Po Europos čempionate patirto fiasko S. Allardyce‘as poste pakeitė atsistatydinusį Roy Hodgsoną, tačiau naujose pareigose išsilaikyti neįstengė.
Strategą įklampino korupcijos skandalas. Britų žurnalistai šią savaitę atskleidė, kad S. Allardyce‘as pasinaudojo savo užimamomis pareigomis ir už 400 tūkst. svarų sterlingų sumą verslininkams sutiko duoti patarimų, kaip klastingai apeiti Anglijos futbolo asociacijos (FA) žaidėjų įsigijimo taisykles.
Strategą nugramzdino žurnalistai. „Daily Telegraph“ tyrėjai apsimetė verslininkais ir ilgą laiką tyrė korupciją Anglijos futbole, o įvykių sūkuryje atsidūrė ir naujasis treneris. S. Allardyce‘as už 400 tūkst. sumą sutiko tarpininkauti ir paaiškinti, kaip apeiti taisykles, kurios draudžia trečiosioms šalims įsygyti teises į futbolininkus.
Strategas tikino, kad „žino patikimų agentų“, kurie tai daro visą laiką ir už didelius pinigus sudaro nešvarius sandėrius.
Trečiosioms šalims turėti teises į futbolininką Anglijoje draudžiama todėl, kad tai gali būti prilyginta moderniai vergovei. Futbolo pasaulyje tretieji asmenys įprastai yra stambios verslo kompanijos (neretai – iš Azijos), kurios įsigyja teises į futbolininką. Tokia praktika Anglijoje buvo panaikinta 2008 metais, o FIFA tai draudžia daryti nuo 2015-ųjų.
Pažymėtina, kad S. Allardyce‘as ganėtinai aršiai kritikavo savo pirmtaką rinktinėje R. Hodgsoną, tačiau pats su nacionaline komanda praktiškai nieko nuveikti nepavyko. Jo vadovaujama komanda laimėjo vienintelį pasaulio čempionato atrankos mačą, Adamo Lallanos dėka palaužusi Slovakiją.
Po antradienio vakarą įvykusio pokalbio su Anglijos futbolo asociacijos vadovais buvo priimtas bendras susitarimas, kad S. Allardyce'as turi trauktis iš pareigų.