tiksliu smūgiu, bet pergalę, nors ir minimalią, įsirašė žaliai-balti – 2:1 (2:0).

„Žalgirio“ ir „Pafos“ poros, kurios atsakomasis mačas numatytas po savaitės Kipre, nugalėtojas trečiajame Konferencijų lygos etape rugpjūčio 8 ir 15 dienomis susigrums su Sofijos „CSKA 1948“ iš Bulgarijos arba Podgoricos „Budučnost“ iš Juodkalnijos.

Pirmosios rungtynės vyktų Bulgarijoje arba Juodkalnijoje, o antrosios – Lietuvoje arba Kipre.

Primename, kad žalgiriečiai sėkmingai peržengė pirmąjį atrankos barjerą, kai abu kartus – 2:1 ir 1:0 – įveikė suomių VPS ekipą.

Savo ruožtu „Pafos“ kolektyvas startavo UEFA Europos lygos kvalifikacijoje, bet ten abu sykius skaudžiai nusileido švedų „Elfsborg“ komandai – 0:3 ir 2:5.

Rungtynių eiga:

Susitikimui vadovavo teisėjų brigada iš Norvegijos, vyriausiasis arbitras – Kristofferis Hagenesas.

Mačą kiek aktyviau pradėjo svečiai, kurių gretose aštriausias buvo saugas Vladas Dragomiras, per pirmas dešimt minučių du kartus pavojingai smūgiavęs iš toli.

Visgi savo progos išlaukę žalgiriečiai pirmieji tarė žodį: 17 min. pasižymėjo vienas prieš vieną iššokęs puolėjas Liviu Antalis – 1:0.

Greitai išlyginti rezultato nepavyko atakos smaigalyje atsidūrusiam tam pačiam V. Dragomirui.

Arti tikslo buvo Paulius Golubickas, bet jo bandymą atrėmė varžovų vartininkas.

26 min. vėl puikiai oponentus suklaidinęs L. Antalis padvigubino skirtumą – 2:0.

Kėliniui artėjant prie pabaigos kipriečiai pakėlė du iš eilės grėsmingus kampinius.

Įpusėjus rungtynėms žaliai-balti tvirtai kontroliavo padėtį ir buvo priekyje 2:0.

Antras kėlinys prasidėjo kiek ramiau. Tiesa, 57 min. geltona kortele buvo nubaustas aktyvųjį L. Antalį pargriovęs Pedro Pelagio.

Netrukus įspėtas buvo ir P. Golubickas, o po šio epizodo kamuolį į baudos aikštelę pristatę svečiai sušvelnino savo atsilikimą: tai padarė brazilas Jairo – 2:1.

Iniciatyvą perėmę Kipro atstovai šturmavo vilniečių vartus.

Žalgiriečiams teko ne savo noro atsitraukti ir ginti trapų pranašumą.

Šeimininkų vartininkas Arpadas Tordai’us susitvarkė su dviem kipriečių mėginimais išplėšti lygiąsias.

Ištiksėjus pagrindiniam laikui buvo kompensuotos net 6 minutės.

Per jas, be dar kelių parodytų geltonų kortelių, nieko esmingo nebeįvyko – vilniečiai laimėjo 2:1.

Žaliai-balti šiuo metu pirmauja A lygoje, o pavasario gale pasibaigusiose Kipro pirmenybėse „Pafos“ liko penktas.

Primename, kad UEFA Konferencijų lygoje ketvirtadienį debiutavo ir LFF taurės savininkas Vilniaus rajono „TransInvest“, kuris Čekijoje 0:2 (0:2) neatsilaikė prieš vietos „Mlada Boleslav“ vyrus.