Jame dėl istorinio trofėjaus susitiko Gargždų „Bangos“ ir Kauno rajono „Hegelmann“ komandos.

90 minučių rungtynių laiko ir dar pusvalandis pratęsimo nugalėtojo neišaiškino 0:0 (0:0), o 11 metrų baudinių serijoje 4:1 pajėgesni buvo gargždiškiai.

Jie ne tik pirmą kartą istorijoje iškovojo prestižinę taurę, bet ir pateko į kitų metų UEFA Europos Konferencijos lygos atrankos antrąjį etapą.

Finalo eiga:

Rungtynės prasidėjo gana atsargiai. Tiesa, komandos apsikeitė kampiniais.

20 min. pirma geltona kortelė parodyta „Bangos“ brazilui Cesinhai.

Netrukus arti tikslo buvo „Hegelmann“ puolėjas Leo Ribeiro, tačiau jo galva smūgiuotas kamuolys pralėkė šalia vartų.

Po varžovų klaidos L. Ribeiro 30 min. galėjo išvesti saviškius į priekį, bet atakavo itin netiksliai.

Kėlinio pabaigoje pavojingai iš toli šovė Cesinha.

Po pirmojo kėlinio lygu – 0:0.

Antrojo kėlinio pradžioje pabiro įspėjimai ir geltonos kortelės.

Iniciatyva ir toliau priklausė „Hegelmann“ futbolininkams, tačiau rezultatas nekito.

Pagrindiniam laikui artėjant prie pabaigos sukruto ir „Bangos“ žaidėjai.

Gargždiškiai kėlė du kampinius iš eilės, bet nieko iš jų neišpešė.

Jau ištiksėjus pridėtam teisėjo laikui grėsmingoje vietoje, prieš pat baudos aikštelę, prasižengė Robertas Vėževičius.

Patricko Popescu bandymas buvo nesėkmingas.

Komandos teko persikelti į pratęsimą – 0:0.

Jei pirmasis pratęsimo kėlinys prasidėjo pakankamai aktyviai, tai antrajame abi ekipos jau taip neberizikavo.

120 minučių nugalėtojo neišaiškino, taigi viską lėmė 11 metrų baudinių serija.

Pirmieji ją pradėjo gargždiškiai. Ir jie po to, kai Mantas Bertašius atrėmė varžovų bandymą, išsiveržė į priekį – 1:0.

Po antrųjų mėginimų „Banga“ vis dar pirmavo – 2:1.

Smūgiuodamas neklydo ir Robertas Vėževičius, o Vilius Armalas šovė virš vartų – 3:1.

Paskutinį tašką padėjo Valdas Antužis – 4:1.

Tai – jau trečiasis iš eilės finalas, žaistas Kaune.

2022-aisiais stadiono atidarymo rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ per pratęsimą 2:1 nugalėjo tą patį „Hegelmann“, o praėjusių metų rudenį Vilniaus rajono „TransInvest“, tuo metu dar žaidęs antrame divizione, sensacingai 2:1 įveikė „Šiaulius“.

Abi finalininkės pusfinalyje eliminavo atitinkamai „Kauno Žalgirį“ (1:0) ir Telšių „Džiugą“ (2:1) ir įgijo teisę žaisti finale bei siekia pirmą kartą iškelti taurę aukštyn.