Istoriniai metai Kybartų „Sveikatai“ ir Kybartams

Vienu iš pirmųjų besikuriančio futbolo lopšiu Lietuvoje vadinami Kybartai išsaugojo gilias šaknis ir tradicijas, menančias dar 1919 m. Dar 1944-ųjų rasti įrašai ir nuotraukos įrodo, kad tais metais klubas minėjo savo 25 metų jubiliejų.

Ištikimiausi futbolo gerbėjai, sveikatiečiai ir sirgaliai tapo liudininkais svarbaus įvykio. Vasaros pradžioje pagaliau „Sveikata“ oficialiai tapo istorinio seniausių futbolo klubų pasaulyje asociacijos „Club Of Pioneers“ garbės nariu.

Pionierių klubo nare gali būti bet kuriame šalies futbolo ešelone rungtyniaujanti komanda – nesvarbu, mėgėjiška ar profesionali. Vienintelis būtinas kriterijus – tai turi būti seniausias vis dar egzistuojantis klubas konkrečioje šalyje.

Kybartai išaugino ne vieną futbolo žvaigždę: po Antro pasaulinio karo ryškiausia „Sveikatos“ figūra tapo futbolo patriarchu vadinamas Vytautas Kochanauskas.

Jo pėdomis sekė ir ryškų įspaudą paliko sūnus Rimvydas Kochanauskas, treniravęs įvairaus amžiaus šalies rinktines, dirbęs treneriu ir klubų komandose.

R.Kochanausko sūnus Lukas atstovavo įvairiems A lygos futbolo klubams, sūnus Andrius žaidžia futbolą žemesnėje – Vilniaus miesto futbolo – lygoje.

Iš Kybartų taip pat kilusios tokios asmenybės kaip ilgametis Lietuvos vyrų rinktinės ir Vilniaus „Žalgirio“ meistrų komandos treneris Algimantas Liubinskas, daugkartinis Lietuvos čempionas (žaidėjo ir trenerio vaidmenyse), Juozas Vaitkevičius ir daugelis kitų.

Mėlyna ir raudona meilė neblėsta

Jau pustrečio dešimtmečio „Sveikata“ žaidžia trečiame pagal pajėgumą divizione – Lietuvos futbolo federacijos II lygoje. Kybartų atstovai yra vieni stabiliausių šiame varžybų lygmenyje ir pasižymi tuo, kad daugiausiai remiasi vietos futbolininkais.

Meilė futbolui ir gimtam kraštui vienija po visą Lietuvą išsibarsčiusius esamus ir buvusius klubo narius.

Minint 100-metį, pristatyta knyga, kurioje įamžinta visa 100 metų „Sveikatos“ istorija.

Leidinį sudarė esami arba buvę kybartiečiai: Audrius Paškevičius, Sigitas Kuras, Nerijus Demenius, Juozas Murinas, Violeta Mickevičiūtė ir Henrikas Katilius.

Ji atspindi didelę meilę futbolui, stiprią bendruomenę ir tikrų sportininkų dvasią. Reta sporto ar futbolo bendruomenę gali pasigirti kažkuo panašiu. O knyga turėjo ne tik simbolinę prasmę, bet ir dar kilnesnę idėją.

Už knygas ir „Sveikatos“ vadovų pagamintus kelis šimtus pagal specialų užsakymą sukurtų retro stiliaus futbolo kamuolius surinktos lėšos buvo skirtos paminklo statybai.

Dalį šios dvasios galima turėti ir savo namuose – vis dar galima įsigyti išskirtinių knygų.

Pirmasis paminklas Lietuvoje, skirtas futbolo žmogui

Kybartų miesto stadione atidengtas paminklas ilgamečiam Kybartų futbolo klubo „Sveikata“ žaidėjui, treneriui ir Kybartų futbolo patriarchui V. Kochanauskui.

Idėją pastatyti paminklą legendiniam žaidėjui kilo klubo bendruomenei. Šiai idėjai lėšos buvo renkamos net kelerius metus.

Ant paminklo, skirto legendinio trenerio indėliui į Kybartų futbolą atminti, įamžinti tokie V.Kochanausko žodžiai: „Sportui reikia ne tik pinigų ir šlovės – svarbiausia išlaikyti sportinę dvasią“.

Dar vienas pasaulinis įrašas ir lietuviškas įrodymas

Rugpjūčio 31 d. Harleme (Olandija) vyko seniausius pasaulyje futbolo klubus vienijančios asociacijos „Club Of Pioneers“ tradicinis 5-asis turnyras „Pioneers Cup“.

Birželio mėnesį į asociaciją priimto Kybartų „Sveikatos“ futbolo klubo senjorai (35 m. ir vyresni futbolininkai), dalyvavo turnyre kartu su „Koninklijke HFC“ (Olandija) ir „Royal Antwerp F.C.“ (Belgija) komandomis.

Laimėję prieš abu savo priešininkus (4:3 prieš belgus ir 6:2 prieš olandus), sveikatiečiai parvežė laimėtojų taurę į Kybartus ir Lietuvą.

Nedažnai galime džiaugtis lietuviško futbolo pasiekimais pasauliniame kontekste, tad šis pasiekimas ir „Pioneers Cup“ taurėje Kybartų „Sveikatos“ įrašas, leidžia tikėtis, kad futbolas ir toliau gyvuos, net ir neturint ypatingo biudžeto, bet turint etuziazmą ir pagarbą šiai sporto šakai.

Iškovotą taurę visi turės progą pamatyti rugsėjo 7 d. Kybartų miesto stadione vyksiančioje „Sveikatos“ šimtmečio vakarienėje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)