Renginį atidžiai stebėjo Lietuvos rekordų agentūros „Rekordų akademija“ atstovai, o sužaidus paskutines rungtynes SFL prezidentui Mindaugui Kasperūnui buvo įteiktas rekordinių futbolo rungtynių faktą patvirtinantis sertifikatas.

„Idėja surengti didžiojo futbolo formato (11 prieš 11), 24 valandų trukmės rungtynes kilo bene prieš 4 metus. Prireikė laiko, kad pirminė idėja įgautų konkrečią formą, o lemiamu postūmiu tapo supratimas, kad arba reikia padaryti dabar, arba pamiršti.

Kadangi pamiršti nenorėjau, nusprendžiau daryti. Lengva nebuvo, bet dabar galiu konstatuoti, kad viskas pavyko tiesiog puikiai. Džiugu, kad pavyko užfiksuoti ir Lietuvos rekordą. Nors man asmeniškai pagrindinis šio renginio rodiklis yra net ne rekordas, o žmonių noras ir įsitraukimas, parodęs, kad esame tikra, gyvybinga futbolo bendruomenė“, – teigė 24 valandų trukmės futbolo rungtynių idėjos autorius, SFL prezidentas M. Kasperūnas.

Rekordinėse futbolo rungtynėse dalyvavusios komandos žaidė vilkėdamos Žalią ir Raudoną aprangas, aikštėje jos praleisdavo vieną valandą, o visi pelnyti įvarčiai buvo fiksuojami elektroninėje švieslentėje. Kovo 11 d. 15.15 val. pirmieji po BFA arenos kupolu pasirodė FK „Prelegentai“ ir FK „Seimas“ futbolininkai.

Būtent jie tapo pirmųjų įvarčių autoriais, o po valandą trukusio pasižaidimo 7:3 pirmavo Raudona komanda. Vėliau į aikštę viena po kitos žengė įvairios Vilniaus miesto ir rajono futbolo mėgėjų, senjorų, moterų ir jaunimo ekipos, o finaliniu renginio akordu tapo iš buvusių Lietuvos nacionalinės vyrų futbolo rinktinės žaidėjų sudarytos Arūno Klimavičiaus vadovaujamos komandos ir „Geležinio Vilko“ kariūnų dvikova.

Šiose rungtynėse futbolo mėgėjai galėjo išvysti ir olimpinį čempioną Arminą Narbekovą, ir rezultatyviausią visų laikų Lietuvos rinktinės žaidėją Tomą Danilevičių, taip pat Marių Stankevičių, Tomą Ražanauską, Darvydą Šerną, Tadą Labuką ir kt. žinomus futbolininkus. Jų pastangomis ir buvo užfiksuotas galutinis 24 valandas trukusių rungtynių rezultatas – 107:84.

BFA manieže - parą trukusios futbolo rungtynės

Nuaidėjus finaliniam paskutinių rungtynių švilpukui Lietuvos rekordų agentūros „Rekordų akademija“ direktorius Gintaras Pocius įteikė renginio organizatoriams oficialų sertifikatą, patvirtinantį, kad buvo pasiektas „Ilgiausiai – 24 valandas trukusių futbolo rungtynių“ rekordas.

„Manau, kad šis rekordas – puiki dovana ne tik dvidešimtmetį švenčiančiam mūsų VDA futbolo klubui, bet ir visiems futbolo mėgėjams. Prie jo tiesiogiai prisidėjo 542 žaidėjai iš Vilniaus miesto ir rajono, taip pat Molėtų, Pabradės, Nemenčinės ir kt. miestelių. Žaidė ne tik vyrai, bet ir moterys, vaikai ir jaunuoliai.

Iš tiesų, buvo labai smagu matyti aikštėje įvairaus amžiaus ir skirtingų futbolo gebėjimų žmones, kurie net ir 5 val. ryto energingai žaidė futbolą, netaupydami jėgų, su dideliu noru ir užsidegimu. Vien dėl šių pozityvių emocijų vertėjo organizuoti tokį renginį“, – tikino Vilniaus Dailės Akademijos futbolo klubo vadovas Simonas Jonaitis.

Šventinių futbolo rungtynių startą davęs VRFS prezidentas Deividas Šemberas apibendrindamas visą renginį pasidžiaugė, kad bendromis pastangomis pavyko ne tik paminėti Lietuvai svarbią istorinę datą, bet ir suburti Vilniaus regiono futbolo bendruomenės narius.

„Visi žinome, kad Vilniaus mieste ir rajonuose netrūksta futbolą mylinčių žmonių, čia yra didžiausia futbolo mėgėjų komandų koncentracija, vyksta masiškiausi čempionatai, turnyrai. Džiugu, kad bendromis pastangomis su SFL ir Vilniaus Dailės Akademijos futbolo klubo atstovais mums pavyko įrodyti, jog Vilniaus futbolo bendruomenė yra ne tik didelė, bet ir stipri, veikli bei mylinti futbolą.

Šiuo renginiu buvo siekiama ne tik paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną futbolo aikštėje, bet ir populiarinti mėgėjų ir masinį futbolą, suburti futbolo mėgėjų bendruomenę. Manau, kad visi tikslai buvo sėkmingai įgyvendinti!“, – konstatavo D. Šemberas.

Deividas Šemberas, Mindaugas Kasperūnas
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją