„Sporto psichologai didžiajame sporte jau tapo natūralia praktika. Tuo metu Lietuvoje tai dar tik įgauna pagreitį. Man asmeniškai jau pačiam teko dalyvauti keliuose dideliuose sporto renginiuose su LTEAM. Tai buvo 2018 metų jaunimo Olimpiada Buenos Airių mieste ir 2019 metais vykusiose Europos žaidynėse Minske.

Didžiojo sporto tendencijos yra panašios su esportu, per sporto psichologijos kongresus sutinku daug esporto psichologų, dirbančių su įvairiomis komandomis. Galiu pasidžiaugti, kad man pačiam jau yra tekę darbuotis tiek su užsienio, tiek su Lietuvos esportininkais“, – teigė Andrius Liachovičius.

Paklaustas apie psichologų indėlį į rezultatus, A. Liachovičius teigė, kad jis yra nepastebimas, tačiau labai svarbus. „Psichologo indėlis į rezultatus dažnai gali būti nepastebimas, nes žmonės dažniausiai linkę galvoti, kad sportininkas pats turi susitvarkyti su pašaliniais veiksniais.

Tiesa, realybė yra kiek kitokia. Psichologų darbas yra atskleisti geriausius sportininkų įgūdžius svarbiausiu metu. Psichologai dažnai sako, kad sportininkas jau turi 99 proc. visų įgūdžių, tiesiog psichologas yra tas 1 proc., kuris dažniausiai ir yra raktas norint atrakinti tuos 99 proc.

Jau teko bendrauti su mūsų rinktinės žaidėjais. Tai buvo trumpas pokalbis, kurio metu aptarėme pirmo rato rungtynes ir nusibrėžėme tolimesnio darbo gaires. Mano pagrindinis tikslas – leisti sportininkams suprasti, kad į sportą ir patį pasirodymą turnyre reikia žiūrėti visapusiškai, stengiantis tobulėti žingsnis po žingsnio.

Tai reikalauja ilgesnio darbo, gaila, kad prie rinktinės prisijungiau tik dabar, nes psichologinis ruošimas su sportininkais trunka ne vienerius metus, tačiau tikiuosi maksimaliai prisidėti prie rinktinės pasiruošimo antro rato varžybose“, – teigė A. Liachovičius.

„Pasaulinės tendencijos rodo, kad sporto psichologai turi didelę įtaką sportininkų rezultatams – apie psichologinį pasirengimą po svarbių pergalių yra prabilę dauguma garsiausių pasaulio atletų.

Smagu, jog lygiuojamės į kolegas aukščiausiame lygyje ir turime galimybę dirbti su didelę patirtį turinčiu sporto psichologu, kuris artėjančiose svarbiose rungtynėse padės mūsų rinktinės žaidėjams realizuoti visus turimus gebėjimus“, – pabrėžė Lietuvos efutbolo rinktinės treneris Martynas Bendikas.

eEuro 2020 F grupės rikiuotė po pirmo rato:

1. Baltarusija 9 taškai; 2-3-0; (+6 įvarčių santykis)

2. Sakartvelas 9 taškai; 3-0-2; (-4 įvarčių santykis)

3. Liuksemburgas 7 taškai; 2-1-2; (+2 įvarčių santykis)

4. Šiaurės Airija 7 taškai; 2-1-2; (-6 įvarčių santykis)

5. Lietuva 5 taškai; 2-0-3; (-1 įvarčių santykis)

6. Kosovas 4 taškai; 1-1-3; (+3 įvarčių santykis)

Kvalifikacijoje komandos yra suskirstytos į dešimt grupių bei žais tarpusavyje dvejas rungtynes – „namuose“ ir „išvykoje“. Kiekvienos rungtynės susideda iš dviejų „vienas prieš vieną“ rungtynių, o nugalėtojas nustatomas pagal bendrą rezultatą. Kovo 16 dieną buvo sužaistas pirmas ratas, kovo 30 dieną – bus sužaistas antras. Rungtynės bus tiesiogiai transliuojamos Lietuvos futbolo „Youtube“ platformoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)