Vienintelį įvartį tiksint paskutinėms kompensuoto pirmo kėlinio laiko sekundėms pelnė puolėjas Adama Fofana, prieš tai pasižymėjęs ir Suomijoje.

Antrame kėlinyje Vladimiro Čeburino auklėtiniai jau dominavo prieš bronzinius Suomijos pirmenybių prizininkus, kuriuos du kartus gelbėjo vartų skersinis, ir užtikrintai prasiskverbė tolyn.

Šeimininkai buvo pranašesni pagal smūgius (13:6, į vartų plotą 5:2) bei kampinius (7:5), taip pat išvengė kortelių.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes, prieš savaitę vykusias Suomijoje, „Žalgiris“ laimėjo 2:1.

Antrame Konferencijų lygos atrankos etape vilniečiai po savaitės susitiks su „Pafos“ (Kipras) klubu, kurį iš pajėgesnės UEFA Europos lygos kvalifikacijos eliminavo „Elfsborg“ (Švedija) futbolininkai, laimėję bendru santykiu 8:2.

Rezultatas

„Žalgiris“ 1 – 0 VPS

45+4’ [1 – 0] A. Fofana

„Žalgirio“ starto sudėtis: A. Tordai, J. Moutachy, Y. Zahary, J. Kendyšas, J. Bopesu, G. Matulevičius, O. Verbickas, Y. Karashima, P. Golubickas, L. Antalis, A. Fofana.

Rungtynių eiga:

10’ Nė vienai komandai rungtynių pradžioje nepavyksta primesti savo žaidimo ir užvaldyti aikštės vidurio, o atakos dažniausiai nutrūksta jau po kelių perdavimų.

15’ Pirmas pavojingesnis svečių kontrišpuolis po Y. Karashimos klaidos baigėsi G. Vlijterio smūgiu, kurį atrėmė A. Tordai.

20’ Kelis kartus sukelti įtampą varžovų baudos aikštelėje pavyko ir žalgiriečiams, bet iki smūgio į vartus prieita nebuvo.

30’ Atmosferą LFF stadione toliau gyvina tik pilnutėlės aktyviųjų šeimininkų sirgalių tribūnos dainos, o ant vejos įvykių trūksta, neminint nedidelio susistumdymo VPS baudos aikštelėje.

40’ Pirmąsyk vartininką L. Vetri padirbėti privertė G. Matulevičius.

45+4’ A. Fofana atlieka salto švęsdamas pirmą rungtynių įvartį! Puolėjas pasižymėjo smūgiu galva po J. Moutachy perdavimo iš krašto.

Pirmo kėlinio pabaiga. Paskutinę akimirką įvartis krito lyg iš dangaus, kadangi nulinės lygiosios būtų labiau atspindėjusios pirmoje mačo pusėje aikštėje vyravusį nuobodų futbolą. Vis dėlto dabar Lietuvos vicečempionai jau tvirtai kontroliuoja situaciją, o suomiams po pertraukos reikės žaisti kur kas rizikingiau.

55’ Kėlinį aštriu antpuoliu pradėjęs „Žalgiris“ stengiasi toliau žaisti priešininkų aikštės pusėje, o svečiai neranda, ką pasiūlyti.

58’ Mirtiną progą turėjo O. Verbickas, bet smūgiavo tiesiai į užimti poziciją vartų viduryje spėjusį L. Vetri.

70’ VPS kėlė kelis kampinius iš eilės, tačiau nieko iš jų neišpešė ir vėl turi atsitraukti.

75’ Kai kurie šeimininkų žaidėjai jau atrodo atsipalaidavę ir mėgina žaisti publikai.

80’ Po išradingos vilniečių kombinacijos kamuolys atšoka nuo VPS vartų skersinio, netrukus prarieda per visą vartų aikštelę prie pat „Žalgirio“ puolėjų kojų.

85’ Suomiams dar kartą išvengti įvarčio padeda skersinis.

Rungtynių pabaiga. „Žalgiris“ laimėjo 1:0 ir žengė į antrą Konferencijų lygos atrankos etapą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)