Kaip ir daugelis žaidėjų, P. Smolkovas pradėjo nuo tradicinio futbolo ir tai mėgėjiškai daro iki šiol, tačiau tuo pačiu stengiasi palaikyti sportinę formą ir dalyvauti visuose įmanomuose turnyruose.

2016 metais P. Smolkovas rungtyniavo Salės futbolo A lygoje, paplūdimio futbolo pirmenybėse, Sekmadienio lygoje, Įmonių lygoje ir Mini futbolo lygoje, o savo įgūdžius taip pat išbando tarptautinėje arenoje. Daugiau nei šešerius metus žaidžia Lietuvos salės futbolo rinktinėje, yra nemažai kartų atstovavęs paplūdimio futbolo rinktinei, o pernai išbandė jėgas su mažojo futbolo entuziastais jų organizuojamame žemyno čempionate.

Visgi labiausiai P. Smolkovas pažįstamas kaip ilgametis Vilniaus „Bekento“ narys. Su šia ekipa 2012 metais jis iškovojo šalies čempionų vardus. Dabar vilnietis laukia dar vieno iššūkio - Lietuvos salės futbolo rinktinė sostinėje žais Europos čempionato (UEFA Futsal EURO) atrankos varžybose.

Sausio 27-29 dienomis lietuviai „Siemens“ arenoje susitiks su Prancūzijos ir Andoros komandomis. Prieš artėjantį turnyrą P. Smolkovas LFF.lt papasakojo savo istoriją ir pasidalino mintimis apie salės futbolą bei laukiančias kovas.

- Kaip prasidėjo jūsų kelias futbole?

- Kaip ir daugelis, pradėjau žaisti futbolą dar kieme ir norėjau kuo ankščiau pradėti lankyti treniruotes, bet tuo metu nebuvo daug futbolo mokyklų. Nuo aštuonerių pradėjau treniruotis pas Dovydą Morkų. Po kelerių persikėliau į Vilniaus futbolo mokyklą ir treniravausi pas Viktorą Osetrovą. Su juo kartu augau ir kaip asmenybė, ir kaip žaidėjas. Už tai esu labai dėkingas. Turėjome stiprią 1984-ųjų metų gimimo vaikinų komandą, kurioje žaidė tokie futbolininkai kaip Saulius Mikoliūnas, Mindaugas Kalonas, Jurijus Mamajevas ir kiti, kurie iki šiol dar žaidžia.

Toje sporto mokykloje ir augau bei žaidžiau iki 17-18 metų. Vėliau mes persikėlėme į Vilniaus „Šviesą“, kuri žaidė I lygoje ir iškopėme į aukščiausią divizioną. Dar sezoną sužaidžiau ir baigiau pasirodymą didžiajame futbole.

- Kas privertė pasukti į salės futbolą ir kaip atsidūrėte „Bekente“?

- Kaip ir dažnam žaidėjui, man nelabai pavyko įsitvirtinti profesionalų futbole, bet aš norėjau žaisti. Kažkam pagal žaidimo stilių, mąstymą labiau tinka salės futbolas, kitiems – tradicinis futbolas.

Su sale susipažinau seniai, žiemą, kai dar žaidžiau „Vilniuje“. Tuo metu susipažinau su Eduardu ir Jurijumi Morozais - tuometiniu „Bekento“ treneriu ir direktoriumi. Jie pasiūlė pabandyti salės futbolą. Sužaidžiau vienerias rungtynes ir mane tai užkabino. Kai baigiau reikalus lauko futbole, grįžau į „Bekentą“. Man salės futbolas patiko ir ten jaučiausi gerai.

- Kas Jums labiausiai patinka šiame žaidime?

- Jei kalbėti apie mūsų čempionatą, tai reikalauja fizinių jėgų ir greito mąstymo. Labiausiai mane veža, suprantama, įvarčiai ir žaidimo greitis. Standartinėse situacijoje namų darbų ir kombinacijų išpildymas taip pat teikia pasitenkinimą, kai pavyksta išpildyti visus sumanymus.

- Ar salės futbolo žaidėjas aikštėje jaučia didesnį spaudimą, nei įprasto futbolo metu?

- Manau, kad taip, nes klaidos kaina yra didelė. Jeigu padarai klaidą, kontratakos metu turi vienu žaidėju mažiau ir tai gerokai pavojingiau. Lauko futbole tu turėtum daugiau laiko ištaisyti savo klaidą, arba kolegos turėtų didesnę galimybę ją ištaisyti.

- Kuo užsiimate už aikštės ribų? Kaip pavyksta suderinti darbą su žaidimu?

- Dirbu viename iš bankų. Šiuo metu negaliu sakyti, kad kenčia darbas ar salės futbolas. Jei situacija būtų tokia, kad reikėtų dėliotis darbus du kartus per dieną, tai būtų sudėtingiau. Nėra sunku suderinti, nes treniruotės vyksta ne taip dažnai, įprastai komandos treniruojasi po du kartus į savaitę. Jei reikėtų pereiti į kitą lygį, tuomet reikėtų rinktis – salės futbolą arba darbą.

- Pats žaidžiate ir Sekmadienio lygoje, ir įvairiuose kituose turnyruose. Daug kur suspėjate...

- Bandau žaisti visur, kur tik galima. Važiavau ir į mažojo futbolo turnyrus, taip pat užsiimu ir paplūdimio futbolu. Norisi palaikyti savo formą ir žaisti tiek, kiek sveikata leidžia. Esu atviras viskam.

- Kelerius metus žaidžiate už salės futbolo rinktinę. Kaip vertinate dabartinę situaciją ir atmosferą komandoje?

- Atmosfera komandoje - tikrai gera, tačiau trūksta susižaidimo ir norėtų žaisti kartu daugiau. Prieš atrankos rungtynes į komandą ateina vis naujų žaidėjų, tuomet reikia aiškinti kokiu stiliumi rungtyniaujame ir kokį žaidimą propaguojame. Tad gana sudėtinga žaisti su naujais partneriais.

- Salės futbolo rinktinė pirmą kartą žais atrankos rungtynes Vilniuje ir „Siemens“ arenoje. Su kokiomis nuotaikomis pasitinkate šį išbandymą?

- Visi mes laukiame, nekantraujame bei ruošiamės šiam turnyrui. Jaučiame didelę atsakomybę, nes pirmą kartą žaisime čia. Ankščiau žaidėme tik Kaune arba Kėdainiuose. Labai įdomu bus pamatyti, kaip mus palaikys sostinėje.

- Kaip vertinate mūsų varžovus turnyre – Prancūziją ir Andorą?

- Kalbėjome prieš burtus, kad labiausiai, ko nenorėjome gauti - tai Prancūzijos (juokiasi). Iš tiesų, tai stipri komanda. Atsižvelgiant į paskutinius tarpusavio rezultatus, galima spręsti, jog kova bus sunki.

Kalbant apie Andorą, prieš mėnesį apie juos nieko nežinojau, tačiau pasidomėjau, jog pastaruoju metu žaidė dvi draugiškas rungtynes su mums pažįstamais estais ir abi jas laimėjo. Praėjusią savaitę jie taip pat laimėjo prieš graikus. Tai šį tą pasako. Jei kažkas galvoja, kad Andora bus lengvas varžovas, taip tikrai nebus. Kausimės ir stengsimės pasiruošti tam geriausiai.

- Lietuva yra tarp kandidačių pasaulio salės futbolo čempionatą 2020 metais. Kaip vertinate potencialią galimybę turėti ši turnyrą mūsų šalyje?

- Aišku, tai būtų smagus renginys, kuris leistų daugiau žmonių sužinoti apie salės futbolą. Taip pat bus įdomu pamatyti, kokių veiksmų mes imtumėmės, kad patobulintume savo lygį jam surengti. Nesinorėtų būti tame čempionate „patrankų mėsa“. Tad tai būtų dviguba atsakomybė – surengti tokį renginį ir neprastai jame atrodyti.

Kaip salės futbolo žaidėjui, pasirodyti pasaulio salės futbolo čempionate ir sužaisti prieš geriausias komandas būtų svajonė. Visgi, nemanau, kad jame žaisčiau, kai būsiu sulaukęs tokio amžiaus ir gal tektų užimti žiūrovo kėdę.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)