Atsipirks tik po daugelio metų

„Jei Lietuvoje niekada nebuvo kuriami automobiliai, mes juk iškart nepagaminsime „Ferrari“. Tokia pati taisyklė galioja futbole. „Milan“ yra pirmo dešimtuko klubas Europoje, todėl jo patirtis gali prisidėti prie greitesnio futbolo augimo Lietuvoje“, – DELFI kalbėjo Janas Nevoina.

Investicinės kompanijos „Litinvest“ vadovas ir futbolo klubo „Trakai“ prezidentas rugsėjį Vilniuje įkūrė privačią Talentų futbolo akademiją (TFA), tapusią vienintele oficialia „Milan“ klubo partnere Baltijos šalyse.

Keturi treneriai „Fanų“ stadione ir „Sportimos“ manieže dabar veda treniruotes maždaug keturioms dešimtims vaikų, kurių amžius svyruoja nuo 5 iki 14 metų. Iki Naujųjų metų ketinama iki galo sukomplektuoti grupes ir pradėti nokinti vaisius, kurių nesitikima sulaukti anksčiau nei po dešimtmečio.

„Stengiamės įnešti kažką naujo, priartinti Lietuvos futbolą prie Vakarų Europos. Bet reikės labai daug kantrybės, mažiausiai dešimties metų, kad pamatytume, ką užauginome naudodamiesi „Milan“ metodika“, – ilgam triūsui pasiryžęs labiausiai patyręs TFA treneris Vytautas Jančiauskas.

Dabar jo rankose – ir žinios, kurias perdavė iš Europos madų sostinės atvykę kolegos. Iš „Milan“ įsigyta metodine medžiaga TFA treneriai tikisi užpildyti spragas, atsiveriančias jaunųjų Lietuvos futbolininkų rengimo procese.

Italai stebės ir žaidėjus, ir trenerius

Septynias Čempionų lygos taures laimėjusio ir trofėjų galerijos dydžiu tik Madrido „Real“ (Ispanija) nusileidžiančio „Milan“ klubo pažintis su Lietuva prasidėjo prieš trejus metus.

Specialistai iš Italijos su partneriais Lietuvoje tris vasaras Trakuose organizavo jaunimo stovyklas, kuriose vaikai buvo mokinami ne tik futbolo paslapčių, bet ir anglų kalbos.

Bendradarbiavimas perėjo į naują lygį šį rudenį, pasirašius sutartį dėl „Milan“ akademijos įkūrimo bei įsigijus licenciją, neoficialiomis žiniomis, atsiėjusią šešiaženklę sumą.

Oficialų akademijos atidarymą rugsėjo pabaigoje pagerbė ir į Vilnių atskridęs legendinis „Milan“ devinto dešimtmečio žaidėjas, vienu geriausių gynėjų Italijos istorijoje laikomas Franco Baresi. Nuo šiol klubo pasiuntiniai reisu Milanas-Vilnius kursuos kas mėnesį ir stebės tiek akademijos auklėtinius, tiek jų trenerius.

„Dirbame pagal „Milan“ aprobuotą metodiką. Turbūt puikiai suprantate, kad ji mums kainavo. „Milan“ specialistai atvežė visą komplektą treniruočių metodikos, apimančios įvairiausius pratimus atitinkamų amžiaus grupių vaikams. Pavyzdžiui, tai – pratimai su kamuoliu, kamuolio vedimas kaire ir dešine kojomis, judesių mokymas apibėgant lankus, kūgelius, atskirų žaidimo elementų tobulinimas.

Kolegų iš Italijos paklausėme, kuo skiriasi lietuvių ir italų vaikai. Jie sakė, kad pradiniame etape mūsų vaikai yra netgi geresni nei jų, nes yra darbštūs ir neišlepę. Bet peržengus dešimties metų ribą staiga sustojame. Mūsų tikslas – mokėti žaisti futbolą, o Lietuvoje dauguma trenerių praleidžia kamuolio valdymo mokymo etapą“, – aiškino V. Jančiauskas.

Į A lygą – su „Trakais“

Gabiausi akademijos auklėtiniai ateityje turėtų papildyti „Trakų“ ekipą. Šiemet pastaroji laimėjo bronzos medalius antrajame šalies divizione bei yra per plauką nuo patekimo į Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės pusfinalį.

„Milan“ reikalauja, kad akademijos mokiniai turėtų galimybę žaisti aukščiausioje pirmenybių pakopoje, todėl „Trakai“ mėgins prasimušti ir iki A lygos.

Tačiau TFA atstovai tvirtina, kad jauniesiems futbolininkams vartai bus atviri ne tik į „Trakus“, bet ir gerokai toliau.

„Milan“ stebės mūsų vaikus nuo 14 metų. Jei patebės tikrai talentingų, pakvies pasitreniruoti Milane. Ten gerai užsirekomendavus, jaunuoliai pasirašytų sutartis su klubu, o akademija gautų piniginę kompensaciją“, – būdą, kaip susigrąžinti investuotus pinigus, regėjo V. Jančiauskas.

„Niekas nepasakė, kad lietuviai negali žaisti „Milan“. Jeigu pirmieji Pabaltyje sugebėjome pasirašyti sutartį su Adriano Galliani („Milan“ viceprezidentu – DELFI), kodėl turėtume galvoti, kad tai neįmanoma?“ – pridūrė J. Nevoina.

Ieško vietos akademijos bazei

TFA vadovai planuoja ir dar vieną, regis, neįmanomą misiją. Anot akademijos prezidento, su Vilniaus ir Trakų savivaldybėmis tariamasi dėl vietos naujam futbolo aikštynui. Pasinaudojus ES parama svajojama įrengti ne tik kelias aikštes, bet ir maniežą, administracines patalpas.

„Didžiausia problema Vilniuje – infrastruktūra. Nuomos kainos dabar yra nežmoniškos. O mes – ne biudžetininkai, patiems reikia susirinkti pinigėlių ir nuomai, ir aprangoms, ir varžyboms“, – pastebėjo V. Jančiauskas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (25)